Jump to content



Assetto Corsa Cup


thazio

Recommended Posts

Καλησπέρα από την "μαγευτική" Κεφαλονιά!

 

Πολύ ωραία Κυριακή η προηγούμενη και αυτό γιατί πως να το κάνουμε, όταν είσαι με Φίλους παιρνάς πάντα ΚΑΛΑ!!!

 

Αφού ξεπεράσαμε τα προβλήματα με τον server του cup και ο Άκης (Χίλια ΜΠΡΑΒΟ Άκη!!!) έστησε σε χρόνο dt τον server που τρέχουμε συνήθως, τελικά οι 2 αγώνες ήταν όλα τα λεφτα!!!

Εγώ καθόλου ικανοποιημένος, όχι  από το αποτέλεσμα γιατί δεν είναι αυτοσκοπός, γιατί ΔΕΝ ασχολήθηκα καθόλου, ήμουν πτώμα από τα ταξίδια και κυρίως δεν έκανα προπόνηση ώστε να δώ ότι μου έλειπαν παραπάνω από 10 χλμ τελικής παντού.

Ευτυχώς που δεν έγινα αιτία φαντασμαγορικού χαμού με συγκρούσεις κλπ, αφού στις ευθείες με πέρναγαν όλοι σαν σταματημένο, ενώ εγώ έκανα το σταθερό εμπόδιο :p  :p  :p

Υπόσχομαι βελτίωση τον........Σεπτέμβρη! Έως τότε ραντεβού τις Κυριακές τσα εβδομαδιαία events!

 

Πολλά μπράβο στον Θάνο για τα σκίνς (τουλάχιστον) και τον χρόνο που ξόδεψε! Επίσης στον Άκη για την οργάνωση σε χρόνο ρεκόρ!!!

Πολλά μπράβο στους εξωπραγματικούς πρώτους, αλλά και στα alienakia, όπως εύστοχα τα βάφτισε ο Πάνος :p

Πολλά μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες, τερματίσαντες και μη!

Ιδιαίτερα όμως θέλω να μνημονεύσω τον Άρη, που χωρίς να καταλάβει τι έγινε βρέθηκε εκτός στον 2ο αγώνα πρίν κάν αυτός ξεκινήσει, μόλις στο formation lap.

Επίσης ΔΕΝ έχω λόγια για την καταπληκτική δουλειά του Arkoudadis (οπωσδήποτε και στον σπίκερ του!), η οποία ήταν μοναδική!!!

 

Όλα καλά?

Όχι!!!

Νομίζω ότι έχουμε δρόμο ακόμη, αλλά σίγουρα είμαστε στον ΣΩΣΤΟ!!!!!

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω πως στο τέλος θα αφαιρεθούν οι βαθμοί από τους δύο χειρότερους αγώνες του καθενός και οι δυο χειρότερες βαθμολογίες αγώνα για τις ομάδες.

Οι βαθμοί από τα χρονομετρημένα μετράν όλοι.

Οι βαθμοί με κόκκινο είναι με τους χειρότερους αγώνες αφαιρεμένους.

Είναι λίγο πλασματική η θέση της camel για την ώρα.Έχει και κομμάτι στρατηγικής η φάση, μελετήστε το και θα δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω πως στο τέλος θα αφαιρεθούν οι βαθμοί από τους δύο χειρότερους αγώνες του καθενός και οι δυο χειρότερες βαθμολογίες αγώνα για τις ομάδες.

Οι βαθμοί από τα χρονομετρημένα μετράν όλοι.

Οι βαθμοί με κόκκινο είναι με τους χειρότερους αγώνες αφαιρεμένους.

Είναι λίγο πλασματική η θέση της camel για την ώρα.Έχει και κομμάτι στρατηγικής η φάση, μελετήστε το και θα δείτε.

εξηγησε το λιγο...επισης μου κανει εντυωση που η marlboro και silk cut ειναι απο κατω.Καλοδεχουμενη η οποια στρατηγικη για τους αγωνες παντως

