Jump to content



Αγορα Κινητου Εως 140 Ευρω


panosshave

Recommended Posts

Γεια σας  
Φιλη μου θελει να αγορασει κινητο εως 140 ευρω MAΞ απο Ελλαδα παντα.

Κριτηρια :

Να μην ειναι κινεζικο

Να εχει καλη καμερα

να ειναι τουλαχιστον 5"

και να ειναι γρηγορα και να μην κολαει  

 

τωρινο τηλεφωνο sony miro

ακου προτασεις

προκαταβολικα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με 140€ μόνο ένα κριτήριο μπορεί να ικανοποιήσει, αυτό που λέει να είναι 5". Γενικότερα όλα κινέζικα είναι, καλή κάμερα, εξαρτάται πως το εννοείς, αλλά γενικά δεν παίζει σε αυτά τα χρήματα. Όσο για το γρήγορο και να μην κολλάει το ξεχνάς από πολλές απόψεις έτσι όπως έχουν γίνει τα smartphone πλέον.

Γενικά μιλάω πάντα και με τα δικά μου στάνταρ φυσικά.

Κατά την γνώμη μου για να ικανοποιηθουν τα κριτήρια που έβαλες πρέπει να πας στα 300+€ ή να πας σε αγορά από Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Lumia 535 κι από μένα. H κάμερά του είναι αξιοπρεπής για το μπάτζετ που κινείσαι (έχει επίσης και μπροστινή 5MP). Έχει ποιότητα κατασκευής, θα πάρει win 10 και το κυριώτερο, δεν κολλάει με τίποτα, εντελώς smooth.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

το Lumia απο εφαρμογες τι παιζει ειναι σαν το  android? 

 

To lumia είναι windows phone. Δεν έχει τις ίδιες εφαρμογές του android αλλά πιστεύω ότι δεν θα σου λείψει απολύτως τίποτα. Η γκάμα των windows phone εφαρμογών αυξάνει εκθετικά πλέον. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογές στα wp υπάρχουν ολες οι γνωστές και μερικές απ αυτές είναι καλύτερες απ τις εκδόσεις για ανδροειδή. Άλλες παλι όχι... Γενικά είναι κομπλε πάντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν δεν υπήρχε κανένα θέμα περί επιλογής windows phone ή  android αν ήμουν μεταξύ του Lumia 535 (103.20 ευρώ) και του MOTO G (166.00 ευρώ) αμφιβάλω πολύ αν αξίζουν 60 ευρώ για τη διαφορά hardware που υπάρχει για να πας στο MOTO G. Αν ήταν η διαφορά στα 20-30 ευρώ ίσως να άξιζε, αλλά για μένα λόγο τιμής από Ελλάδα δεν αξίζει να δώσεις τη διαφορά των 60 ευρώ για να το αποκτήσεις.

 

Συγκρίσεις:

Είναι στο γούστο του καθένα πιστεύω παρόλα αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Από το '96 που χοντρικά αγοράζω τεχνολογικά προϊόντα, θεωρώ ότι οι πιο πετυχημένες μου αγορές είναι 3: Ένα plextor cd writer το 97, ο 3770Κ πρόπερυσι και το lumia 530 φέτος. Ε, το lumia πιστεύω ότι ήταν η πιο πετυχημένη.

Link to comment
Share on other sites

πήρα τις προάλλες ένα motorola moto e στα 85€ για τη γυναίκα. Προς το παρόν πολύ ευχαριστημένη. Βασικός λόγος επιλογής ήταν και το μέγεθος καθώς δεν την βολεύουν τα smartphones και δεν ήθελε με τίποτα 5 ίντσες "παντόφλα", οπότε στις 4,3" έκατσε κούτι. Δεν έχει δείξει κολλήματα κλπ. βέβαια κάνει και βασική χρήση. Κάνα googlarisma κανά app για τον καιρό, άντε και κανά pdf.

Link to comment
Share on other sites

αλλο περα απο το Lumia?

 

 

Kαλύτερο; Όχι. Απλά άλλο, ναι: http://www.skroutz.gr/s/4706233/LG-L90-D405N-8GB.html

 

 

 

και να ειναι γρηγορα και να μην κολαει

 

Αλλά γι αυτήν την "προϋπόθεση" δεν εγγυώμαι, το αντίθετο... Αυτήν την προϋπόθεση την καλύπτεις είτε με α) windows phone ανεξαρτήτου τιμής β) iphone >5 γ) android >250 ευρώ και με δεδομένο ότι ο χρήστης ξέρει πως θα το χειριστεί, όχι σε κάθε περίπτωση

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.