Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

να που τελικα το μονο που μετραει ειναι ποιος εχει να δωσει για χειμωνιατικο εξοπλισμο. δεν πα να εχει ο αλλος το καλυτερο ποδηλατο ή δυνατα ποδια. αν κατσει απροπονητος ολο το χειμωνα τον φαγανε λαχανο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

να που τελικα το μονο που μετραει ειναι ποιος εχει να δωσει για χειμωνιατικο εξοπλισμο. δεν πα να εχει ο αλλος το καλυτερο ποδηλατο ή δυνατα ποδια. αν κατσει απροπονητος ολο το χειμωνα τον φαγανε λαχανο.

 

μπορείς και χωρίς εξοπλισμό άμα έχεις βάσεις-δλδ με ένα απλό ποδηλατάκι συντηρείς το σώμα σου και μόλις ο καιρός ανοιξει,ξεκινάς,οι μύες πάντα θυμούνται 

 

 

Ναι αυτο φταιει, όχι η βαρεμάρα το χειμώνα ή το Diablo. Κάνεις και τσιπικο καστομ προπονητηριο με πλαστες αν δεν έχεις να πάρεις χειμερινό εξοπλισμό.

θα μετακομίσω στην Τσεχία άχρηστο πλάσμα και κάθε μέρα προπόνηση μετά-και με τα  χιόνια -να δω τι δικαιολογίες θα βρίσκεις τότες :p

Έγινε επεξεργασία από wrong method
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να που τελικα το μονο που μετραει ειναι ποιος εχει να δωσει για χειμωνιατικο εξοπλισμο. δεν πα να εχει ο αλλος το καλυτερο ποδηλατο ή δυνατα ποδια. αν κατσει απροπονητος ολο το χειμωνα τον φαγανε λαχανο.

 

Το πιο δύσκολο θεωρώ ότι είναι να ξεπεράσεις το ψυχολογικό. Εξοπλισμός υπάρχει για όλες τις τσέπες.

Άπειρες φορές με 8-15 βαθμούς δεν έχω πείσει τον εαυτό μου να βγει θεωρώντας ότι έχει πολύ κρύο... Με 8 βαθμούς πριν 2 μέρες και συννεφιά μια χαρά ήταν οι βόλτα μου.

Μου λείπουν ακόμα καλύτερα γάντια για να αντέχω σε χαμηλότερες θερμοκρασίες μιας και στα ορεινά πάντα βλέπεις 3-4C κάτω, αυτά που έχω (Pearl Izumi P.R.O. Softshell Lite) δεν κάνουν για κάτω από 8 βαθμούς ή για κατηφόρες, τα toe covers έχουν βοηθήσει πολύ και τα knickers είναι ιδανικά για τις θερμοκρασίες στην Πάτρα στο 90% των ημερών του χειμώνα.

 

Σε αυτό που κολλάω ακόμα είναι βροχή και σκοτάδι.

Έγινε επεξεργασία από unstoppable
Link to comment
Share on other sites

Λάθος τραγικό του φορτηγού, αλλά τι δουλειά έχει με το ποδήλατο στον αυτο/δρομο;

https://www.facebook.com/nikolas.laoutaris/posts/10208526165016511?comment_id=10208528613997734&reply_comment_id=10208528870644150&ref=notif&notif_t=feed_comment_reply

Link to comment
Share on other sites

καλά, τον πέρασε από δεξιά,πατώντας σε διαγράμμηση ;;;;;; και φταίει το ποδήλατο;;;;

 

 

edit:να συμπληρώσω ότι ποδήλατα σε εθνικό δρόμο απαγορεύονται ,αλλά το λάθος εξακολουθεί να είναι του φορτηγού 

Έγινε επεξεργασία από wrong method
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ειναι λαθος του φορτηγου. και τι χαζος νομος ειναι αυτος που απαγορευει τα ποδηλατα? εγω αμα θελω διασχιζω τον αυτοκινητοδρομο και με γαιδουρι. αυτο το μεταφορικο μεσο εχω και αυτος ειναι ο μονος δρομος για να παω στην δουλεια μου. εαν θελουν να φτιαξουν ενα παραδρομο διπλα απο τον κεντρικο να πηγαινουν ολα τα μηχανακια,ποδηλατα,παπουδες κτλ. ποσες φορες εχει τυχει ενα αυτοκινητο να βγαλει προβλημα και να αναγκαστει να παει με 20χλμ/ωρα ή να σταματησει και εντελως. δηλαδη το αυτοκινητο που χαλασε ή το 50αρι μηχανακι δεν δημιουργουν προβλημα αλλα ο ποδηλατης δημιουργει.

Έγινε επεξεργασία από geatle
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.