Jump to content



Recommended Posts

Βγήκε το demo sto steam για όποιον να θέλει να έχει ιδία άποψη.

http://store.steampowered.com/app/355060/

Επίσης κι ενα review του demo. Τα "καλά" ξεκινούν γύρω στο 06:30 λεπτό:

https://youtu.be/Ay_ykz9P0Ys

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παιχνίδι είναι Live και είναι πολύ καλύτερο από την Demo μορφή. Το είχα δοκιμάσει και το αγόρασα πριν κάποιες μέρες.

 

Πολύ καλή φυσική, άσχημος ήχος, damage model, καλό FFB.

 

Στα γραφικά υστερεί και στον ήχο αλλά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στην οδήγηση και στο FFB και πλησιάζει Richard Burns Rally (με βάση την εμπειρία μου τόσα χρόνια στο RsRBR).

 

Έχει κάποια χαζά που δείχνει ότι είναι προχειροδουλειά και το θάβουν δυστυχώς.

 

Ένα ακατέργαστο διαμάντι, μακάρι να το προσέξουν και να το patchάρουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι Live και είναι πολύ καλύτερο από την Demo μορφή. Το είχα δοκιμάσει και το αγόρασα πριν κάποιες μέρες.

 

Πολύ καλή φυσική, άσχημος ήχος, damage model, καλό FFB.

 

Στα γραφικά υστερεί και στον ήχο αλλά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στην οδήγηση και στο FFB και πλησιάζει Richard Burns Rally (με βάση την εμπειρία μου τόσα χρόνια στο RsRBR).

 

Έχει κάποια χαζά που δείχνει ότι είναι προχειροδουλειά και το θάβουν δυστυχώς.

 

Ένα ακατέργαστο διαμάντι, μακάρι να το προσέξουν και να το patchάρουν σωστά.

slre vs dirt?

Link to comment
Share on other sites

@wargasm δεν ξέρω.

 

Είναι πολλοί οι παράγοντες για μια τέτοια επιλογή. Αυτή την στιγμή το Dirt Rally (είμαι κοντά στις 200 ώρες gameplay) είναι κάτι πολύ catchy αλλά όταν καταφέρεις να το συνηθήσεις και ξεκινήσεις τα Online Events Leagues μόνο αυτά σε κρατάνε.

 

Το SLREVO είναι πιο περίεργο στις ρυθμίσεις του αυτή την στιγμή και περιορισμένο στην υποστήριξη hardware. Πολύ ανταγωνιστικό όταν το βάλεις στο δύσκολο και με κλειστές βοήθειες και δεν συγχωρεί τα λάθη όπως το Dirt Rally. Πλούσιο career, modes φτωχό έως ανεπαρκές Online μέχρι στιγμής.

 

Αν είσαι καινούριος και δεν έχεις Logitech G27 ή κάποια Thrustmaster είδες το Richard Burns Rally και δεν τερμάτισες μια ειδική ή και ακόμα χειρότερα παίζεις με χειριστήριο νομίζω το Dirt Rally είναι η επιλογή σου. Θα βρεις ανταγωνισμό, hillclimb, rallycross, multiplayer (όχι spilit screen) και καλά γραφικά/ήχο.

 

Αν είσαι λίγο πιο έμπειρος με καλό εξοπλισμό από τιμόνι και την ψάχνεις με physics, setup δεν σε νοιάζει ο ήχος ή το γραφικό (Richard Burns Rally φάση) και θες κάτι που να μην συγχωρεί (Richard Burns Rally) το SLRallyEVO είναι challenging.

 

Όταν έχω 200 ώρες και στο SLRallyEVO θα μπορώ να δώσω μια πιο εμπεριστατομένη άποψη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Το demo με είχε απογοητεύσει .

Το ίδιο και το dirt. Το θεωρώ fake ή επιτηδευμένα δύσκολο, με fake physics ώστε να μοιάζει και καλά sim αλλά νομίζω πως από κάτω κρύβεται κάτι πολύ επιφανειακό.

 

Μάλλον θα δοκιμάσω ξανά το "demo" του μπάρμπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.