Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

Αφού θα το έχω δίπλα μου ρε εσείς το κουτί και εκτός απο αυτο είναι το corsair air 540 που έχει στα πλάγια παραθυράκι και θα φαίνονται όλα.Δηλαδή με ενδιαφέρει πώς θα είναι γιατί θα το βλέπω και θα γουστάρω την φάση.

Πρός msi κλείνω εκτός αν τελικά μου την κάνετε και με στείλετε πρός g1 ,γιατί βλέπω και το παιδί που έβαλε παραπάνω που μου έβαλε την msi οτι θα του έρθει σε λίγο καιρό της gigabyte.

Σε περίπτωση δηλαδή που επιλέξω την g1 ,αν δεν κάνω oc πάει χαμένη η κάρτα πιστεύετε?Επιπλέον μπορώ να αλλάξω μητρική και ράμ για να ταιριάζουνε τα χρώματα η είναι χαζό?Μητρική έχω σκεφτεί την asus hero vii και ram την corsair vengeance.

Είχα κάνει παλιότερα θέμα για όλο το build αλλά πέρασε ο καιρός.Τέλος πάντως τώρα πιά με ενδιαφέρει η κάρτα και ψάχνομαι αρκετά.

Σου έδειξα στο link γιατί την διάλεξα.

Από εκεί και πέρα ακόμα και σε oc περισσότερο εξαρτάται πρώτα από το τσιπάκι που θα πέσεις και μετά την υλοποίηση, αλλά ακόμα και τα πολύ καλά τσιπάκια σταματάνε πριν τερματίσουν λόγο του tdp limit στο bios. (ακόμα δεν μπορείς να πειράξεις bios σε gtx9xx).

Ότι και να επιλέξεις θα πάει χαμένο μόνο αν δεν το χρησιμοποιήσεις, φρόντισε λοιπόν αφού είσαι διατεθειμένος να δόσεις τόσα λεφτά για κάρτα να την χαρείς και μην σε απασχολεί τόσο το oc.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον μπορώ να αλλάξω μητρική και ράμ για να ταιριάζουνε τα χρώματα η είναι χαζό?Μητρική έχω σκεφτεί την asus hero vii και ram την corsair vengeance.

Seriously? Θα αλλάξεις μητρική και RAM για να ταιριάζουν με τα χρώματα της καινούριας κάρτας γραφικών;

Απλά βάλτη μέσα και ξέσκισέ την στο gaming ffs...

Link to comment
Share on other sites

Seriously? Θα αλλάξεις μητρική και RAM για να ταιριάζουν με τα χρώματα της καινούριας κάρτας γραφικών;

Απλά βάλτη μέσα και ξέσκισέ την στο gaming ffs...

Όντως ακούστηκε πολύ κάπως αυτό.:magic:. Απλά ξέρεις ,ήταν μία σκέψη γιατί ναί θέλεις να έχεις ένα καλό μηχάνημα αλλά μετράει και η αισθητική αφού θα το έχεις δίπλα σου και θα γουστάρεις.

btw τώρα φτιάχνω το pc και δεν έχω κανένα κομμάτι στα χέρια μου.Όμως σε λίγο καιρό θέλω να ελπίζω να τα έχω!!

Έγινε επεξεργασία από AperfectCircle
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αποφασισεί οτι όντως θα πάς για GTX970 τότε θα σου έλεγα να πάρεις την ASUS StriX DCUII! Είναι η καλύτερη υλοποίηση μέχρι στιγμής! Παντελώς αθόρυβη, κανένα coil whine, Custom PCB, εξαιρετικό cooler (0dB Technology), έχει backplate και τροφοδοτείται μονάχα απο ένα 8pin ρευματάκι! Μιλάμε για 100% Custom design κάρτα! Το μόνον αρνητικό ΑΝ μπορείς να το πείς έτσι, είναι οτι είναι λίγο ακριβότερη απο τiς άλλες! Αλλά οτι πληρώνεις παίρνεις! ;)

Από το 0:40 Και μετά.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=F_wcWjHArrA]Asus Strix GTX 970 Coil Whine Demo - YouTube[/ame]

Με μια πρόχειρη ματιά νομίζω ότι δεν υπαρχή GTX 970 από οποιαδήποτε εταιρεία που να μην έχει θέματα.

https://www.youtube.com/results?search_query=gtx+970+coil+whine

Έγινε επεξεργασία από Peter Parker
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα χτύπαγα την GTX 780Ti του @csaris με αυτά τα λεφτά

Καλύτερη απο 970 είναι (έστω και με 1gb vram λιγότερο) και εφόσον σε ενδιαφέρει και η εμφάνιση το Τιτανοκούλερ σε μόστρα δεν το φτάνει καμία

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20080]Peter Parker[/MENTION]

O τύπος είναι χαζός, στα 5000fps δεν υπάρχει κάρτα που να μην ακούγετε....

