Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

Και εκεί μπερδεύτηκαν τα πράγματα. Παίρνεις GSync σου κάθεται καλή η επόμενη AMD κάρτα. Παίρνεις Freesync σου κάθεται τέρας το Pascal. Παίρνεις απλό 144άρι, αναρωτιέσαι, αφού ήταν να πάρεις γιατί δεν πήρες με Freesync/GSync να ξεμπερδεύεις εξ αρχής;

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί μπερδεύτηκαν τα πράγματα. Παίρνεις GSync σου κάθεται καλή η επόμενη AMD κάρτα. Παίρνεις Freesync σου κάθεται τέρας το Pascal. Παίρνεις απλό 144άρι, αναρωτιέσαι, αφού ήταν να πάρεις γιατί δεν πήρες με Freesync/GSync να ξεμπερδεύεις εξ αρχής;

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο και είναι πολύ απλό στην εξήγηση του.

Ένας άνθρωπος που θα τα σκάσει για Gsync επ'ουδενί δεν πρόκειται να πάει να πάρει Fiji ακόμα και εάν είναι ταχύτερο απο την Titan X. Αυτό θα συμβεί διότι γνωρίζει πολύ καλά οτι με το καλύτερο software/driver support/optimization + 10-15% easy OC θα μοιράζει πόνο (και @@@ για την HBM). Απο την άλλη μεριά ένας που θα πάει να πάρει freesync το πολύ πολύ και ανάλογα με το εύρος των Hz στο οποίο το freesync μπορεί να γίνει enabled ανά οθόνη, να πάει να τσιμπήσει το νέο Fiji ή για ποιό οικονομικά και αρκετά καλά να πάει να πάρει το Hawaii rebrand με τα 8GB Vram. Όσο για τα 144Hz οθόνη αυτά είναι πράγματα που για να τα τρέξεις στο optimal (well beyond 60fps) θέλεις HW που να μην μασάει τίποτα.. και πόσο μάλλον όταν θέλετε 144άρι 4Κ!

Προσωπικά αυτά τα Gsync/Freesync "παιχνιδάκια" μεταξύ πράσινης και κόκκινης δεν τα γουστάρω καθόλου.. με εκνευρίζουν τα μάλα!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Από εβδομάδα λένε πως έρχεται η 980Ti

 

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-officially-launching-2nd-june-computex-brings-competitive-graphics-performance-geforce/

 

Τελικά την 960 Τι θα την βγάλουν ποτέ ; 

Δεν έχουν λόγο να βγάλουν 960Ti. Πλέον οι εταιρίες το παίζουν αλλιώς, με λιγότερα μοντέλα στην αγορά και με ουσιαστικά δύο επιλογές. Το φτηνό(960) που δεν θα σου κρατήσει και τα ακριβά(970+). Μια 960Ti θα καθόταν πολύ ωραία ανάμεσα στις 960 και 970, αλλά μετά οι πωλήσεις της 970 θα κατέρρεαν, πολύ περισσότερο λόγω και του 3,5+0,5 που μπορεί να ορκίζεται όλος ο κόσμος ότι δεν επηρεάζει τις επιδόσεις, αλλά μια δεύτερη σκέψη θα την κάνει κάποιος πριν σκάσει την 350άρα.

 

 

 

 

16 του μήνα το Fiji, οπότε η 980Ti θα παίξει μπάλα μόνη της για δύο βδομάδες

AMD Radeon 300 series to arrive on June 16th | VideoCardz.com

 

If that’s all true, then the only new card to be shown at Computex is GeForce GTX 980 Ti. Maybe AMD AIBs will at least give us a glimpse at their new coolers?

Εκεί στην AMD πρέπει να πίνουν κάτι το πολύ περίεργο και το πολύ ωραίο, για να μην σταματάνε. Από την μία πετάνε στα σκουπίδια ως μέσο marketing της Computex, από την άλλη μου πάνε και μου διαφημίζονται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα πιο πανω να επαιρνα ενα 144hz Monitor με G-Sync και εχουν πανω απο 700 ευρα τα καλα!

Jezas!

 

Δεν το χρειάζεσαι το gsync. Η διαφορά είναι τεράστια από τα 60hz όπως και να έχει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι Τιταν Χ και 980τι με οσο κανουν καινουριες παιρνεις 2Χ980 σε sli  μεταχειρ.και ριχνεις σφαλιαρες με λιγοτερα χρηματα.(απο την τιταν χ).

Εχω μια 980 στα 1500 core rock stable χωρις να πειραξω ρευματα για καθε μερα, κουμπωνω αλλη μια με το που την βρω στα 500 ευρω μεταχ. και κανω παπαδες ;)

Aντε γιατι το παραγ@μησε η πρασινη με τις τιμες και με τοσες καρτες...Καλα για την κοκκινη δεν σχολιαζω ...ειναι τα ζωα μου αργα και βλεπουμε και ακομα ψαχνουν και ονομασια

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι Τιταν Χ και 980τι με οσο κανουν καινουριες παιρνεις 2Χ980 σε sli  μεταχειρ.και ριχνεις σφαλιαρες με λιγοτερα χρηματα.(απο την τιταν χ).

Εχω μια 980 στα 1500 core rock stable χωρις να πειραξω ρευματα για καθε μερα, κουμπωνω αλλη μια με το που την βρω στα 500 ευρω μεταχ. και κανω παπαδες ;)

Aντε γιατι το παραγ@μησε η πρασινη με τις τιμες και με τοσες καρτες...Καλα για την κοκκινη δεν σχολιαζω ...ειναι τα ζωα μου αργα και βλεπουμε και ακομα ψαχνουν και ονομασια

Χαχα! Κοιτα την υπογραφη μου! Τσιμπησα απο φιλαρακι 980 SLI κοψοχρονια γιατι ηθελε να παει σε Quaddro και ειχε χρηματοδοτηση σε μεγαλο ποσοστο απο το γραφειο του! Παραλληλα εδωσα την Titan Black σε επαγγελματια με 3D.

Αψογα μου εκατσε η τραμπα και σκοτωνει το συστημα!! Και τωρα που εχω τα απαραιτητα FPS τσεκαρα το IPS 144Hz της Acer και και το ROG Swift της Asus(το οποιο ειναι TN Panel) και δεν ξερω αν θα βολεψει. 

Link to comment
Share on other sites

Απο καιρο ηθελαν 3D Artists την καρτα μου, ειχα 2-3 Standby! Η αληθεια ειναι οτι σκοτωνει η Black σε τετοιες δουλειες και την πηρε ουσιαστικα πολυ φτηνοτερα απο οτι μια Quaddro! Κυριολεκτικα ηταν ετοιμος να κανει παρτυ απο τη χαρα του!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα

Nvidia's Geforce GTX 980 Ti will Retail for $799 MSRP

 

Στο σχόλια του άρθρου αναφέρεται τιμή $649, οπότε μπορεί το $799 να είναι για τους βιαστικούς.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους , μια titan κάρτα που θα δουλέψει για τον πραγματικό της σκοπό :p

Σωστος!!

Βλεπω 750 με 770 ευρω ακατεβατα στην τιμη της 980ti. Αν ποτε βγει στα 650 φλιπαρω τις δικες μου και παιρνω 2 τετοιες το Σεπτεμβρη ετσι για την τρελα και μονο! :D

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα 650 δολαρια είναι τιμή οικονομικού πολέμου έναντι της AMD. Με αυτές τις επιδόσεις θα έπρεπε να είναι στα 750 minimum.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.