Jump to content



Nvidia GTX Titan - X


Recommended Posts

http://eu.evga.com/products/prodlist.asp

Με τη σειρα παιδια.. ενας, ενας! [emoji14]

 

Mπα, οποιος βιαζεται σκονταφτει Χρηστο..

Θα περιμενουμε την 390Χ η οποια θα ειναι ταχυτερη απο titanΧ και ταυτοχρονα πολυ φθηνοτερη ως είθισται με την τιμολογιακιη πολιτικη που ακολουθει η κοκκινη :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά.... δλδ κανονική κοροϊδία ποιά!

Εγώ θα περιμένω όπως λέει και ο απο πάνω..  :rolleyes:  :kiss2::hehe:

 

Αμα παρεις 390Χ (μιας και αυτη θα ειναι προσιτη απο οτι δειχνουν τα πρωτα δειγματα, vfm και ετσι :p)  θα παω και θα παρω titanX να τις "μετρησουμε" :hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σύμφωνα με ορισμένες απόρρητες πληροφορίες να με προλάβει ο κύριος @azazil1190! :hehe:

Εσύ να τσιμπήσεις τατιανίτσα :hehe: και γώ το πολύ πολύ να σκάσω με καμία 295Χ2 στα 6 κατοστάρικα! :hehe: :hehe:

@azazil1190 άκυρο το 850άρι PSU που λέγαμε! Είχες δίκιο για το 1000άρι τελικά! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σύμφωνα με ορισμένες απόρρητες πληροφορίες να με προλάβει ο κύριος @azazil1190! :hehe:

Εσύ να τσιμπήσεις τατιανίτσα :hehe: και γώ το πολύ πολύ να σκάσω με καμία 295Χ2 στα 6 κατοστάρικα! :hehe: :hehe:

@azazil1190 άκυρο το 850άρι PSU που λέγαμε! Είχες δίκιο για το 1000άρι τελικά! :hehe:

 

Εγω ειπα αν παρεις εσυ 390χ θα παρω τατιανα να τις μετρησουμε :hehe:

Τρομερη καρτα θα πας να παρεις για να παιζεις, με τις ευχες μου, τα λεξοτανιλ δωρο απο μενα :hehe:(αν και τι να την κανεις η 270χ σπερνει σε 1200p :p  )

Εnd το off topic απο μενα γιατι θα ξεφυγουμε και σε αυτο το νημα :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα αν παρεις εσυ 390χ θα παρω τατιανα να τις μετρησουμε :hehe:

Τρομερη καρτα θα πας να παρεις για να παιζεις με τις ευχες μου, τα λεξοτανιλ δωρο απο μενα :hehe:(αν και τι να την κανεις η 270χ σπερνει σε 1200p :p  )

Εnd το off απο μενα γιατι θα ξεφυγουμε και σε αυτο το νημα :p

295X2 δοκίμασα πρίν μερικούς μήνες (δανικιά). Δεν την πήρα όμως διότι δεν έχω πλέον τα στομάχια να περιμένω CF Profiles. Σε Crysis 3 όμως που δοκίμασα με OMEGA driver φύσαγε! Anyway άσχετο αυτό.

Η 270Χ αν έχεις δεί τα βίντεο μου in game είναι αξιοπρεπέστατη κάρτα για ΑΑΑ τίτλους + 1200p για την τιμή που έχει. Άσχετο και αυτό.

Όσον αφορά το θέμα μας τώρα στα 8 κατοστάρικα Titan X θα με έψηνε και μένα, αλλά 1200€ pfff για κανένα λόγο!

390Χ που θα είναι καλύτερη να το ξέρεις αυτό εάν και αυτή πάει χιλιάρικο τότε δεν μένει άλλη επιλογή για καμία 390/980Ti.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο να πιανει η Titan Black μου στην αγορα αραγε αν την βαλω αγγελια?

 

Mην περιμενεις πολλα χρηματα, πλεον εχει χασει αρκετη αξια σαν καρτα απο την στιγμη που με ~600ευρα περιπου παιρνεις 980 κουτα και ειναι λιγο ταχυτερη της black..