Στα 60-100-120-144 δεν ακούγεται έτσι...η MSI τουλάχιστον που άκουσα απο κοντα δεν κάνει κίχ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20080]Peter Parker[/MENTION] ο άνθρωπος αυτός έπεσε στην περίπτωση!

Είναι προφανές οτι καμία εταιρεία ΔΕΝ μπορεί απο όλη την γραμμή παραγωγής της να μην βγάλει και μερικά κομμάτια χωρίς coil whine! Εγώ θα αγόραζα άφοβα την συγκεκριμένη κάρτα παρόλα αυτά! Σε περίπτωση που είμαι ο άτυχος της παρέας πολύ απλά την επιστρέφω πίσω και ζητώ αντικατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην δεύτερη asus 970 είχα στα ίδια επίπεδα coil whine και μου έδωσαν πιστωτικό.

Να το παίξω κορώνα γράμματα και να πάω σε άλλη υλοποίηση της 970 ή να πάω σε 980 (αλλά εδώ

ξεφεύγουμε χρηματικά) που δεν έχει ακουστεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην δεύτερη asus 970 είχα στα ίδια επίπεδα coil whine και μου έδωσαν πιστωτικό.

Να το παίξω κορώνα γράμματα και να πάω σε άλλη υλοποίηση της 970 ή να πάω σε 980 (αλλά εδώ

ξεφεύγουμε χρηματικά) που δεν έχει ακουστεί κάτι.

Και εγώ στην Gigabyte g1 έχω coil wine αν δεν δω βελτίωση (λέμε τώρα) μέσα στο σκ, Δευτέρα θα φύγει ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην Gigabyte g1 έχω coil wine αν δεν δω βελτίωση (λέμε τώρα) μέσα στο σκ, Δευτέρα θα φύγει ταξίδι.

Kάτω απο τι συνθήκες και πόσο έντονο?

Ακούγεται μέσα απο το κουτί ας πούμε αν δεν έχεις τα ηχεία ανοιχτά?

Link to comment
Share on other sites

Kάτω απο τι συνθήκες και πόσο έντονο?

Ακούγεται μέσα απο το κουτί ας πούμε αν δεν έχεις τα ηχεία ανοιχτά?

Σε κανονικό Gaming ακούγεται με κλειστό το πλαϊνό, σε full load ακούγεται ο έξτρα εκνευριστικός θόρυβος, ακούγεται αρκετά λιγότερο στο ~90% και κάτω.

Σε login screens κλπ που ξεφεύγουν τα fps είναι πολύ έντονο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=391]Borg[/MENTION]

Στο log in του WoW τι κάνει η MSI? Χωρίς Vsync.

[MENTION=391]Borg[/MENTION] στην επιλογή χαρακτήρα και ειδικά στα Orc είναι πιο έντονο από την login screen. Στην MSI;

Αν έχω όρεξη θα κάνω ένα βιντεάκια με το κινητό όταν γυρίσω σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

@Peter Parker

O τύπος είναι χαζός, στα 5000fps δεν υπάρχει κάρτα που να μην ακούγετε....

Στα 60-100-120-144 δεν ακούγεται έτσι...η MSI τουλάχιστον που άκουσα απο κοντα δεν κάνει κίχ.

Φαντάζομαι είδες ότι το έκανε και πριν ανοίξει το performance test.

@Peter Parker ο άνθρωπος αυτός έπεσε στην περίπτωση!

Είναι προφανές οτι καμία εταιρεία ΔΕΝ μπορεί απο όλη την γραμμή παραγωγής της να μην βγάλει και μερικά κομμάτια χωρίς coil whine! Εγώ θα αγόραζα άφοβα την συγκεκριμένη κάρτα παρόλα αυτά! Σε περίπτωση που είμαι ο άτυχος της παρέας πολύ απλά την επιστρέφω πίσω και ζητώ αντικατάσταση!

Δεν διαφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα χτύπαγα την GTX 780Ti του @csaris με αυτά τα λεφτά

Καλύτερη απο 970 είναι (έστω και με 1gb vram λιγότερο) και εφόσον σε ενδιαφέρει και η εμφάνιση το Τιτανοκούλερ σε μόστρα δεν το φτάνει καμία

Προσωπικά θα έπαιρνα μια καινούργια GTX 780ti με 370€ από εδώ

Link to comment
Share on other sites

ανεπαίσθητο που λες και εσύ

το ακούς οριακά με το αυτί κολλημένο στην κάρτα διπλά

MSI ftw :smoke:

Στην επιλογή χαρακτήρα; Γιατί εκεί με 4 διαφορετικές κάρτες όλες ακούγονταν έστω και λίγο ακόμα και αυτές που δεν ακούγονταν στο log in.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.