Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

Ας το βαλω εδω για οσους δεν το εχουν δει. Ουσιαστικα πιστευω οτι επειδη ο Πασχαλς ισως αργησει να κυκλοφορησει λογο αρχιτεκτονικης, πιθανοτατα και να αξιζε μια μεταβαση απο 780/ti σε 980ti. Θα δουμε και τα benches βεβαια αλλα με Division στον οριζοντα και Batman Arkham Knight ισως η αγορα της να μην ειναι τοσο εξωφρενικη

http://videocardz.com/55299/nvidia-geforce-gtx-980-ti-to-be-released-after-summer

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Ας το βαλω εδω για οσους δεν το εχουν δει. Ουσιαστικα πιστευω οτι επειδη ο Πασχαλς ισως αργησει να κυκλοφορησει λογο αρχιτεκτονικης, πιθανοτατα και να αξιζε μια μεταβαση απο 780/ti σε 980ti. Θα δουμε και τα benches βεβαια αλλα με Division στον οριζοντα και Batman Arkham Knight ισως η αγορα της να μην ειναι τοσο εξωφρενικη

http://videocardz.com/55299/nvidia-geforce-gtx-980-ti-to-be-released-after-summer

 

Δηλαδη μας λεει οτι η 980ti θα ειναι full GM200 και μαλιστα υψηλοτερα χρονισμενη απο την TitanX αλλα με 6gb vram, δηλαδη με λιγα λογια η 980tι θα ειναι ταχυτερη της titanX(τουλαχιστον out of the box).

Και ολα αυτα με τιμη 599$.

Συγουρα, και μετα ξυπνησαμε :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μονο απαιτητικο Game στον οριζοντα ειναι το Witcher 3. To Division λογικα θα ειναι ενα συνοθυλευμα οπως ολα σχεδον τα Games της Ubisοφτ. Οποτε νομιζω οτι οι κατοχοι 980, 780ti, Titan Black ειναι υπερκαλυμμενοι μεχρι την ελευση του Πασχάλ και του Star Citizen!!! Παρολα αυτα μπορει να αναβαθμισω ετσι για το γαμωτο αν ερθει στο 700αρι η καρτα! xD Οσο περναει ο καιρος ψηνομαι απο μονος μου!

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Εγω και με την 970 oc στα 1450 πυρηνα χωρις ρευμα :p ειμαι μια χαρα σε οτι εχω βαλει απο παιχνιδια μεχρι τωρα και με dsr παρακαλω.Βεβαια στο πισω μερος του μυαλου μου με τρωει μια titan x αλλα δεν θελω να την πατησω οπως με τον πρωτο τιτανα που μονο με custom bios έπαιζε οπως επρεπε.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω και με την 970 oc στα 1450 πυρηνα χωρις ρευμα :p ειμαι μια χαρα σε οτι εχω βαλει απο παιχνιδια μεχρι τωρα και με dsr παρακαλω.Βεβαια στο πισω μερος του μυαλου μου με τρωει μια titan x αλλα δεν θελω να την πατησω οπως με τον πρωτο τιτανα που μονο με custom bios έπαιζε οπως επρεπε.

Αρχίζεις να γερνάς μου φαίνεται...Τι έχουμε πεί ρε! :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το βάζω εδώ, μια και δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα... (όσοι ενδιαφέρονται θα το δουν κι εγώ)

πηγή

Έρχεται η 980ti σε λιγότερο από μήνα κι ετοιμάζεται κι άλλη version με όνομα 980 Metal.

Η nvidia θα "ξαναχτυπήσει" την amd πριν προλάβει η δεύτερη να ρίξει το πρώτο χτύπημα για φέτος.

Μόνο εγώ νομίζω πως κι αυτή η μάχη έχει ήδη... νικητή;;;  :(

(χαμένοι μόνο εμείς είμαστε κι οι τσέπες μας)

 

Nvidia Corp. has reportedly reconsidered its plans concerning its rumoured add-in cards powered by the GM200 graphics processing unit. The higher-end GeForce GTX 980 Ti is now expected to be released as early as in the middle of May. In addition, the GPU developer is working on something called GeForce GTX 980 Metal.


According to a report from a Chinese web-site, Nvidia has moved the launch window of its GeForce GTX 980 Ti to 16th – 26th of May. The graphics card will be based on the code-named GM200 graphics chip with 3072 stream processors, 192 texture units, 96 raster operations pipelines as well as 384-bit memory interface. The GeForce GTX 980 Ti graphics adapter is projected to carry 6GB of GDDR5 memory onboard, which will be its main difference compared to the high-end GeForce GTX Titan X, which features 12GB of memory.

Nvidia needs GeForce GTX 980 Ti graphics card in order to better compete against upcoming AMD Radeon R9 390-series from its arch-rival. Final specifications of the GeForce GTX 980 Ti are unknown, just like the price.
Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sorry @yanni, έψαξα για θέμα αλλά δεν κοίταξα στα άρθρα/ειδήσεις.. 

 

Η ΑΤΙ ή έχει πέσει πάλι σε βάλτο π.χ. προβλήματα με θερμοκρασίες ή οτιδήποτε άλλο.. ή έκαναν μια αλλαγή τελευταίας στιγμής κι αυτό προκάλεσε παραπάνω προετοιμασία, π.χ. αλλαγή από 4gb hbm1 (δεν δέχεται παραπάνω) σε 8gb hbm2.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ το έλεγα οτι αποκλείεται να δώσει full enabled GM200 για την 980Ti.

Απο την άλλη με μία 980Ti OCed έχεις καλύτερες επιδόσεις απο τιτάνα stock (λογικό). Βέβαια αυτό που θα χρειαστεί προσοχή και να το δούμε προσεκτικά είναι το θέμα με τα 2 υποτιθέμενα memory segments του GM200-310 (5.5GB+0.5GB??? or what???). Τέλος αυτό που θα μας απασχολήσει επίσης είναι και η τιμή!

 

@azazil1190 Έφυγες για 980Ti! :p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.