Κανενα ~500αρι πιστευω ειναι λογικη τιμη για black μετεχειρη, αντε κανενα 600αρι καραμαξ(αν και δυσκολο το κοβω) αν την παρει καποιος επειδη θα δελεαστει απο τα 6gb vram που εχει, παραπανω νομιζω ουτε για αστειο.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

OK, ρεαλιστικο το 500 πιστευω, αν ειναι μεχρι 750 ευρω η 390X ισως κανω τη μεταβαση. Θα εξαρτηθει βεβαια σε μεγαλο βαθμο απο τον fanboyσμο μου και την αναμονη που ισως δε δειξω για Pascal.

Αυτα τα 3x bandwidth της Pascal ξερουμε αν μεταφραζονται και σε FPS μεσα στα games ή ειναι απλα λογια του αερα?

Link to comment
Share on other sites

OK, ρεαλιστικο το 500 πιστευω, αν ειναι μεχρι 750 ευρω η 390X ισως κανω τη μεταβαση. Θα εξαρτηθει βεβαια σε μεγαλο βαθμο απο τον fanboyσμο μου και την αναμονη που ισως δε δειξω για Pascal.

Αυτα τα 3x bandwidth της Pascal ξερουμε αν μεταφραζονται και σε FPS μεσα στα games ή ειναι απλα λογια του αερα?

 

Το 500αρι ειναι σημερα ρεαλιστικο, αν κατσεις και περιμενεις να βγουνε οι καινουργιες amd και ερθει και κανενα 980ti απο nvidia μεχρι τοτε σε κανενα 650αρι-700αρι (που πραφανως θα τσακιζει την blck σε επιδοσεις) το 500αρι δεν θα υφισταται πλεον, θα πρπει να κανεις και αλλη γενναια χρηματικη βουτια :p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια προτίμηση σε κατασκευαστή για τις TitanX, ή είναι νωρίς ακόμα;

 

Όλες reference είναι με διαφορετικό αυτοκόλλητο πρός το παρόν.

Απλά υπάρχουν μοντέλα OCed και με Stock ρολόγια όπως αυτό της EVGA.

Φυσικά δεν λαμβάνουμε υπόψην τα υδρόψυκτα μοντέλα φαντάζομαι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσο να πιανει η Titan Black μου στην αγορα αραγε αν την βαλω αγγελια?

Αν αναλογιστεις οτι παιζουν καρτουλες καινουργιες 970/290Χ στα 400€ σημερα με μια ή αλλη επιδοσεις σε σχεση με την τιταν black σου, θεωρω πως η τιμη της καρτας σου θα πρεπει να παιζει καπου εκει..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι φουμαρα λετε εσεις :p Eγω παντος παω σε 970 μεχρι να πεσουν τιμες σε τιταν Χ και να βγει και η 390χ λες και χρειαζομαστε το 4Κ >κατσε να το υποστηριξουν τα παιχνιδια και οι drivers στο 100% και μετα θα παρω 3 τιτανες αχαχαχ θελω και οθονη μετα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι φουμαρα λετε εσεις :p Eγω παντος παω σε 970 μεχρι να πεσουν τιμες σε τιταν Χ και να βγει και η 390χ λες και χρειαζομαστε το 4Κ >κατσε να το υποστηριξουν τα παιχνιδια και οι drivers στο 100% και μετα θα παρω 3 τιτανες αχαχαχ θελω και οθονη μετα

Άλλα μου έλεγες εμένα!

Θέλω 4Κ με TitanX SLi ή 390Χ CF αν παίζει καλύτερα... εγώ εκεί έχω μείνει! :hehe:

Θα πάς σε 970?? Άμα μπείς Steam έλα λίγο που σε θέλω.  :bigboss:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλα μου έλεγες εμένα!

Θέλω 4Κ με TitanX SLi ή 390Χ CF αν παίζει καλύτερα... εγώ εκεί έχω μείνει! :hehe:

Θα πάς σε 970?? Άμα μπείς Steam έλα λίγο που σε θέλω.  :bigboss:

  Θα μπω πιο μετα Αλεξ τωρα εχει μαμ κατασταση.Ναι θα παω σε 970 για αρχη....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.