Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Είμαι προς το παρόν με ένα Lumia 630 και ενω εχω κανονικά όλες μου τις επαφές στο λογαριασμό της google και συγχρονίζονται "κανονικά", σε αρκετές επαφές δε μου εμφανίζει καθόλου τηλέφωνα (έχει email μονο).

 

Οταν τσεκάρω online ειναι όλα κανονικά. Μήπως δε πρέπει να προσθέσω λογαριασμό απο την αυτόματη επιλογή για google account και να το βάλω χειροκινητα;

 

 

Edit: κανείς;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

βρήκα απο που προερχεται το πρόβλημα αλλα λύση δεν εχω βρει ακόμα (γρήγορη).

 

Επειδή στα google contacts έχω custom Labels στους αριθμούς, δεν τους αναγνωριζει κανονικά. Αμα αλλαξω τα custom labels για παραδειγμα σε mobile, τα περνάει κανονικά.

 

Το θέμα ειναι οτι εχω κατσει και εχω πανω απο 150 επαφες, οποτε δεν γινεται να τις αλλαξω μια μια. Εκτος οτι θα μου ερθει το android κινητο πισω σε κανα 2βδομαδο.

 

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

αποθήκευση τις επαφές σε αρχειάκι .vcf και εισαγωγή τους στο άλλο δεν παίζει;

είναι ο πιο κλασσικός τρόπος backup.

Το κάνεις και μετά ανοίγεις και το συγχρονισμό εκ νέου.

 

α?

Link to comment
Share on other sites

Αν τις κάνεις export as .xml και import στο outlook ωστε απο εκει να συγχρονισει με το κινητο δε βολευει?

 

Επειδή έχω βάλει custom label στους αριθμους, μονο το format της google τα αναγνωριζει. Οποτε δε τα περνάει.

 

αποθήκευση τις επαφές σε αρχειάκι .vcf και εισαγωγή τους στο άλλο δεν παίζει;

είναι ο πιο κλασσικός τρόπος backup.

Το κάνεις και μετά ανοίγεις και το συγχρονισμό εκ νέου.

 

α?

 

 

οτι και να δοκιμασα εκτος google, δε περναγε τους αριθμους με custom label, αλλα θα ξαναδοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.