Jump to content



πρόγραμμα για παρακολούθηση θερμοκρασίας


Recommended Posts

παίδες γνωρίζει κανείς δωρεάν πρόγραμμα παρακολούθησης της θερμοκρασίας του cpu ??? έχω ένα fx 8350 και στο bios πριν λίγο μου έβγαζε θερμοκρασίες 78 βαθμών . δεν ξέρω εαν ήταν για λίγο λόγω φόρτωσης του συστήματος. η μητρική έδειχνε 44 βαθμούς .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχουν αυτό οι AMD. Σε load τι θερμοκρασίες λέει;

Καλύτερα να μείνεις στο HWiNFO64 και να παρακολουθείς το socket temp για να μη μπερδεύεσαι.

Έγινε επεξεργασία από DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Core Temp? Core Temp

κατεβασα τωρα αυτο το προγραμμα κ μου εμφανιζει θερμοκρασια 83 βαθμους! εχω πανω seidon 120m.

ειναι στα αληθεια τοσο η θερμοκρασια ή δε τα λεει καλα το προγραμμα; αν μπω απο το bios της μητρικης δειχνει 35 βαθμους.

παρε κ μια φωτο!

post-63099-0-31089300-1422481024_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το πρόγραμμα που σου παρέχει η μητρική? Όλες οι μητρικές έρχονται με κάποιο πρόγραμμα που κάνει αυτή τη δουλειά. Μπες στο site της εταιρίας και ψάξε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

κατεβασα τωρα αυτο το προγραμμα κ μου εμφανιζει θερμοκρασια 83 βαθμους! εχω πανω seidon 120m.

ειναι στα αληθεια τοσο η θερμοκρασια ή δε τα λεει καλα το προγραμμα; αν μπω απο το bios της μητρικης δειχνει 35 βαθμους.

παρε κ μια φωτο!

To 83 είναι το Tjmax, όχι η τρέχουσα θερμοκρασία. Tjmax είναι η θερμοκρασία που αρχίζει το throttling και λίγο παραπάνω κλείνει η CPU. Η θερμοκρασία που δείχνει είναι πολύ χαμηλή (5-15), τυπικό για AMD. Παρακολούθα καλύτερα το socket temp με άλλο πρόγραμμα, αν θες μεγαλύτερη ακρίβεια στις χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.