Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Όχι yanni, όταν 4-5 μήνες σαν αντιπολίτευση τα έχεις κάνει ΝΑ στην κυβέρνηση με το Ναι σε οποιαδήποτε συμφωνία, πρωταγωνιστείς λυσσαλέα σαν την πολιτική έκφραση του Ναι πριν το Δημοψληφισμα και μετά το Δημοψήφισμα λες "Ναι στο Όχι", τότε κάνεις κωλοτούμπα. Είδες το ΚΚΕ να κάνει κάτι αντίστοιχο? Όχι..

Που ήταν η "αυτονόητη συναίνεση" όταν ο Θεοδωράκης έλεγε σε ξένα media "o Tσίπρας πρέπει να φύγει" και όταν ο Άδωνης έλεγε "Κλείστε τις τράπεζες μας μέχρι να χρεωκοπήσουμε" ;;

Αντίστοιχα βέβαια, είναι κωλοτούμπα από την κυβέρνηση οποιαδήποτε συμφωνία κάνει, ακόμα και αν δεν φέρνει δανεικά, ακόμα και αν είναι καλύτερη σε κάποια σημεία από το mail Χαρδούβελη, στο πλαίσιο του "Οχι στα μνημόνια" ... 

Go figure.. 

Πόσες φορές έχω γράψει για την αντιπολίτευση στην Ελλάδα; Ότι κοιτάει το πως να τσιμπήσει την καρέκλα λέγοντας όλο όχι ακόμα και αν αυτό κοστίζει στην χώρα; Όταν τα έλεγα πριν τις εκλογές δεν σου άρεσαν αυτά που έλεγα, τώρα παραπονιέσαι για την στάση της αντιπολίτευσης. Όταν έλεγα πριν τις εκλογές ότι ο κόσμος κοιτάει πως να αποφύγει τις ευθύνες του δεν σου άρεσαν. Μετά τις εκλογές δήλωνες απογοητευμένος από την στάση του κόσμου που ήταν σαν να τραβάει το χαλί κάτω από τα πόδια της κυβέρνησης. Κάνε την αυτοκριτική σου πρώτα, μετά έλα να μου πεις τα παράπονά σου.

 

Από εκεί και πέρα, ποια κ@λοτούμπα; Το ΝΑΙ σε οποιαδήποτε συμφωνία, με το ΝΑΙ ως επιλογή στο δημοψήφισμα και το ΝΑΙ στο ΟΧΙ ΜΕΤΑ το δημοψήφισμα, είναι σταθερή άποψη, όχι κ@λοτούμπα. Διότι και στις τρεις περιπτώσεις στηρίζεις την προοπτική επίτευξης συμφωνίας.

 

Για τον Θεοδωράκη θα πρέπει να μου υπενθυμίσεις τι τον ώθησε να κάνει αυτή την δήλωση. Αν ήταν η ανακοίνωση του δημοψηφίσματος, συγνώμη, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει συμβεί κάτι που να μην συνηγορεί στο ότι ο Τσίπρας θα έπρεπε μέχρι τώρα να έχει φύγει νύχτα. Ο Τσίπρας έχει το απόλυτο της αποδοχής του κόσμου λόγω του μίσους προς την παλαιά ηγεσία. Όχι επειδή έχει κάνει κάτι σωστά. Ξεκινήσαμε με προοπτικές για πλεόνασμα στο 3%? οι επιπτώσεις της προεδρικής εκλογής ρίξανε αυτό το στόχο κάτω του 1% και πλέον βαδίζουμε στο να φάμε μια ύφεση της τάξης του 2% και 13 δις μνημόνιο στο κεφάλι και να πούμε και "ευχαριστώ Θεέ μου". Ας είναι καλά και ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ για αυτό. Για τον Άδωνι, εντάξει, όταν κάποιος επικαλείται τον Άδωνι, σημαίνει ότι έχει ξεμείνει από επιχειρήματα.

 

Η κυβέρνηση ας κάνει κ@λοτούμπα. Εδώ που φτάσαμε το "εγώ" πρέπει να πεταχτεί στον κάλαθο των αχρήστων.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hot doc είναι πιο ηπιο απο τα άλλα δυο. Αλλα όχι δεν ειναι αντικειμενικό, ουτε λέει αρλούμπες βέβαια. Αμα ψάχνεις αντικειμενική ενημέρωση και άποψη σε λάθος χώρα εισαι.

Και η άλλη μερία Το χωνι κτλπ κτλπ είναι μια απο τα ίδια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άρθρα ΟΚ είναι εφόσον η είδηση είναι αληθινή. Τον σχολιασμό και το υφάκι με το οποίο μεταφέρεται η είδηση μπορεί ο οποιοσδήποτε πιστεύω να το φιλτράρει και να κρατήσει την ουσία, η οποία ουσία είναι ότι πλέον το τσεκούρωμα καταθέσεων είναι μία από τις επιλογές που υπάρχουν. Αν βγει το hot-doc ή το capital και πει ότι αύριο θα έχουμε 8 Ιουλίου, θα το αμφισβητήσουμε λόγω της πηγής;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από που τα βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα ακριβώς;  :confused:

 

 

 

 

 

φρεσκο βιντεο

 

 

το ζουμι ειναι στο 11:45 

 

να δω τα μουτρα ολων αυτων των "αριστερων" αν οντως χρειαστει να κανουν συγκυβερνηση o ΣΥΡΙΖΑ με την ΝΔ, ο καμμενος ητανε απλα το ορεκτικο  :hehe:

 

 

