Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Επιτέλους βρήκα μια μέρα ελεύθερη να γίνει το δέσιμο και η ανάλογη μικρό συντήρηση.

Μετά από μια δοκιμαστική βόλτα έκατσα με το μωρό μου να απολαύσουμε το ηλιοβασίλεμα..

41226bd0f1e0dc225ed0f19855447ecc.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω και εγω ο κακομοιρης στα μονοπατια στο Αλσος Συγγρου και νομιζω οτι κατι κανω...

Σημερα πρωτη φορα κλειδωσα το πηρουνι, το ξεχασα, και μπηκα στα μονοπατια με κλειδωμενη την αναρτηση. Ακομα τρεμω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ψάχνω road bike για τον κολητό μου (1.90 ύψος, 80kgr), είναι πολύ καλός δρομέας και θέλει να ασχοληθεί με την ποδηλασία.

 

Σκέφτηκε για μεταχειρισμένο και πέσαμε σε αυτό το Specialized s-works Venge στα 1350 ευρώ. 

https://www.olx.bg/ad/specialized-s-works-venge-ID5Zl0C.html#d81a8a0786

 

Επειδή η εμπειρία μου είναι μόνο για τα MTB δεν ξέρω αν η τιμή είναι καλή για αυτό το μοντέλο.

 

Link to comment
Share on other sites

από Βουλγαρία θα το πάρει; πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν πολλά κινέζικα sworks,pina κτλπ 

 

αν θες να'σαι σίγουρος, ζήτα το registration nymber και βάλτο στο site της Speci 

 

 

Έγινε επεξεργασία από wrong method
typo
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο εκτός και από τα παραπάνω που ανέφερε ο wrong method έχει (ή έχετε) να ρίξετε και αρκετό διάβασμα. Πρώτα πρέπει να μετρηθεί μετά να δει τις διαστάσεις του ποδηλάτου και μετά να διαβάσετε και να δείτε αν είναι στα μέτρα του ή όχι.Δυστυχώς το bike fitting έχει διάβασμα και θέλει εμπειρία. Πιστεύω ότι αυτό καλό θα ήταν να γίνει σε κάποιο κατάστημα. Επίσης δεν γίνεται να πάρεις το ποδήλατο πρώτα και μετά να πας για bike fitting γιατί αν σου είναι μικρό ή μεγάλο δύσκολα θα το φέρεις στα μέτρα σου συν οτι θα κοστίσει κιόλας.

 

Γνώμη μου διαβάστε και πάρτε απόψεις για κάποιο κατάστημα ποδηλάτων εκεί και κάντε απο εκεί την αγορά. Η ψάξτε αν υπάρχει κάτι ανάλογο του recyclist

 

https://www.facebook.com/Recyclistgr/photos/?tab=album&album_id=1791636054449317

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.