Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν το αλλαζω. Πηρα ζαντες 27.5 να το αλλαξω, δε μου βγηκε η μετατροπη και δεν αλλαζω ουτε μεγεθος αναρτησης.

Μια lefty ονειρευομαι τωρα...μπουχαχαχαχα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά σε ένα cannondale :p

 

Αστειεύομαι ωραίο φαίνεται. Σήμερα έχει εξόρμηση στα Καλύβια ελπίζω να μην πετύχουμε πάλι supercars στην Αγία Μαρίνα. Δεν είναι και ότι καλύτερο να ποδηλατείς και ξαφνικά απο δίπλα σου να περνάει κομβόι απο Ferrari, Porche, Viper ,Lamborghini και μερικά Nissan GTR.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ApolloTonKosmo said:

Παιδια καμια προταση για tubeless ελαστικα? Λεω να κανω την μετατροπη, τωρα φοραω schwalbe blackjack 26x2.1

αν κρινω απο αυτα που εχεις τωρα, ψαχνεις για κατι φθηνο? ποιο ειναι το budget?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, geatle said:

αν κρινω απο αυτα που εχεις τωρα, ψαχνεις για κατι φθηνο? ποιο ειναι το budget?

Το περιμενα οτι θα το σκεφτεις ετσι και κακως δεν το διευκρινισα. Το budget ειναι στα 150 ευρω. Φυσικα γνωριζω οτι τα λαστιχα με 40 ευρω ειναι αρκετα καλα απλα βαζω μεσα και το κοστος του κιτ μετατροπης . Περισοτερο όμως με νοιαζει να ακουσω εσεις τι φορατε η τι θα θελατε να φορατε σε 26" μεχρι 150 ευρω για βουνο() παντα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο παλιό που δεν έχει quick release.αφενός αυτο, αφετέρου Σήμερα φεύγουμε και δεν ειχαμε χρονο.το πηγα στον ποδήλατά να παρω και ενα λαστιχακι.δε φαντάστηκα οτι θα έχουν 5€ την μια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ardent και απο εμένα αν και δεν έχω παίξει σε tubeless, φέτος τα άλλαξα με Continental και το μετάνιωσα περιμένω να καούν για να βάλω πάλι ardent.

 

Ενα καλό και γρήγορο combo είναι Ardent μπροστά Ikon πίσω, Ikon μόνο αν δεν κυκλοφορείς συχνά σε λάσπη/βρεγμένο.

Έγινε επεξεργασία από thanos*
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, να υποθεσω ειναι και τα δυο ikon και ardent tubeless ready?

 

19 hours ago, geatle said:

εγω εχω τα maxxis ardent μπρος και πισω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. αλλα η χρηση ειναι καθαρα βουνο οχι σαν τα black jack.

Τι εννοεις καθαρα βουνο? Τα blackjack δεν ειναι βουνου?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.