Jump to content



AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

Συνεχίζονται τα leaks! Μεγάλη πιθανότητα να πέσω μέσα και να δούμε την R9 380X (Fiji XT) όπως είχα πεί και σε παλαιότερα πόστς, με το Bermuda XT να έρχεται αργότερα (R9 390X). Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο. Πάντως σιγά σιγά "οι φωνές" για την επερχόμενη σειρά της AMD πληθαίνουν!

Radeon-R9-390X-concept.jpg

Λέτε να είναι αυτό το νέο cooler/PCB της AMD R9 380X/390Χ???

Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκινήσουμε να δούμε ποιός κάνει copy-paste ποιόν δεν τελειώνουμε ποτέ.

Αλλά ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί πρέπει να με ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτό και για ποιό λόγο να ανοίξω κουβέντα για κάτι τέτοιο.

Στο παρόν thread βάζουμε/σχολιάζουμε οτι βρίσκουμε πάντα αναφορικά με το θέμα.

Το θέμα μας εδώ ΔΕΝ είναι ποιός έκανε copy-paste ποιόν! Βρήκες κάτι βάλτω να το δούνε και οι υπόλοιποι και τέλος.

Μην μπερδεύεσαι δεν είμαστε στο Home page!

Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκινήσουμε να δούμε ποιός κάνει copy-paste ποιόν δεν τελειώνουμε ποτέ.

Αλλά ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί πρέπει να με ενδιαφέρει τόσο πολύ αυτό και για ποιό λόγο να ανοίξω κουβέντα για κάτι τέτοιο.

Στο παρόν thread βάζουμε/σχολιάζουμε οτι βρίσκουμε πάντα αναφορικά με το θέμα.

Το θέμα μας εδώ ΔΕΝ είναι ποιός έκανε copy-paste ποιόν! Βρήκες κάτι βάλτω να το δούνε και οι υπόλοιποι και τέλος.

Μην μπερδεύεσαι δεν είμαστε στο Home page!

Δεν κατάλαβα γιατί το πήρες τόσο στραβά. Απλά το videocardz έχει βάλει τα πάντα σε ένα άρθρο και στο wccftech διάλεξαν 2-3 ποιο φρέσκα από εκείνο το άρθρο για να γράψουν το δικό τους. Οπότε αυτό που πόσταρες ουσιαστικά συμπεριλαμβάνεται στο άρθρο, το link του οποίου πόσταρα το πρωί στο παρόν thread. Δεν ξέρω μήπως δεν είδες το ποστ μου και παρεξήγησες το σχόλιό μου;

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@yanni,

Έχω διαβάσει το προήγουμενό σου πόστ. Δεν παρεξήγησα τίποτα. Είμαι σαφέστατος σε αυτά που λέω.

Απορώ @Delijohn, πώς σου ήρθε οτι είμαι "κάπως"  δλδ έλεος :haha::hehe:! Έλα πάμε τώρα στο θέμα... μην το χαλάσουμε απο τώρα κρίμα και είμαστε ακόμα στην αρχή των εξελίξεων!

Link to comment
Share on other sites

R380X 4GB και αποδοση απο 15 εως 25% αναλογα αναλυσεων και παιχνιδιου απο την 980gtx στα 200watt actual gaming.

Εχουμε και λεμε

1.380Χ στα 550 ευρω.

2. 980 gtx price drop στα 450 ευρω

3. Εμφανίζεται η 980 gtx με 8gb στα 550 ευρω

4. Βγαίνει το 980ΤΙ GTX τον Μαιο με 6gb στα 650 ευρω.

Ετοιμάστε τα πορτοφολια...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

R380X 4GB και αποδοση απο 20 εως 30% αναλογα αναλυσεων και παιχνιδιου απο την 980gtx στα 200watt actual gaming.

Εχουμε και λεμε

1.380Χ στα 550 ευρω.

2. 980 gtx price drop στα 450 ευρω

3. Εμφανίζεται η 980 gtx με 8gb στα 550 ευρω (Αυτήν θα πάρω! :haha:

4. Βγαίνει το 980ΤΙ GTX τον Μαιο με 6gb στα 650 ευρω.

 

5. Βγαίνει η 390Χ Ιούνιο στα 700€

 

6. 980Ti GTX price drop στα 600€

 

7. Βγαίνει η 990GTX Dual GPU στα 1450€

 

8. Βγαίνει και η 395Χ2 στα 1400€  

Ετοιμάστε τους τραπεζικούς λογαριασμούς... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

 

R380X 4GB και αποδοση απο 20 εως 30% αναλογα αναλυσεων και παιχνιδιου απο την 980gtx στα 200watt actual gaming.

