Jump to content



ΠΡΟΤΑΣΗ DVDRW & DVDROM


BeetleJuice

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

οτι γιαλύζει δεν ειναι χρυσος

αποτι είδα απο το συγκριτικό που μου δώσατε , το LG προηγείται

λεω να χτυπίσω το LG λοιπον , και το πολύ το ψάξιμο δεν είναι και καλό

υπαρχει πουθενα καποιο καλό συγκριτικό με DVDROMs????

Link to comment
Share on other sites

παιδια η κατασταση χειροτερεψε απο τα συγκριτικά που διάβασα

εχουν τοσες πολλες παραμετρους που πλεον δεν μπορεις να βγαλεις συμπέρασμα

ακομα και την ποιοτητα εγγραφής μετράνε , το πόσα διαφορετικά cd/dvd απο πλευράς μάρκας μπο΄ρούν να εγγράψουν και σε τί ταχύτητα , και πολλά ακομα

το περιεργο ειναι οτι οι μεγάλες εταιρίες δεν φαίνονται αντάξιες

ας πουμε το plextor δεν εχει DL

απο την άλλη , το asus εχει ολως περιεργώς τσιπ της nec ,και δεν είναι και το κορυφαίο που υπάρχει

με είχε καλύψει απόλυτα το LG , αλλά οπως είδα , σε DL γράφει πολύ χαμηλά 2,4Χ και δίνει μεγάλη καθυστέρηση αλλά πολύ καλή ποιότητα

το nec τέλος σε ορισμένα σημεία είναι κορυφή και αλλού υστερεί πολύ

μπερδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο η καλυτερη λυση ειναι να παρεις κατι δοκιμασμενο. Δες τι εχει ο καθενας απο εμας και εαν ειναι ευχαριστημενος. Γενικα το NEC ειναι μια λυση που εχει προτιμηθει απο πολλους εδω μεσα και στην πλειοψηφια, αν οχι ολοι, ειναι ευχαριστημενοι.

Μην ξεχνας δε, οτι και οι περισσοτεροι απο εμας το ειχαμε ψαξει αρκετα πριν κατασταλλαξουμε καπου.

Υ.Γ. Οι διαφορες στα "κορυφαια" μοντελα ειναι αμεληταιες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο e-shop ηρθε το plextor 716A , με δυνατότητα 4χ DL

μου φαινεται πολύ καλο , αλλά δεν βρίσκω συγκριτικό η δοκιμαστικό πουθενά απο τα γνωστά σιτες δοκιμών cdrw/dvdrw

αν και η τιμή του είναι τσουχτερή , 118 ευρω εχει , δεν με χαλάει αρκεί να ξέρω οτι αξίζει

εχει καποιες δυνατότητες παραπάνω ,και απο ταχύτητα το βλέπω πολύ καλα

το κακό ειναι οτι με την πολύ ενασχόληση με τα σιτες με τα δοκιμαστικά , μου κόλησε και θέλω να βλέπω συγκριτικά , μετρήσεις ταχύτητας , συμβατότητα με cd/dvd , ποιότητα εγγραφής .

Για οποιον θέλει να βοηθήσει να του πώ οτι το dvdrw δεν θα το βάλω να διαβάζει , την δουλειά αυτή θα την κάνει το dvd , που θα το πάρω και αυτό καινούριο (κατέληξα στο liteon με αναβάθμιση στο firmware)

Link to comment
Share on other sites

σωτήρη πολύ ευστοχος εισαι

αυτά κοιτούσα και εγώ

ομως που να τα βρείς , ασε τι λεει η plextor , σε δοκιμή ειναι το θέμα τι εβγαλε

τα ΡΙ , ΡΟ τα εχει γιατι οπως λές και σύ ταχε και το προηγούμενο

το θέμα είναι οτι το προηγούμενο δεν είχε Bitsetting , οπότε εχω απορία να δώ τι θα βγάζει το καινούριο

βασικά αν θές μου λές τα αρνητικά αν τελικά δεν΄έχει bitsetting ? ασυμβατότητα με οικιακό cdplayer dvdplayer?

