Jump to content



Σε ευχαριστώ Ω! VIVODI για το 0,5 KB/sec


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

Είμαι ευτυχής που δεν μου έκοψες τελείως την σύνδεση και απλά θωρακίζεις την υπομονή μου εδώ και δέκα μέρες!

Σε ευχαριστώ που απαντάς στο τηλέφωνο μετά από 20 λεπτά, απαγγέλλοντας μου κακόγουστη ποίηση, και δεν μου το κλείνεις στα μούτρα όπως θα μου έπρεπε.

Χαίρομαι που για ψύλλου πήδημα δίνης την ευκαιρία σε έναν αργόσχολο σαν και μένα να επισκεφτεί τα γραφεία σου.

Τέλος θεώρησα λειτούργημα την προ μηνός εβδομαδιαία διακοπή, που με έκανε να θυμηθώ νοσταλγικά την 64 ISDN σύνδεση μου στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Εγω το μονο προβλημα που εχω τωρα(γιατι για τις ενεργοποιησεις και αυτα τα ειχα ξαναπει) ειναι οτι η ταχυτητα μονο τα βραδια ειναι ψιλοτραγικη....(οχι στο download ομως). Βεβαια μιλαω για Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάζω και στο adslgr.com....

Αλητεία μέγιστη, η πλειοψηφία των χρηστών έχει πρόβλημα, οι απαντήσεις της vivodi δεν έχουν καμμία συνοχή, ενημέρωση 0 ούτε στο site ούτε καν με e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 15:43]

Τα διαβάζω και στο adslgr.com....

Αλητεία μέγιστη, η πλειοψηφία των χρηστών έχει πρόβλημα, οι απαντήσεις της vivodi δεν έχουν καμμία συνοχή, ενημέρωση 0 ούτε στο site ούτε καν με e-mail.

Παρά είσαι αγνός ρε Φάνη.

Αν σε ειδοποιήσουν, παραδέχονται εγγράφως το πρόβλημα.

’ρα πληρώνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο, πιστεύω όμως πως μία λιτή ανακοίνωση του στυλ "λόγω αναβάθμισης ενδέχεται να παρατηρηθούν καθυστερήσεις" μαζί με μία ημερομηνία του πότε θα αποκατασταθεί το κύκλωμά τους, δεν θα έκανε τόσο μεγάλο κακό.

Αύριο πάντως, θα πάρω στην hol ένα τηλέφωνο να μου δώσουν ένα demo account(η hol είναι η μόνη που συνεργάζεται με την vivodi και μπορείς από dslam της vivodi να έχεις σύνδεση hol).

Link to comment
Share on other sites

...αστα να πανε ...εχω βαλει στη δουλεια 384 vivodi(κεντρο Αλεξανδρας).......και παει μαμιοντας.......και εβαλα και στο σπιτι την 256 παλι απο vivodi(κεντρο Πατησια) εδω και 2 μηνες περιπου ...να πω οτι δουλεψε σωστα μονο τις 5 πρωτες ωρες μετα απο κει και περα αρχισαν τα προβληματα ...δεν εκανε negotiation με τιποτα.....ενω σηκωνε την γραμμη....εεε μετα απο ταλαιπωρια και αφου καταλαβα οτι δεν εκανα κατι εγω λαθος....μιλησα μαζι τους...και αναγκαστηκα να βαλω χειροκινητα τους dns .....γιατι αλλιως δεν ειχα ουτε καν ping προς τα εξω....απο τοτε η max ταχυτητα που εχω ειναι 2kb/sec :o

...εεε τα πηρα κρανιο και εγω...και πηρα τηλ.....και αρχισα να πιεζω...και να κραταω ονοματα και τετοια....και επειδη με ξερουν και τους εχω παει και καποιους πελατες μου....αρχισαν να προσπαθουν να με ηρεμησουν...αλλα εγω κρανιονομουνα ακομα περισσοτερο.....με τα πολλα αφου στην αρχη μου ελεγαν οτι δεν ειναι δικο τους το προβλημα αλλα εχει προβλημα το κεντρο του Οτε στα Πατησια.....και με την αναλογη απαντηση απο μενα οτι ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ...εγω εσας πληρωνω και απαιτω να εχω αυτο που εχω πληρωσει.....τους εστειλα και ενα περιποιημενο μαιλ στο customerdsl@vivodi.gr ....λεγοντας με αλλα πολλα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω το κανονικο ποσο για οσο καιρο ειμαι σε αυτη την κατασταση

...και δεν με ενδιαφερει αν εχει προβλημα το κεντρο του Οτε ...αν ειναι ετσι ας μου δωσετε μια 512 ή 1mbit ....για να εχω τις επιδοσεις της 256....