Εχουμε και λεμε

1.380Χ στα 550 ευρω.

2. 980 gtx price drop στα 450 ευρω

3. Εμφανίζεται η 980 gtx με 8gb στα 550 ευρω (Αυτήν θα πάρω! :haha:

4. Βγαίνει το 980ΤΙ GTX τον Μαιο με 6gb στα 650 ευρω.

 

5. Βγαίνει η 390Χ Ιούνιο στα 700€

 

6. 980Ti GTX price drop στα 600€

 

7. Βγαίνει η 990GTX Dual GPU στα 1450€

 

8. Βγαίνει και η 395Χ2 στα 1400€  

Ετοιμάστε τους τραπεζικούς λογαριασμούς... :hehe:

 

άντε δεν μπορώ να περιμένω θέλω κάρτα είμαι χωρίς εδώ και δυο μήνες και πεζό με τον cpu 4790k καλός είναι και αυτός xaxaxa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η συνέχεια του τίτλου του θέματος που διάλεξες !

Στην ουσία είναι ίδιος τίτλος με αυτόν που είχα επιλέξει για τις R9 2XX !! 

Άντε να συνεχίσει και στην R9 490X ..... με τον καιρό !

 

Όλα ωραία και νοικοκυρεμένα ! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η συνέχεια του τίτλου του θέματος που διάλεξες !

Στην ουσία είναι ίδιος τίτλος με αυτόν που είχα επιλέξει για τις R9 2XX !! 

Άντε να συνεχίσει και στην R9 490X ..... με τον καιρό !

 

Όλα ωραία και νοικοκυρεμένα ! :D

Εσύ άνοιξες τον δρόμο! Εγώ απλά ακολουθώ...! Όταν έχεις μία πετυχημένη συνταγή γιατί να την αλλάξεις! :D

Link to comment
Share on other sites

@Delijohn,

Πάλι έμεινες χωρίς κάρτα εσύ?? :p

Χαλάλι τα 300W αν είναι να έχει τέτοιες επιδόσεις! Stock είναι η κάρτα stock?? :p

Btw οι εικόνες είναι corrupted! Μου τις βγάζει "σπασμένες".

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η ώρα παίδες! :)
amd_gaming_evolved_radeon_graphics_artwo
 

February 6th, 2015 at 7:08 am - AuthorAnton Shilov

 

A representative of Advanced Micro Devices has confirmed that the development of its forthcoming product family based on a new breed of graphics processing units is on the finish line. While the novelties will not hit the market shortly, they will likely enter production in the coming weeks.
“We are still putting the finishing touches on the [Radeon R9 300] series to make sure they live up to expectation,” an unknown representative from AMD said in the company’s official Facebook account. “Cannot wait to reveal them though. We are pretty excited.”
Previously it was reported that the new flagship graphics solution from AMD is called Radeon R9 380X. The graphics card is expected to be based on the GCN 1.2 architecture, to feature 4096 stream processors, which, in case of the GCN 1.2 architecture, means 64 compute units and 256 texture units. The memory sub-system will rely on SK Hynix’s stacked high bandwidth memory (HBM) chips with 1024-bit input/output interface (compliant with the JESD235 standard) and up to 640GB/s of bandwidth (thanks to 4096-bit memory bus and 1.25GT/s transfer rate). The graphics boards will be equipped with 4GB of HBM memory.
It is expected that the Radeon R9 380X will provide over 50 per cent performance improvement compared to the Radeon R9 290X and will demonstrate particularly high results in ultra-high-definition resolutions thanks to massive memory bandwidth.
In addition to the high-end product, AMD is also working on a mainstream GPU code-named Trinidad, which is set to replace the AMD Radeon R9 270-series “Curacao” graphics processor that has been on the market for about three years now. The “Trinidad” graphics chip is expected to feature 1280 or more stream processors to deliver new levels of performance to the market segment.
Even though AMD has confirmed development of its new-generation graphics solutions for a number of times, the company also said that it would release them only in the second quarter of the year, which means from April to July.
“Going into the second quarter and the second half of the year with our new product launches, I think we feel very good about where we are positioned there,” said Lisa Su, chief executive officer of AMD, during a conference call with investors and financial analysts. “Commercial will definitely be important, as well as improving our overall mix.”
If AMD plans to formally roll-out its new Radeon R9 380 and Radeon R9 380X graphics cards in April, then it should start production of cards in late February or early March.

Πηγή

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.