Jump to content




wolves

Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=63971&stc=1&d=1410203995

Developer: 11 Bit Studios

Official Website

This War Of Mine provides an experience of war seen from an entirely new angle.

For the very first time you do not play as an elite soldier, rather a group of civilians trying to survive in a besieged city. During the day snipers outside stop you from leaving your refuge, so you need to focus on maintaining your hideout.

At night you get a chance to scavenge nearby locations for items that will help you stay alive.

Make life-and-death decisions driven by your conscience.

Try to protect everybody from your shelter or sacrifice some of them to endure the hardships. During war, there are no good or bad decisions; there is only survival.

The sooner you realize that, the better.

This War of Mine will be available later this year on PC, Mac, Linux and mobile devices.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pH_tYB_Ntlg]This War Of Mine - YouTube[/ame]

Gameplay Video

attachment.php?attachmentid=63972&stc=1&d=1410203995

attachment.php?attachmentid=63973&stc=1&d=1410203995

attachment.php?attachmentid=63974&stc=1&d=1410203995

attachment.php?attachmentid=63975&stc=1&d=1410203995

Μου εχει τραβηξει το ενδιαφερον καιρο τωρα.

Σαν ιδεα ακουγεται εξαιρετικο, μακαρι και σαν υλοποιηση να ειναι το ιδιο...

τα 2 πρωτα previews:

11 Bit's This War Of Mine Examines The Very Real Perils Of War - iGame Responsibly

GDC: This War of Mine Might Be the War Game We Need - IGN

post-11666-1416078773,7168_thumb.jpg

post-11666-1416078770,1639_thumb.jpg

post-11666-1416078772,8363_thumb.jpg

post-11666-1416078773,3431_thumb.jpg

post-11666-1416078773,5739_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@wolves

 

Θα σου ήταν κόπος να γράψεις μια δική σου κριτική για το παιχνίδι? Ειλικρινά με όσα είπε το παλικάρι στο βίντεο έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό και θέλω και 2η γνώμη για να το ξεκινήσω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν όλη αυτή η ατμόσφαιρα, άγχος, πίεση να κρατήσεις τις ισορροπίες του σπιτιού και τον κατοίκων του, έχουν άμεσο αντίκτυπο στη διάθεση να ασχοληθείς σοβαρά με το game...

 

θέλω να πω....πολλά από όσα πραγματεύεται το game είναι τόσο χειροπιαστά παραδείγματα καθημερινότητας που φτάνει σε οριακό σημείο τη σοβαρότητα της κατάστασης με την οποία πρέπει να ασχοληθείς και να "πονοκεφαλιάσεις". Μήπως τα βλέπω πολύ σοβαρά? δε ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

@greekfragma, Οταν με το καλο το παρω θα γινει η κριτικη...

Μεχρι στιγμης παντως με αυτα που εχω δει και διαβαζω (απο ατομα που παρακολουθω και γενικως εμπιστευομαι στις κριτικες τους) το εχουν κανει σιγουρη αγορα το παιχνιδακι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το τίμησα το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό .....σε βάζει να σκέφτεσαι τις επιλογές σου που θα κάνεις για να επιβιώσεις , βέβαια μετά από κάμποσα runs το τερματίζεις αέρα πατέρα ...και δεν σε νοιάζει τίποτα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το game από τι έχω παίξει και εγώ αλλα και  από streamers δεν τελειώνει ποτε την ίδια μέρα συν τις αλλαγές που κάθε φορα που ξεκινάς άλλους χαρακτήρες αλλα κτίρια είναι φοβερό game αξίζει τα λεφτα του και με το παραπάνω :neo:

Έγινε επεξεργασία από taskos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το παιχνίδι στο πυρήνα του είναι ένας strategy (στο πολύ γενικό) τίτλος διαχείρισης πρώτων υλών και δύσκολων κρίσεων-αποφάσεων και είναι συγκλονιστικός.Πώς διάολο, ένα παιχνίδι χωρίς facial animations, χωρίς voice overs και ηθοποιούς να με κάνει να δεθώ τόσο πολύ σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα...

 

Απλα δεν έχω λόγια!!!

Είχα χρόνια να φάω τέτοιο κόλλημα!!!

 


Έγινε επεξεργασία από tsakali
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.