ποσοι αρχηγοι ητανε στο ιδιο μηκος κυματος με τον τσιπρα στις 26/1 και ποσοι ειναι σημερα ?  αυτη η  συγκλιση που εγινε στα καπακια μετα την παραιτηση του σαμαρα και οι ανακοινωσεις που εγιναν οταν εληξε  - ειναι στα δικα μου ματια το τελευταιο βημα πριν σχηματιστει μια οικουμενικη κυβερνηση "εθνικης σωτηριας" 

 

ετσι, επειδη αυτο ζητησε 3μιση εκατομυρια κοσμος την κυριακη μαζι με την παραιτηση του βαρουφυρερ 

 

 

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Οι Αθηναίοι καθαίρεσαν τον Δήμαρχο
Ο Γιώργος Καμίνης είναι έκπτωτος και θα πρέπει να παραιτηθεί υπέρ ενός υπηρεσιακού -τεχνοκράτη- δημάρχου που θα αναλάβει τον δήμο μέχρι τις επόμενες δημοτικές εκλογές. Διαφορετικά, πρέπει να εξαναγκαστεί να παραιτηθεί, με μαζικές κινητοποιήσεις των Αθηναίων, σαν αυτές στις οποίες πρωτοστάτησε ο ίδιος ζητώντας την παραίτηση του εκλεγμένου πρωθυπουργού…

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άρθρα ΟΚ είναι εφόσον η είδηση είναι αληθινή. Τον σχολιασμό και το υφάκι με το οποίο μεταφέρεται η είδηση μπορεί ο οποιοσδήποτε πιστεύω να το φιλτράρει και να κρατήσει την ουσία, η οποία ουσία είναι ότι πλέον το τσεκούρωμα καταθέσεων είναι μία από τις επιλογές που υπάρχουν. Αν βγει το hot-doc ή το capital και πει ότι αύριο θα έχουμε 8 Ιουλίου, θα το αμφισβητήσουμε λόγω της πηγής;

Εντάξει παίζει τρελή παραπληροφόρηση και απο τις δυο πλευρές απο τα εξτριμ σάιτ. Πολλα πράγματα είναι κινδυνολογίες ή μπαρούφες.

 

 

Για τον Λεβέντη τώρα, 30 χρόνια γραφικός κάποια στιγμή θα επεφτε και μέσα σε μερικά πράγματα.

 

 

ΥΓ: Κατ εμέ άμα ο Τσίπρας ειχε λίγο χιούμορ έπρεπε να βάλει Παλαβίτσα υπ.οικονομικών να αρχίσουν οι δεξιοι να φουντάρουν και η τσιρίδα του Αδωνη να ακουστεί ως τις Βρυξέλλες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά εμένα, δεν είμαι στρατευμένος σε καμία θέση, προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ανεξάρτητος παρατηρητής. Αυτό το καιρό το τι σαπίλα και τι λάσπη έχω δει και από τα δύο μέρη δε περιγράφεται. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά εμένα, δεν είμαι στρατευμένος σε καμία θέση, προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ανεξάρτητος παρατηρητής. Αυτό το καιρό το τι σαπίλα και τι λάσπη έχω δει και από τα δύο μέρη δε περιγράφεται. 

Το ανεξάρτητος παρατηρητής όταν είσαι απλά ένα ...ταξί, αντιμετωπίζεται ως απέναντι.

Link to comment
Share on other sites

^

σε λιγο θα πετανε σποντες και ειρωνειες στο 5.7% που το εριξε ακυρο+λευκο, μετα θα παρει η μπαλα  το 38% της αποχης -  o tempora o mores

 

(σταματησε ο μπομπολας τα Αsterix αλλα  μου μεινανε καποια λατινικα :p )

 

για την "καλυτερη κυβερνηση ολων των εποχων" που σημερα  λεει οτι το 61% μεταφραζεται  "ο λαος δεν θελει ρηξη" και αυριο μπορει να πει οτι  μεταφραζεται  σε " ο λαος θα ειναι διπλα  στους  συριζανελ και μετα την ρηξη"  δεν βλεπω να ανοιξε  καμια μυτη.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

 

για την "καλυτερη κυβερνηση ολων των εποχων" που σημερα  λεει οτι το 61% μεταφραζεται  "ο λαος δεν θελει ρηξη" και αυριο μπορει να πει οτι  μεταφραζεται  σε " ο λαος θα ειναι διπλα  στους  συριζανελ και μετα την ρηξη"  δεν βλεπω να ανοιξε  καμια μυτη.

Γιατί να ανοίξει μύτη; Το ΟΧΙ ήταν "ο λαός θέλει ρήξη" μόνο για τους ευρωτρομοκράτες του ΝΑΙ. Για όλους τους υπόλοιπους, το ΌΧΙ ήταν ΟΧΙ στην συγκεκριμένη συμφωνία, ΟΧΙ στη  λιτότητα.

Link to comment
Share on other sites

για την "καλυτερη κυβερνηση ολων των εποχων" που σημερα  λεει οτι το 61% μεταφραζεται  "ο λαος δεν θελει ρηξη" και αυριο μπορει να πει οτι  μεταφραζεται  σε " ο λαος θα ειναι διπλα  στους  συριζανελ και μετα την ρηξη"  δεν βλεπω να ανοιξε  καμια μυτη.
 

 

 

:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εάν το ΟΧΙ στην λιτότητα φέρει ρήξη, τότε τι;

Μετά οι μελλοντικές κυβερνήσεις θα έχουν ως κύριο προεκλογικό σύνθημά τους το:

 

"Όχι στην πείνα, ναι στην λιτότητα."

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.