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Η μέθοδος αυτή εφαρμόζεται σε πολλά πρωταθλήματα και έχει εφαρμόστεί μέχρι και στην f1 πολύ παλαιότερα. Επί της ουσίας δίνεται η δυνατότητα σε κάποιους που απουσιάζουν η είχαν άτυχη στιγμή να παραμένουν ανταγωνιστικοι ως προς τη βαθμολογία. Στην περίπτωση μας από τους 10 βαθμολογούμενους αγώνες στο τέλος θα άθροισουμε τα 8 καλύτερα αποτελέσματα.όσοι έχουν χάσει ένα σετ αγώνων όπως εσύ και ο ζενορ έχουν ήδη παίξει το χαρτί τους.τα παιδιά που έχουν πάει πολύ καλά και στους 4 αγώνες μέχρι τώρα αφαιρούν πολλούς βαθμούς γιαυτό σου φαίνεται περίεργο. Αν ο Άκης εγκαταλείψει στους δύο επόμενους αγώνες θα αφαιρέσει τα δύο μηδενικά και πάλι πρώτος θα είναι.απλώς δεν θα μπορεί να το ξανακάνει χωρίς απώλειες. (Τυχαίο το παράδειγμα...☺ ) το ίδιο και για τις ομάδες. Οι βαθμοί από τα χρονομετρημένα μέτρουν ολοι. Η στρατηγική αφορά το γεγονός ότι θα πρέπει να ξέρεις τι αφαιρεί αυτός που παίζεις θέση στο πρωτάθλημα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Ιούλιο θα κάνουμε ένα τεστ για αγώνα 75 λεπτών για να δω κάτι για του χρόνου και για να γουστάρωμεν... θα βάλω ψηφοφορία για όχημα και μάλλον θα είναι Τετάρτη ή Πέμπτη βράδυ.

 

Mη μας το κάνεις αυτό με τις καθημερινές μόνο Σ/Κ μπορεί η φοβερή ομάδα GULF.

Link to comment
Share on other sites

Εχω απορίες...

Γιατί είμαι στη θέση 17 της βαθμολογίας οδηγών αφού είμαι δέκατος;

Γιατί η ομάδα μας έχει μόνο 58 βαθμούς με τους 2 αγώνες αφαιρεμένους αφού έπρεπε να έχουμε 65?

(λογικά και άλλοι έχουν την ίδια απορία, βλέπω στους οδηγούς αναφέρει κάτι παράξενα)

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα λάθος με τους αυξοντες αριθμους της καταταξης.αγνοηστε τους, η σειρα απο πανω προς τα κατω ειναι σωστη.θα το διορθωσω αυριο.

Γιατί η ομάδα μας έχει μόνο 58 βαθμούς με τους 2 αγώνες αφαιρεμένους αφού έπρεπε να έχουμε 65?

(λογικά και άλλοι έχουν την ίδια απορία, βλέπω στους οδηγούς αναφέρει κάτι παράξενα)

109 - (25+26)(τα 2 χειροτερά σας μεχρι τωρα σαν ομαδα) = 58 οχι 65. πως προκυπτει το 65;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα λάθος με τους αυξοντες αριθμους της καταταξης.αγνοηστε τους, η σειρα απο πανω προς τα κατω ειναι σωστη.θα το διορθωσω αυριο.

109 - (25+26)(τα 2 χειροτερά σας μεχρι τωρα σαν ομαδα) = 58 οχι 65. πως προκυπτει το 65;

47 είναι οι βαθμοί του panosdimp, και 18 οι δικοί μου με τα δύο μας χειρότερα αποτελέσματα εκτός..

Νόμιζα οτι με αυτά θα πάνε και οι ομάδες..  Δική μου παρανόηση το λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites

47 είναι οι βαθμοί του panosdimp, και 18 οι δικοί μου με τα δύο μας χειρότερα αποτελέσματα εκτός..

Νόμιζα οτι με αυτά θα πάνε και οι ομάδες.. Δική μου παρανόηση το λοιπόν!!

Όντως μπορει κανεις να το σκεφτει και ετσι. θα το διευκρινισω στους κανονισμους με την πρωτη ευκαιρία.

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=6sXGmy_GbeA

V-syng off ,cup 100 frames , fraps στα 30 frames, ρυθμίσεις παιχνιδιού όλα στο ultra εκτός από το depth of field και τίς refections που είναι μεν high αλλά static.Θερμοκρασία R9 290 directu ii oc  =  78 βαθμοί Celsius.H camera είναι mod δεν υπάρχει στο παιχνίδι.

Αυτά για τον Δημήτρη

 

ΥΓ: Οποιος επιθυμεί μπορεί να μου πει μια καλή φάση από τους αγώνες στην οποία συμμετείχε με κάποιες λεπτομέρειες για να την βρώ γιατί είναι λίγο δύσκολο να ψάξω όλο αυτό το υλικό των replay. Σκοπεύω αν βρώ λίγο παραπάνω χρόνο να κάνω μια αφιέρωση στους αγώνες με ένα βιντεάκι με τις καλύτερες φάσεις.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=6sXGmy_GbeA

V-syng off ,cup 100 frames , fraps στα 30 frames, ρυθμίσεις παιχνιδιού όλα στο ultra εκτός από το depth of field και τίς refections που είναι μεν high αλλά static.Θερμοκρασία R9 290 directu ii oc  =  78 βαθμοί Celsius.H camera είναι mod δεν υπάρχει στο παιχνίδι.

