Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

Το ζήσαμε και αυτό.GTX 980ti ακριβότερη από TitanX !!!!

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=46980&cat=5⊂=137&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=5

Θεε μου!!! Ποσο βλαχοι.....

In other news, ειδα την G1 Gaming να πεφτει στα 850 και την MSI στα 790 ευρω. Ελπιζω μολις εχουν ολοι Stock να τις βλεπουμε γυρω στο 700αρι. Επισης το Hybrid της EVGA φαινεται απιστευτο, αλλα που να βαζεις κι αλλα ψυγεια μεσα στο κουτι οεο?

Link to comment
Share on other sites

ίδια κάρτα:

Αμερική: 670 δολάρια: http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=06G-P4-4993-KR

Ευρώπη:770 ευρώ:http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=06G-P4-4995-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR

Ελλάδα: 1263 ευρώ:http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=46977&cat=5⊂=137&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=5

Επίσης ακριβότερη από ΤιτανΧ

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Κλειστε τους το μαγαζι!

Κουτοπόνηροι γκαστουνόβλαχοι που νομιζουν οτι απευθυνονται σε καθυστερημενους! Σας φεραμε το νεο το καλο το πραμα, ελατε να το παρετε απο μας, γιατι δεν εχετε Internet και δεν μπορειτε να δειτε τιμες απο αλλα καταστηματα,

Ξανα...... ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το διορθώσουν αυτό. Φαντάζομαι ότι λάθη δεν γίνονται μόνο με 980Ti στα 50€. Βέβαια αναρωτιέσαι αν αναγνωρίζουν τέτοια λάθη όταν σκάει παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το διορθώσουν αυτό. Φαντάζομαι ότι λάθη δεν γίνονται μόνο με 980Ti στα 50€. Βέβαια αναρωτιέσαι αν αναγνωρίζουν τέτοια λάθη όταν σκάει παραγγελία.

 

Ειμαι περιεργος να δω πως μπερδευει καποιος το 750 με το 1232! 

Πολυ μεγαλη ομοιοτητα εχουν μεταξυ τους αυτοι οι 2 αριθμοι οντως :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν είναι 752

 

Όλο το νούμερο με κατάλληλες πράξεις μας βγάζει το 7

12-3-2=7

Το δεύτερο και το τρίτο ψηφίο μας δίνουν το 5

3+2=5

και το τελευταίο μένει ως έχει

2=2

 

Μάλλον είναι νέος ο υπάλληλος και δεν ξέρει τα κόλπα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ κιολας.. Κραζετε και ξανακραζετε την titan x επειδη στο gaming εχει ιδιες επιδοσεις με την 980ti. Αυτος που την εφτιαξε και την πουλαει περα απο το κομματι για τους enthusiasts λεει κιολας οτι η titan x δεν ειναι απλα μια gaming καρτα αλλα ενα μηχανημα για να προσφερει πραγματα περα απο το gaming(πραγμα γνωστο εδω και χρονια, απο τοτε που υπαρχει ο τιτλος titan). Πχ video editing 4k, games developing κλπ. Ποτε τη δοκιμασατε οσοι την κραζετε για την τιμη της σε κατι περα απο gaming και μαθατε περισσοτερα ακομα και απο αυτους που την κατασκευασαν; Ωρες ωρες απορω μ αυτα που διαβαζω εδω μεσα...

Οσο για την τιμη τωρα. Αν η ιδια η nvidia την πουλαει 650 στην αμερικη και 1000 στην ευρωπη τοτε ναι, μας θεωρει μακακες. Αν ομως οι ευρωπαικες τιμες ειναι αποτελεσμα των κατασκευαστων και των εμπορων τοτε αυτοι μας θεωρουν μακακες. Το μονο σιγουρο ειναι οτι απο καποιους θεωρουμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν είναι 752

 

Όλο το νούμερο με κατάλληλες πράξεις μας βγάζει το 7

12-3-2=7

Το δεύτερο και το τρίτο ψηφίο μας δίνουν το 5

3+2=5

και το τελευταίο μένει ως έχει

2=2

 

Μάλλον είναι νέος ο υπάλληλος και δεν ξέρει τα κόλπα.

Τέλειος....................χαχαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τις Titan ας το αφήσουμε. Είναι a la carte κάρτες. Όποτε βολεύει κοιτάμε τις επιδόσεις και πόσο ρίχνει στις AMD στα παιχνίδια και όποτε βολεύει δικαιολογούμε την τιμή διότι απευθύνεται σε επαγγελματίες. Η Nvidia διαφήμιζε την πρώτη Titan ως την υπέρτατη gaming κάρτα. Και εκείνη τουλάχιστον είχε και κάποιες DP επιδόσεις. Αυτή εδώ μόνο μνήμη έχει επιπλέον η οποία ναι μεν είναι χρήσιμη σε επαγγελματικά προγράμματα, αλλά όσο να ναι, δεν είναι αυτό που είχαμε στο μυαλό ως Titan ένα χρόνο πριν.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες titan δεν απευθύνονται σε αυτούς που θέλουν μια ισχυρή κάρτα για να μείνουν χρόνια χωρίς αναβάθμιση. Απευθύνεται σε όσους θέλουν το καλύτερο και το πληρώνουν όσο όσο. Ούτε καν για άτομα που παίζουν σε υπερυψηλές αναλύσεις, αφού εκεί σε καλύπτει μόνο sli με 970/980.

