Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

Και ενθουσιασμενος ειμαι με την 980ti και απογοητευμενος ταυτοχρονα.

Παραλληλα η Asus ανακοινωσε νεο ROG Swift με IPS Panel και 144hz, κατι που με εκανε να το θελω χθες! Δυστυχως δεν εχει ουτε ημερομηνια κυκλοφοριας ουτε τιμη, αν και νομιζω οτι θα παει 1000ρικο, οποτε και εκει ακυρο.

Το εχουν παρακανει λιγακι ολοι με τα ''Gaming'' branded προιοντα. Παντου υπερκοστολογουν λες και δεν υπαρχει κριση! Και μετα αποκλειουν ενα σωρο αγορες οπως η Ελληνικη γιατι σου λεει δεν εχει ζητηση. Εμ που να εχεις ζητηση ρε φιλαρακι με 800 ευρω TN Panel να ουμ??(ROG Swift το περσινο).

 

Μη το παρεις προσωπικα , δεν εισαι μονο εσυ σιγουρα , αλλα οταν βλεπουν πως day1 υπαρχουν ακομα και στην ελλαδα ατομα που θα παραγγειλουν 2 και 3 καρτες του χιλιαρικου , τοτε γιατι να αλλαξουν το τροπαριο ?

Μου φαινεται χαζο να παραπονιεσαι για μια πολιτικη που εσυ ο ιδιος υποστηριζεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα πιο πισω, πηρα το SLI μου μεταχειρο απο φιλαρακι σημαντικα φτηνοτερο απο την αρχικη τιμη του, 8 μηνες μετα την κυκλφορια των καρτων.

Δε βλεπω καποια συσχετιση με τις Day 1 αγορες SLI σε καρτες των 900 ευρω(τοσα δεν πληρωσα για το SLI μου ολοκληρο). Ποσο μαλλον 1800 ευρω για 2 καρτες! 

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

@Freak27

 

Οντως , με συγχωρεις γιατι σε μπερδεψα . αλλος ηταν που πηρε 980τι day1    :p 

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι οσο υπαρχει κοσμος που τα σκαει τοσο ασχημα , θα συνεχισουν και αυτοι να τιμολογουν αναλογος . Και οπως βλεπεις αυτος ο φαυλος κυκλος παιρνει μπαλα και τον απλο κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Ας σταματησουν τουλαχιστον να πληρωνουν τοσα για Gaming Monitors!

Θελω ενα ROG Swift GODDAMNIT!!!!  :D  :D  :D 

 

ΥΓ.
Ποιος ηταν αυτος με την Ti day 1 να του στειλω την εφορια!!
 

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

@Freak27

 

Οντως , με συγχωρεις γιατι σε μπερδεψα . αλλος ηταν που πηρε 980τι day1     :p

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι οσο υπαρχει κοσμος που τα σκαει τοσο ασχημα , θα συνεχισουν και αυτοι να τιμολογουν αναλογος . Και οπως βλεπεις αυτος ο φαυλος κυκλος παιρνει μπαλα και τον απλο κοσμο

Για να μπορούμε σε λίγο καιρό να αγοράσουμε κάρτα της προκοπής,θα πρέπει το όνομά μας να περιλαμβάνεται  στη λίστα Λαγκάρντ.

Πρέπει κάποια στιγμή να αγοράζουμε ανάλογα με τις ανάγκες μας, όπως οι περισσότεροι στην Ευρώπη,κοιτάζοντας και λίγο την τσέπη μας,και όχι με κριτήριο  την αυτοπροβολή μας.Και για να μην παρεξηγηθώ,....μέσα σε αυτούς κι εγώ.Μόνο έτσι θα σταματήσουν να υπερτιμολογούν τα προϊόντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορούμε σε λίγο καιρό να αγοράσουμε κάρτα της προκοπής,θα πρέπει το όνομά μας να περιλαμβάνεται  στη λίστα Λαγκάρντ.

