Jump to content



Recommended Posts

post-42672-0-02501000-1431153810_thumb.p

 

Assassin's Creed: Syndicate is the Victorian AC adventure

 

The next game in the Assassin's Creed series will be subtitled Syndicate.

Assassin's Creed: Syndicate will star a fellow named Jacob Frye as he assassinates his way through a Victorian London to fight oppression.

The marketing materials stated that AC: Syndicate will "transport millions of gamers to an astonishing recreation of London during the Industrial Revolution where they will find themselves immersed in a game world they'll have to see to believe."
Link to comment
Share on other sites

φήμες λένε οτι το καπέλο που γίνετε κουκούλα το έφτιαξε ο χουντίνι  :lol:

 

SPOILER
με τους αριθμούς που βλέπω  (ξεκινήσαμε με  αδελφότητα  ,φτιάχτηκαν 2 πλευρές παγκόσμια και τώρα συμμορίες   )  το τελευταίο τις σειράς θα είναι 2 παππούδες  να πλακώνονται  για το ζελέ σε ενα τραπέζι  γηροκομείου   , ο ενας θα λέει για  templars ο αλλος για assassins  και  οι υπόλοιποι θα λένε "πάει το έχασαν "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

 

Προσωπικά μέχρι τώρα μου αρέσει το παιχνίδι, δεν μου εμφάνισε κάποιο bug/glitch κτλ. Επίσης μπαίνει κατευθείαν στην δράση και έχει πολύ προσεγμένο map από αισθητική άποψη, αλλά και για να έχει ποικιλία όταν τρέχεις στις στέγες.

 

Κρίμα που δεν έχει co-op...

 
 

Το τερμάτισε κάποιος; Πόση ώρα σας πήρε;

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

 

 

Προσωπικά μέχρι τώρα μου αρέσει το παιχνίδι, δεν μου εμφάνισε κάποιο bug/glitch κτλ. Επίσης μπαίνει κατευθείαν στην δράση και έχει πολύ προσεγμένο map από αισθητική άποψη, αλλά και για να έχει ποικιλία όταν τρέχεις στις στέγες.

 

Κρίμα που δεν έχει co-op...

 
 

Το τερμάτισε κάποιος; Πόση ώρα σας πήρε;

Δε το τερματισα, αλλα εχω τουλαχιστον 18 με 20 ωρες και ειμαι στο 32% αλλα δε κανω πολλα side missions γιατι κατανταει καπως βαρετο, οπως καθε αλλο AC . Καλοδεχουμενο το levelling και ωραιο το setting. Πολυ μετριο συστημα μαχης. Ας πουμε, αν εισαι πχ 5 lvl και ο αλλος ειναι 7, θες 500 φορες να τον χτυπησεις για να ψοφησει, ενω εσυ θα πεσεις σα χαρτι αν καταφερεις και χασεις απο ισαξιο ή μεγαλυτερο lvl. Ασε που οταν εισαι σε ισαξιο lvl ειναι γελοιωδως ευκολο το παιχνιδι και ο τροπος που μαχεσαι. Η ΑΙ επισης ειναι για τα πανηγυρια. Εξαφανιζομαι στις ταρατσες και ο αλλος σε μισο λεπτο με εχει ξεχασει και κανει τη βολτα του σα να μην εμφανιστηκα ποτέ. Και δεν αυξανεται και καθολου η δυσκολια ουτε βελτιωνεται η ΑΙ.

 

 

Ειδα bugs τυπου unity και σε αυτο. Ειδα μια θειτσα στο δρομο να κανει κυκλους σα δαιμονισμενη, ειδα και ενα καρο να μπαινει μεσα σε ενα κτιριο και να εξαφανιζεται. Ωραια πραγματα :p Περα απο αυτο , οχι κατι το οποιο ενοχλει την εξελιξη (α και σε καποια φαση στην τραπεζα της Αγγλιας, επρεπε να κανω kidnap καποιον και μεχρι να βγω εξω, και ενω ολα ηταν ιδανικα, βρεθηκε ενας παχουλος κυριος μπροστα μου και κολλησα πανω του και δε μπορουσα να περπατησω μπροστα, με αποτελεσμα να με δουν οι μπατσοι :p

 

Σεναριακα το παιχνιδι θα ελεγα οτι ακολουθει κλασικη γραμμη, δεν ειναι ασχημο, ειναι συμπαθητικο και εχει ορισμενα κλισε (πραγματα που περιμενεις οτι θα γινουν). Εχει αναφορες σε ιστορικα προσωπα, κλασικα (και αρκετα accurate θα ελεγα ο τροπος απεικονισης τους ) και δεν ειναι οτι θα βαρεθεις με τη μια, αλλα δε σε απορροφαει και τοσο..

