Jump to content



Προτάσεις αγοράς εώς €200-250


Chosen

Recommended Posts

Φίλε,η xiaomi είναι μάρκα κορυφή και δουλεύει αντρόιτ.Στο μαγαζί που σου προτείνω, Έχω ψωνίσει και παρόλο που έχει και Ευρωπαϊκή αποθήκη, το παρήγγειλα μέσω Κίνας, επειδή είναι δωρεάν τα μεταφορικά.Εάν έχεις€30 παραπάνω, θα σου πρότεινα το mi3 με τοπ χαρακτηριστικά.

http://www.honorbuy.com/prices-drop

Και από αυτό το Κινέζικο μαγαζί έχω παραγγείλει πάρα πολλά πράγματα αξίας, όλα καλά.Εδώ ο σύνδεσμος:http://www.dx.com/s/lenovo?category=599&utm_medium=599undertop1&utm_campaign=lenovo

Ο Σύνδεσμος είναι με κινητά της Lenovo η οποία είναι γνωστή εταιρεία.Έχει και άλλα πάντως.

Και από εδώ Έχω ψωνίσει, έχει και αποθήκη στην Αγγλία:http://m.banggood.com/Wholesale-Mobile-Phones-c-140.html

Και από εδώ Έχω ψωνίσει, έχει προσφορά ειδα το jiayu:

http://m.geekbuying.com/Category/ProductList?CategoryId=315&ref=w

Έγινε επεξεργασία από sikuonas
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά καμιά σχέση με το One της Oneplus όσο αναφορά hardware και λειτουργία.Δηλαδή στην επιλογή μεταξύ τους, κατά τα άλλα είναι φοβερό το g3.

 

Mπορεις να μου το εξηγήσεις αυτό;

 

Διοτι βλεπω περισσότερα ppi και ανάλυση οθονης και τα υπολοιπα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

'Η τρολλάρετε, ή πρέπει να γράψω πάνω από 10 φορές τις προϋποθέσεις για να το καταλάβετε...

 

 

Το μοναδικό ουσιαστικά κριτήριο είναι το μέγεθος: να μην είναι πολύ μεγαλύτερο από το S4 Mini, δηλαδή 4.5 ίντσες, άντε 4.6 μετά βίας.

 

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, αλλά ούτε το Z3 Compact ούτε το Blade S6 είναι εντός προδιαγραφών, ούτε καν πλησιάζουν: το ένα κοστίζει τα διπλάσια από το μέγιστο του budget μου, ενώ το άλλο στις 5 ίντσες απέχει πολύ από το "4.5 ίντσες, άντε 4.6 μετά βίας" του αρχικού post.

 

Το ξεκαθαρίζω ακόμα μια φορά, πριν αρχίσουν οι προτάσεις για OnePlus One κλπ :hehe:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τρολάρουμε συζητηση κάνουμε.

 

Εξαλλου ειναι προτιμοτερο να ανοιγονται πολλαπλα threads για τον ιδιο λόγο απο το να λύνονται 1-2 ερωτησεις σε κάποιο σχετικό?

 

Δεν θα βοηθηθει ο Chosen αλλα καποιος άλλος ο οποιος ειναι σε σχετικο δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις; Άνοιξα θέμα για προτάσεις αγοράς με ΕΝΑ ρημάδι κριτήριο και θεωρείς ότι είναι το μέρος για να κάνουμε συζήτηση για όλα τα κινητά γενικότερα;

 

 

Και ναι, είναι προτιμότερο να ανοίγεις πολλαπλά threads για διαφορετικά πράγματα, από το να κάνεις hijack ένα thread για να βρεις κάτι διαφορετικό από αυτό που ψάχνει ο αρχικός χρήστης.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

To ενδεχόμενο της επιλογής ενός Lumia 730 το έχεις σκεφτεί;

 

Ναι και το έχω απορρίψει, λόγω του κόστους σε retraining :hehe:

 

 

Btw έχω ψιλοκαταλήξει στο Galaxy A3, απλά ψάχνω να βρω μαγαζί με νορμάλ τιμές που να στέλνει στην Ιρλανδία. Αν βρεθεί καλύτερη πρόταση πριν το παραγγείλω, εννοείται δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Ζ1 compact, λογικά θα έχει πέσει η τιμή αρκετά και είναι εξαιρετικό

 

Ευχαριστώ, αλλά όπως ανέφερα και πιο πάνω, τα bezels της Sony είναι γομάρια. Αν και η οθόνη του είναι εντός προδιαγραφών, οι συνολικές διαστάσεις του κινητού είναι τραγικές. Δες εδώ ξεφτίλα

 

post-33232-0-40655700-1427111011_thumb.j

 

 

 

 

 

Z2 έχω και γω, απλά εμένα δε με ενοχλεί το όλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

bezel-ξεbezel το z1c ειναι το μικροτερο στις δυο βασικες διαστασεις ..(πλατος-υψος). (127χ64.9)

Αν δεν σε χαλαει το μεγεθος της οθονης οτιδηποτε αλλο προταθηκε -αν δεν μου ξεφυγε κανενα- ειναι μεγαλυτερο

Link to comment
Share on other sites

 

Btw έχω ψιλοκαταλήξει στο Galaxy A3, απλά ψάχνω να βρω μαγαζί με νορμάλ τιμές που να στέλνει στην Ιρλανδία. Αν βρεθεί καλύτερη πρόταση πριν το παραγγείλω, εννοείται δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω.

 

Σωστή κίνηση αφού το επιτρέπει το μπάτζετ. Προσωπική άποψη, σαν κάτοχος s4 με kitkat και touchwiz, θεωρητικά πάντα (μιας και δεν το έχω δουλέψει).

 

Σε κάμερα(ες), οθόνη, μέγεθος-βάρος/οθόνη το samsung είναι καλή επιλογή.

 

Ο -νεότερος- Snapdragon 410 είναι ανώτερος του 400άρη, αλλά με το touchwiz αμφιβάλω σε καθημερινή χρήση ότι θα είναι smoother από πχ g2 mini (δεν πάω καν σε vanilla android). Σε lollipop το TW παίζει να είναι πιο ελαφρύ, αλλά σε kitkat χλωμό..

 

Σε αυτονομία, λόγω μπαταρίας και touchwiz, θα είναι πολύ κατώτερο των άλλων (g2 mini 2400mah).

 

Συνοψίζοντας, για τις ανάγκες σου, αν βγάζει τη μέρα με μία φόρτιση είναι ιδανική επιλογή (χωρίς να υπολογίζουμε τα έξτρα ~60€, τιμές Ελλάδας).

 

Τώρα κάποιες μικροκαθυστερήσεις μπορεί να υπάρχουν σε καθημερινή χρήση, αλλά αν δεν είσαι με το χρονόμετρο από πάνω.. μάλλον αξίζει η ανωτερότητα στα άλλα specs.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.