Πρέπει κάποια στιγμή να αγοράζουμε ανάλογα με τις ανάγκες μας, όπως οι περισσότεροι στην Ευρώπη,κοιτάζοντας και λίγο την τσέπη μας,και όχι με κριτήριο  την αυτοπροβολή μας.Και για να μην παρεξηγηθώ,....μέσα σε αυτούς κι εγώ.Μόνο έτσι θα σταματήσουν να υπερτιμολογούν τα προϊόντα τους.

 

Συμφωνω απολυτα! Ολα αυτα θα τα κανω αφου παρω το ROG Swift! :p

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΥΓ.

Ποιος ηταν αυτος με την Ti day 1 να του στειλω την εφορια!!

 

Aφήστε ρε τον άνθρωπο στην ησυχία του.Άσε που δεν μπορεί και να τα κρύψει και πληρώνει ίσως τα περισσότερα στο κράτος από όλους μας

Μια ζωή δούλευε για να απολαμβάνει τώρα το Hobby του.Αυτός εξαιρείται.Είναι η ήσυχη δύναμη του φόρουμ.

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποσταρετε εδω ρε παιδιά για τις 980ti?

 

Μιάς και το ξεκινήσαμε και το αποφασίσαμε όλοι μαζί...! :hehe::p

 

Dj_ALeX πολυ ωραιο το μωρο αρκει να μην κάνει θόρυβο οταν το σκίζεις....α και να ειναι δροσερα τα hotspots του.οχι οπως τα πρωην μωρα

 

Έλα ρε Nικόλα! :D Δεν νομίζω το DirectCU III να νιώθει απο σκίσιμο ιδιαίτερα! Maxwell φοράει απάνω εξάλου... δεν νομίζω οτι δεν θα μπορέσει να το "τιθασεύσει"!

btw τι γίνεσαι εσύ? Σκέφτεσαι να αλλάξεις την 970GTX για τα νέα μωρά?? :p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ εδω φιλαρακι μου εσυ τι λεει? Βλεπω εχεις αρχισει να πρασινιζεις αχαχα.Εχω αλλάξει εδω και 1.5 μηνα περιπου ειμαι μια 980 msi gaming και πραγματικα αγαπησα την msi με την συγκεκριμένη

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ εδω φιλαρακι μου εσυ τι λεει? Βλεπω εχεις αρχισει να πρασινιζεις αχαχα.Εχω αλλάξει εδω και 1.5 μηνα περιπου ειμαι μια 980 msi gaming και πραγματικα αγαπησα την msi με την συγκεκριμένη

Χαχααα ωραίος! Εγώ πρασινίζω σιγά σιγά διότι δεν πήγαινε άλλο ρε φιλαράκι! Λογικά θα ξέρεις σε τι αναφέρομαι..Τώρα είμαι σε αναζήτηση GPU/GPUs απλά περιμένω λίγο να βγουν οι custom 980ti για να δω που θα παίξω μπαλίτσα!

Πάντως μου έκανε εντύπωση που πήγες απο 970 σε 980... και δεν πήγες πχ. σε SLi!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και πρασινιζεις. Καλο θα ειναι να το κάνουν και αλλοι all over the world για να στρώσει η κοκκινη κωλο να φτιαξει κανα οδηγο της προκοπής. ..γιατι μετα μας φταίει η πρασινη για την τιμολόγηση των καρτων της οταν ο αντιπαλος κοιμάται χτυπάει αν και ειναι ενάντια μας αυτο τιμολογιακά. Τωρα ειμαι με μια 980 ειχα σκοπο να κουμπωσω και 2η αλλα πιθανον δεν.Αναμονη για πασκαλ μαλλον

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα κάνει η κόκκινη αν πρασινίσετε όλοι, θα είναι να πετάξει λευκή πετσέτα και να βγάζει μόνο κάρτες για dual graphics με τις APUs της. Μετά θα πρασινίζετε όποτε βλέπετε τιμές της πράσινης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.