Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

4 minutes ago, UltraB said:

Εγώ :p

 

Για πες μας  τώρα πως θα μοιάζει το θέαμα στις 5.14 να δω αν αξίζει να σηκωθώ.

 

Μια φωτεινή κηλίδα θα εμφανιστεί στον ορίζοντα και θα κινηθεί με μεγάλη ταχύτητα. Θα φτάσει κοντά στο ζενίθ και θα ξαναπέσει στον ορίζοντα. Αν έχεις φωτογραφική με τρίποδo και ευρυγώνιο, βγάζεις καλή φωτογραφία. Επίσης αν έχεις κάνα τέρας τηλεφακό (>500mm) με ανάλογο τρίποδο, βγάζεις φωτογραφία που μαμάει, τον ίδιο τον ISS.

 

3 minutes ago, tommybertsen said:

Αυτος φυσικα, 1-0 :):p 

Πες του να κάνει ένα screenshot και να μου το στείλει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PetrosD έγραψε:

Μια φωτεινή κηλίδα θα εμφανιστεί στον ορίζοντα και θα κινηθεί με μεγάλη ταχύτητα. Θα φτάσει κοντά στο ζενίθ και θα ξαναπέσει στον ορίζοντα. Αν έχεις φωτογραφική με τρίποδo και ευρυγώνιο, βγάζεις καλή φωτογραφία. Επίσης αν έχεις κάνα τέρας τηλεφακό (>500mm) με ανάλογο τρίποδο, βγάζεις φωτογραφία που μαμάει, τον ίδιο τον ISS.

Μπαα, μια με 30x, τι κλ_σει...

Έχουμε κανένα βίντεο να δω πως φαίνεται; :p

Link to comment
Share on other sites

Πειναω , δεν εχει τιποτα. Πειναω , μπαινω efood , ειμαι χοντρος , πρεπει να αντεξω 

Πινω νερο , ποσο πια νερο να πιω ? Λεω να δω ταινια , ειναι αργα για 2ωρη ταινια . 

Εξω ενας σκυλος γαβγιζει , πειναω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UltraB said:

Μπαα, μια με 30x, τι κλ_σει...

Έχουμε κανένα βίντεο να δω πως φαίνεται; :p

Μπορεί και να κάνει. Σήκω να δεις.

1 minute ago, kpetros said:

Πειναω , δεν εχει τιποτα. Πειναω , μπαινω efood , ειμαι χοντρος , πρεπει να αντεξω 

Πινω νερο , ποσο πια νερο να πιω ? Λεω να δω ταινια , ειναι αργα για 2ωρη ταινια . 

Εξω ενας σκυλος γαβγιζει , πειναω 

 

Βάστα γερά! Μη φας. Πιες κι άλλο νερό και πέσε για ύπνο. Σου συμπαραστέκομαι. ΜΗ ΦΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Μπορεί και να κάνει. Σήκω να δεις.

Παίζει όντως κάτι να κάνει αλλά δεν έχω τρίποδο και με το χέρι... θα το χάσω εγώ και δε λέει :p

 

Έχω βγάλει μερικές φορές το φεγγάρι και είναι οκ άμα σκεφτείς και τη τιμή της.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Πειναω , δεν εχει τιποτα. Πειναω , μπαινω efood , ειμαι χοντρος 

 

 

MIXED%20GREENS%20WITH%20COTTAGE%20CHEESE

 

μαλ@κας εισαι :p 

 

( τσιμπα και μια ιδεα  για πρωινο ) 

 

grain-free-cinnamon-raisin-oatmeal-final 

 

νοοντλς λεει :hang:

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει όμως ότι κάνεις για star trail ώστε να τον βγάλεις φωτογραφία; Όχι αυτόν προφανώς αλλά την κίνηση που θα κάνει.

 

Θα δοκιμάσω με βίντεο άμα δε κοιμάμαι γιατί το μαραφέτι που έχω για φωτογραφική...

Link to comment
Share on other sites

αντί για ξυπνητήρι, βάλτε το youtube να δείτε πώς μας βλέπει ο iss τις νύχτες... 

 

 

πιο γαμάτο... 

επίσης, επειδή μπορεί να'χει συννεφιά ή να κρυώσετε στην ταράτσα... βάλτε ξυπνητήρι και κάνετε κάτι πιο "ευχάριστο" εκείνη την ώρα.. θα το εκτιμήσει κι εκείνη :p λογικά.. :sarcastic:

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, UltraB said:

Τι παρατηρήσα; Τίποτα, τίποτα απολύτως!

 

Μάλλον έπρεπε να ακούσω τον @Delijohn.

 

Τα λεφτά μας πίσω :p

Τίποτα δε θα πάρεις.

Οι συνθήκες ήταν ιδανικές. Δεν υπήρχαν σύννεφα και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή. Αν κοίταγες δεξιά-αριστερά θα τον έβλεπες, δεν υπήρχε περίπτωση να τον χάσεις. Εγώ έβγαλα την καλύτερη φωτογραφία μου!

 

004_8959_zpszvjrv8eh.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Τίποτα δε θα πάρεις.

Οι συνθήκες ήταν ιδανικές. Δεν υπήρχαν σύννεφα και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή. Αν κοίταγες δεξιά-αριστερά θα τον έβλεπες, δεν υπήρχε περίπτωση να τον χάσεις. Εγώ έβγαλα την καλύτερη φωτογραφία μου!

 

004_8959_zpszvjrv8eh.jpg

iJdkMv.gif

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.