Jump to content



Υδρόψυξη (Θεσσαλονίκη)


himtan

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο μέλος που μπορεί να προτείνει κάποιον τεχνικό από Θεσσαλονίκη που να έχει γνώσεις υδρόψυξης και να είναι καλός στην δουλεία του ? Αν δεν μπορείτε να το δημοσιοποιήσετε γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση, στείλτε μου pm.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Στέλιος

Έγινε επεξεργασία από himtan
Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα, ψάχνεις για τεχνικό/ψυκτικό εγκαταστάσεων; Ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα; Έχω γνωστό επαγγελματία ψυκτικό, αν είναι να σου δώσω τα στοιχεία του να έρθετε σε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποιον που αποσυναρμολογήσει την υδρόψυξη όλη για να γίνει καθαρισμός (σαν καινούργια) και μετέπειτα να με βοηθήσει με τις γνώσεις του στην αγορά κάποιον πρόσθετων κομματιών που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα ρωτήσω για δεύτερη φορά, τι ακριβώς ψάχνεις;... απλά έτσι που το θέτεις το ερώτημα είναι σαν να ψάχνεις επαγγελματία ψυκτικό και όχι κάποιον που γνωρίζει από υδρόψυξη υπολογιστικού συστήματο :p. Εγώ πάντως δεν γνωρίζω κάποιον "επαγγελματία" για υδρόψυκτες υλοποιήσεις.

Προσωπικά εδω και κάτι χρόνια ασχολούμαι με υδρόψυξη, τώρα αν σε καλύπτω δεν ξέρω αλλά οτιδήποτε χρειαστείς, εγώ και τα υπόλοιπα μέλη είμαστε στην διάθεσή σου.

Αν θέλεις στείλε μου pm να μιλήσουμε και από κοντά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις εδώ ότι απορίες έχεις και με λίγη υπομονή θα λάβεις απαντήσεις.

 

Κάνε πιο συγκεκριμένα τα ερωτήματά σου και αν θές ξεκίνα από περιγραφή του συστήματος και ίσως φωτογραφίες για αν ξέρουν τα υπόλοιπα μέλη λεπτομέρειες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα έχω ένα κουτί full tower Thermaltake Kadalf LCS με ενσωματωμένη υδρόψυξη. Τεχνικά χαρακτηριστικά και photos : http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00000082

 

Το χρησιμοποιούσα από το 2009-2012 με socket 775 και intel quad core + υδρόψυκτη μητρική. Για 2 χρόνια έμεινε στην άκρη, μέχρι που μου μπήκε πριν μερικές μέρες το μικρόβιο να κρατήσω το κουτί και το τροφοδοτικό ( Thermaltake Toughpower 850W Cable Management ) και να βάλω πάνω socket 2011-3 , intel x99 με DDR4 + nvidia GTX 970. Σκοπεύω να πάρω water block EK-Supremacy EVO και ότι άλλο μου λείπει αφού βγει, καθαριστεί και αλλαχθεί ότι χρειάζεται από το σύστημα της υδρόψυξης. Ακούω γνώμες :)

 

Ενδεικτικές photos του κουτιού :

 

Thermaltake_Kandalf_72.jpg

 

front_fans.jpg

Έγινε επεξεργασία από himtan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@felix, @unseen, @jax7480, @kazaboy Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.

 

Περιμένω να βγάλουμε άκρη τώρα με τον @xrist για να ξαναζωντανέψει το θηρίο των 20+ κιλών :p

Έγινε επεξεργασία από himtan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κράτα φωτό από όλα τα στάδια της διαδικασίας να φτιάξεις ένα καλό log και να το ανεβάσεις σε ένα νέο θέμα στο φόρουμ.

 

Έτσι θα ωφεληθούν και άλλοι στο μέλλον.

 

Καλή συνέχεια με το project!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.