θελω να δώ ποιότητα εγγραφής , συμβατότητα με cd/dvd απο πλευράς μάρκας ,και τίποτε αλλο , με καλύπτει σε όλα .

DL το θελω για καβάτζα , δεν βλέπω να γράφω στο προσεχές μέλλον

ανάγνωση δεν θέλω

πολύ υψηλή ταχύτητα δεν με καιει ειδικά σε dvd , μια χαρά είμαι με 8χ , αλλά σε DL , πολύ πάει το 2,4χ , θα ξημερώσουμε

αυτα

καμια πρόταση ?

κανενα αλλο site σαν το cdrinfo.com?

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Αρχική απάντηση από fits79 [Χθες, στις 21:56]

RE PAIDIA KALA OLA AYTA POY LETE ALLA ENA SHMANTIKO ERWTIMA DEN EXEI APANTITHEI APO POY MPORW NA AGORASW ENA AOPEN DVDROM KAI POIO KATA TI GNWMI SAS EINAI TO POIO GRIGORO DVDROM(OYSIASTIKA KAI OXI ONOMASTIKA) KAI ME APODIXEIS. OTAN LEW GRIGORO ENNOW NA MPOREI NA DIABASEI DVDROM MONHS KAI DIPLHS EPISTROSHS ARKETA GRIGORA EITE GIA RIPPING EITE GIA ANTIGRAFI TOY DVD.

Η προφανής απάντηση στο ερώτημα σου έιναι απο μαγαζί.... το πιό, είναι δικό σου θέμα αφού εξαρτάται απο το που μένεις τα λεφτά που έισαι διατεθειμένος να δώσεις κλπ.

Για να σε διευκόλυνω σου λέω πως έιναι εύκολο να επισκευθείς το www.skroutz.gr

Αρχική απάντηση από fits79 [Σήμερα, στις 01:26]

GIATI ETSI DEN KATALABAINEIS TI LEW??? KAI TA GRAFW ETSI GIATI SE MERIKOYS YPOLOGISTES DEN MPOROYN NA DIABASTOYN OI ELLINIKOI XARAKTHRES KATALABES???

Εντάξει, ας παραβλέψουμε οτι γράφεις με αγγλικούς χαρακτήρες.

Το caps γιατί το έχεις πατημένο? Για να φαίνονται τα fonts σε PDA ή κινητά με 3 σειρές οθόνη που δεν εμφανίζουν ελληνικούς χαρακτήρες?

Εχω ανάγκη να κάνω εδώ το :OT: μου το οποίο μπορουν να το σβήσουν αν θέλουν οι μοδς αντιμνς κλπ για να εκφράσω τα πραγματικά μου σέβη στους RootX, .38-.45 και chroma που με τις απαντήσεις τους στο Thread περί λογοκρισίας μου απέδειξαν οτι τους τίτλους που φέρουν έχουν τα @@ και το μυαλό και τους φερουν και το lab πρέπει να αισθάνεται περίφανο που τους έχει..

Επίσης ... ρε Vag.. μαν μην αρπάζεσαι τοσο απότομα η τουλάχιστον μην το δέιχνεις στα ποστ σου. Είδες κατι που σου την έσπασε? βρίσε απο μέσα σου απο έξω σου βγές απο το σπίτι σπάσε τα μούτρα του γέιτονα που αφήνει τις σακούλες με τα σκουπίδια στον διάδρομο και μυρίζει όλη η πολυκατοικία αλλά μην ποστάρεις κόντρες :) φιλικό σχόλιο:T:

Παρακολουθώ τον λαμπη απο πολύ παλιά και αισθάνομαι oικιότητα μαζί σας και ας μην έχω 15000 ποστς γιατί δεν έιμαι ατομο που τα έχω να τα χώνω και να κάνω πειράματα κλπ στον ελέυθερο μου χρόνο οπότε τι να ποστάρω.. εσείς είστε οι trouble makers&shooters ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.