Η διαφορά MSRP Ευρώπης ΗΠΑ ίσως οφείλεται στο ισχυρότερο ευρώ. Ίσως να θέλουν να κάνουν την κάρτα εξίσου ακριβή και για τις δύο ομάδες καταναλωτών.

 

 

 

Τί να κάνουνε άμα ειναι μλκς οι ευρωπαίοι.

το ευρώ δεν είναι δυνατότερο από το δολλάριο πλέον .

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχα την titan σαν κατι gaming, εγω προσωπικα. Και υπαρχουν πολλα ποστ μου που το εχω ξαναγραψει. Και παλι εγω προσωπικα δεν παω να δικαιολογησω τιποτα μιας και εγω δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να σκασω τοσα λεφτα για να παιζω παιχνιδια. Αλλα περα απο το τι κανει και τι αγοραζει ο καθενας για το γουστο του, ας πουμε καποια πραγματα αντικειμενικα. Oτι γραφει πανω titan δεν ειναι σκετο "gaming" part. Και αυτο φαινεται απο το ποσο γρηγορα "πεφτουν" οι gaming επιδοσεις τους σε σχεση με αλλες καρτες. Η πρωτη titan βρισκεται κατω και απο 970, ενω η 780ti την κοντραρει η και την περναει ακομα και σημερα (την 970). Γιατι πολυ απλα η 780ti ηταν pure gaming καρτα ενω η titan οχι. Αλλα και παλι, αν καποιος θελει να παρει φεραρρικο για μεχρι το περιπτερο ας το παρει, αλλα μην γκρινιαξει που σε 2 χρονια θα του μεινει κανα συμπλεκτης στο χερι ενω ο γειτονας με το suzuki μολις εκανε την πρωτη αλλαγη λαδιων επειδη το ειχε ξεχασει και το suzuki δουλευει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

@Freak27 ΟΛΑ απο μία λιγούρα ξεκινάνε πάντα... btw απλά για όσους ΔΕΝ δούν το βίντεο η GTX 980Ti Hybrid σε θέματα θερμοκρασιών απλά τα σπάει! Έχει idle 28 και load 50 βαθμούς κελσίου! Βέβαια η τιμή της όπως και της reference 980Ti είναι τουλάχιστον για την ελλαδίτσα μας εξωπραγματική! Ελπίζω μέσα στον Ιούνιο να υπάρξει μία κάποια σταθεροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Οντως! Εχω μια υδροψυξη ηδη για CPU και επιπροσθετες μου φαινονται βαβουρα. Ασε που δε θα μπορω να βαλω 2 τετοιες καρτες λογω ψυγειων. Τωρα btw ειναι στα 820 ευρω η τιμη της και κατω απο 800 αντε 790 δε νομιζω να τη δουμε.

Θα συμβιβαστω καποια στιγμη με 2 MSI ή Gigabyte! Xoxoxo!

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Οντως! Εχω μια υδροψυξη ηδη για CPU και επιπροσθετες μου φαινονται βαβουρα. Ασε που δε θα μπορω να βαλω 2 τετοιες καρτες λογω ψυγειων. Τωρα btw ειναι στα 820 ευρω η τιμη της και κατω απο 800 αντε 790 δε νομιζω να τη δουμε.

Θα συμβιβαστω καποια στιγμη με 2 MSI ή Gigabyte! Xoxoxo!

Όχι μόνο δεν την βλέπω να πέφτει η τιμή της από τα 840 ευρώ,αλλά να αυξάνετε αν την αντικαταστήσει με υψηλότερα ρολόγια στο μέλλον.Σήμερα έχει 820 ευρώ η 980 Hybrid κλοκαρισμένη στα 1291mhz

MSI Gaming- Gigabyte G1 παρόλο που μπορεις να κάνεις παραγγελεία δεν εχουν αποκαλύψει με τι χρονισμούς έρχονται.Πιστέυω λίγο παραπάνω η Giga λόγο 2 Χ 8pin

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Και ενθουσιασμενος ειμαι με την 980ti και απογοητευμενος ταυτοχρονα.

Παραλληλα η Asus ανακοινωσε νεο ROG Swift με IPS Panel και 144hz, κατι που με εκανε να το θελω χθες! Δυστυχως δεν εχει ουτε ημερομηνια κυκλοφοριας ουτε τιμη, αν και νομιζω οτι θα παει 1000ρικο, οποτε και εκει ακυρο.

Το εχουν παρακανει λιγακι ολοι με τα ''Gaming'' branded προιοντα. Παντου υπερκοστολογουν λες και δεν υπαρχει κριση! Και μετα αποκλειουν ενα σωρο αγορες οπως η Ελληνικη γιατι σου λεει δεν εχει ζητηση. Εμ που να εχεις ζητηση ρε φιλαρακι με 800 ευρω TN Panel να ουμ??(ROG Swift το περσινο).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.