Αυτά για τον Δημήτρη

 

ΥΓ: Οποιος επιθυμεί μπορεί να μου πει μια καλή φάση από τους αγώνες στην οποία συμμετείχε με κάποιες λεπτομέρειες για να την βρώ γιατί είναι λίγο δύσκολο να ψάξω όλο αυτό το υλικό των replay. Σκοπεύω αν βρώ λίγο παραπάνω χρόνο να κάνω μια αφιέρωση στους αγώνες με ένα βιντεάκι με τις καλύτερες φάσεις.

 

Έκανα ένα προσπέρασμα στον Τάσο στον δεύτερο αγώνα στο ξεκίνημα (πρώτη στροφή). Βέβαια βγήκα και με τις 4 ρόδες εκτός άσπρης γραμμής οπότε ελπίζω να μην καίγομαι με αυτό το ποστ και φάω κανα penalty :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Όσον αφορά το livestream που είχε γίνει την Κυριακή με τον αγώνα κυπέλλου, προσπάθησα να τον ανεβάσω στο youtube αλλά επειδή είχα ξεχάσει την μουσική να παίζει (για ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι το οποίο δεν γίνετε να κοπή), πέσανε τα copyrights και δεν γίνετε να ανέβει!!!

 

Για όσους δεν το έχουν δει και θέλουν να το δούνε, μπορείτε να πάτε εδώ : http://www.twitch.tv/arkoudadis/b/662382551

 

Να έχετε όλοι ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλικός αγώνας (λες και οι άλλοι είναι κάτι άλλο... :) )

 

Monza

Ferrari f40 S3

 

Χρονομετρημένα : 20`

Αγώνας : 35 γύροι

 

Κυριακή 28 Ιουνίου ή Κυριακή 5 Ιουλίου

 

Θα έχουμε rolling start με pace car που θα το κάνω εγώ.

Μετά την  παραμπόλικα θα κάνω στην άκρη και θα μπω στα pits και θα ξεκινήσει ο αγώνας όπως με τα SC στην F1.

(θα σας ακολουθήσω μετά και θα παίξω και εγώ από την τελευταία θέση :D )

 

Στόχος είναι να δούμε αν δουλεύει για να βρεθεί εθελοντής να κάνει το pace car στους αγώνες για το cup που θα έχουμε rolling start

 

Λέω του χρόνου να βάλουμε και έναν αγώνα ψιλό-endurance

 

Αν έχετε να προτείνετε άλλο αυτοκίνητο μου λέτε.

Απλώς το συγκεκριμένο λέω να το βάλουμε του χρόνου για να αρχίσουμε να το δυσκολεύουμε.(μαζί με κανένα μονοθέσιο για παράδειγμα)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας εγω παντως ειμαι κατα του rolling start κατα των παλιων αυτοκινητων πλην εξαιρεσεων και κατα του να αλλαζουν τα αυτοκινητα σε καθε αγωνα του cup. Αν οχι αμεσα τοτε του χρονου το πρωτο και το τριτο πρεπει να αλλαξουν αλλιως θα παρω την castrol και θα φυγω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικός αγώνας (λες και οι άλλοι είναι κάτι άλλο... :) )

 

Monza

Ferrari f40 S3

 

Χρονομετρημένα : 20`

Αγώνας : 35 γύροι

 

Κυριακή 28 Ιουνίου ή Κυριακή 5 Ιουλίου

 

Θα έχουμε rolling start με pace car που θα το κάνω εγώ.

Μετά την  παραμπόλικα θα κάνω στην άκρη και θα μπω στα pits και θα ξεκινήσει ο αγώνας όπως με τα SC στην F1.

(θα σας ακολουθήσω μετά και θα παίξω και εγώ από την τελευταία θέση :D )

 

Στόχος είναι να δούμε αν δουλεύει για να βρεθεί εθελοντής να κάνει το pace car στους αγώνες για το cup που θα έχουμε rolling start

 

Λέω του χρόνου να βάλουμε και έναν αγώνα ψιλό-endurance

 

Αν έχετε να προτείνετε άλλο αυτοκίνητο μου λέτε.

Απλώς το συγκεκριμένο λέω να το βάλουμε του χρόνου για να αρχίσουμε να το δυσκολεύουμε.(μαζί με κανένα μονοθέσιο για παράδειγμα)

 

Γιατί δεν τρέχουμε MP4-13 (9,230 downloads) ή FW31 (192,467 downloads)

 

http://www.racedepartment.com/downloads/mclaren-mp4-13.6061/

http://www.racedepartment.com/downloads/fc1-2009-williams-fw31.5799/

 

Με TC ρύθμιση στον server μια χαρά θα τα πάμε στην monza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.