εεε.....την αλλη μερα το πρωι χτυπαει τηλεφωνακι στη δουλεια....και μου ειπαν οτι το οικονομικο θα κανονιστει και δεν θα πληρωσω οσο ειναι κανονικα.....και οτι μεχρι τις 15/12

θα εχει διορθωθει....

...παντως ακομα δεν εχω δει καμια βελτιωση...εχω βαρεθει να κανω refresh...γιατι κανει expire συνεχεια :mad: :mad:

Αν μεχρι το τελος της βδομαδας δεν εχει διορθωθει.....θα παω απο κει με πολυ αγριες διαθεσεις.....μπορει να τους κανω και μηνυση......αν δεν μου δωσουν μια αμμεση λυση!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ... να σου ερθει και μισος λογαριασμος.. ειναι συνεπες αυτο οσο αφορα την κοστολογηση του 'προιοντος' ... αλλα η ουσια ειναι η σωστη παροχη υπηρεσιων , αλλωστε γιαυτο τους προτιμησες ... με την ιδια λογικη θα μπορουσε και η φορθνετ πχ να σου δωσει μια 1024 με 50 ευρω το μηνα αλλα να εχεις ουσιαστικα 56Κ αποδοση.... φοβερο ε? ...

Link to comment
Share on other sites

κριμα παντως... περιμενα οτι μεχρι σημερα οι 'ανταγωνιστες' του ΟΤΕ θα εδιναν σκληρες μαχες σε καθε επιπεδο (τιμες, ποιοτητα, ταχυτητα, support κλπ) και τελικα απογοητευομαι και 'αναγκαζομαι' να δεχτω οτι ο ΟΤΕ ειναι μαλλον η καλυτερη λυση!!!???

αν ειναι δυνατον δλδ ... που φτασαμε ... οι εναλλακτικοι ειναι GTP ....

μακαρι να ηταν τα πραγματα οπως στην κινητη τηλεφωνια οπου η cosmote εχει απεναντι την vodafone και μετα την ΤΙΜ που ειναι και οι 2 ανταγωνιστικοτατες ....

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα....δυστυχως.. δεν ειναι καλυτερη απο ΟΤΕ, δεν ειναι φθηνοτερη, δεν εχει καλυτερο support , δεν δεν δεν .... αρα γιατι να μην βαλεις ΟΤΕ αφου εχεις και 'καλυτερη' γραμμη? (δλδ βαζεις ευκολα οτι ISP θελεις οποτε θελεις ...)

και απο τηλεφωνια (σταθερη) επισης forthnet sux .... Τελλας,voicenet και τελεπασπορτ θεωρουνται κορυφη ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από abarth [Σήμερα, στις 18:37]

ναι οκ... να σου ερθει και μισος λογαριασμος.. ειναι συνεπες αυτο οσο αφορα την κοστολογηση του 'προιοντος' ... αλλα η ουσια ειναι η σωστη παροχη υπηρεσιων , αλλωστε γιαυτο τους προτιμησες ... με την ιδια λογικη θα μπορουσε και η φορθνετ πχ να σου δωσει μια 1024 με 50 ευρω το μηνα αλλα να εχεις ουσιαστικα 56Κ αποδοση.... φοβερο ε? ...

....κοιτα να δεις ...βασικα το προβλημα ειναι σε ορισμενα κεντρα....οπως ειπα στην δουλεια εχω 384 και κατεβαζω με 50kb/sec .....και δεν καταλαβες καλα....ΔΕΝ θα πληρωσω μια για οσο καιρο θα ειμαι ετσι!!..To προβλημα δεν ειναι η παροχη υπηρεσιων αλλα το οτι δεν υπαρχει η καταλληλη υποδομη για να υποστηριξει τοσο κοσμο που ξαφνικα θελει dsl...και μετα το αλλο κολλημα ειναι οτι οι περισσοτεροι Isp εξαρτωνται απο τον ΟΤΕ ...αυτο ειναι που δεν εχουμε καταλαβει ακομα........δυστηχως εχω αρχισει και απογοητευομαι πολυ .....τα κινητα δεν πιανουν....μολς βρεξει λιγο πεφτει το ρευμα ...το internet τον παιζει......μα που ζουμε ρε φουστη.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.