Το καλο ειναι οτι οι χαρακτηρες εχουν τη φαση τους (και οι 2 frye) , απλα δεν ειναι το παιχνιδι που περιμενεις να εχουν τρελο development οι χαρακτηρες. Εχουν κατι το ιδιαιτερο ομως και ενω δεν δενεσαι μαζι τους, ειναι αξιομνημονευτοι (evie & jacob εννοω ). Επισης ειναι ωραια η αναφορα στον 1ο παγκοσμιο (μεχρι εδω που εφτασα τουλαχιστον).

 

Τεχνικα τωρα. Ο οπτικος τομεας χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο, ειναι συμπαθητικος. Αυτο που λες πως εχει ποικιλια στις στεγες δε το καταλαβα... Ενω ειναι προσεγμενο γενικα, νιωθεις οτι τρεχεις στις ιδιες στεγες ακριβως πολλες φορες. Δεν περιμενα κατι περισσοτερο εδω.

Αυτο που δε περιμενα καθολου, ειναι το παιχνιδι να ειναι playable σε εμενα τουλαχιστον , με το hw που εχω. Επειδη μιλαμε για AC , οχι επειδη το hw δε μπορει να ανταπεξελθει. Για τα περισσοτερα fps drops ευθυνεται η καρτα μου και οχι τοσο το παιχνιδι. Με το unity ηταν μια τραγωδια. Εδω βλεπω χρησιμοποιει και αρκετα ολους τους επεξεργαστες , οποτε ο i7 ισως να βοηθουσε να ανεβω 3-4 fps overall. Οχι κατι τρελο. Μια 970 ωστοσο αρκει για high/ultra. Εμενα τα σεττινκς μου ειναι 

 

post-60900-0-27929200-1448344870_thumb.j post-60900-0-44001300-1448344878_thumb.j

 

 

Με αυτα επιτυγχανω ενα καλο σχετικα framerate ( χρησιμοποιω και ολη τη Vram οποτε καπου "σκαει" ισως και χανει μερικα fps ) και το παιχνιδι ειναι 100% playable (μιλαμε για περιπου 40-60fps αλλα αρκετες φορες πανω απο 50 ). Δεν εχει κολληματα και η πτωση του framerate σε ορισμενες περιπτωσεις δεν ενοχλει. Το λεω ξανα γιατι η καρτα μου ειναι και 2.5 ετων.. Για 1080p παντα μιλαμε , δειχνει τα δοντια της ακομα, σε οποιον θελει ικανοποιητικο gaming σε medium settings. 

 

Σε γενικες γραμμες η εντυπωση ειναι θετικοτερη απο οτι στο Unity, το οποιο ειχε potential αλλα ηταν τελειως broken.. 

 

Ορισμενα SS. 

 

post-60900-0-56612900-1448345765_thumb.jpost-60900-0-00618400-1448345779_thumb.jpost-60900-0-97892900-1448345799_thumb.jpost-60900-0-07773400-1448345814_thumb.jpost-60900-0-92126300-1448345828_thumb.jpost-60900-0-90816900-1448345841_thumb.jpost-60900-0-18028100-1448345859_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το ΑΟ , ίσως πιάσεις παραπάνω fps. 

Θα κανω ενα τσεκ φιλε μου , και θα δω πως θα παει. Προς το παρον , βλεπω τον μορφεα να με αγκαλιαζει :p

 

εδιτ: 3 fps διαφορα εχω. Χωρις FXAA ακομα 2.5 fps. Δεν ειναι προβλημα αυτα τα νουμερα :)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας , μου αρεσει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥ περισσοτερο απο το unity . Tο παιχνιδι με το καλημερα σε βαζει μεσα στο κλιμα και σαν ατμοσφαιρα ειναι ουαου . Το gamplay του μου φαινεται καλυτερο και επισης ειναι πολυ πιο σταθερο   (ετρωγα non stop crashes στην σκηνη με τα καρα επειδη ειχα το OSD ανοιχτο.... οταν το εκλεισα ολα μελι γαλα )

Επισης δηλωνω ερωτευμενος με την Evie 

 

 

Και τελος ο τομεας των γραφικων 

Το παιχνιδι το παιζω με τα παρακανω settings , καθως επισης δοκιμασα και με τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ του @tommybertsen

 

Για καποιον αγνωστο λογο , τα αποτελεσματα μου απλα δεν ειναι λογικα .... με very high/high/high/SSAO/FXAA βγαζω 5-6 λιγοτερα απο τα high/medium/medium/SSAO/FXAA ,

περιμενα μεγαλυτερο χασμα στην διαφορα των fps ....κατι πρεπει να παιζει εδω .

Σε γενικες γραμμες 40fps στον δρομο , 50+ σε πιο κλειστους χωρους με πολυ καλη σταθεροτητα .  +4 παραπανω αμα ανοιξω το Oc profile 

 

 

 

 

Α και κατι αλλο χαζο ..... οταν μενω ακινητος , τα fps πεφτουν xD

post-62119-0-41135400-1448566501_thumb.p

post-62119-0-37154300-1448566569_thumb.p

post-62119-0-92054900-1448566615_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το environment high και βγάλε ambient occlusion και θα κερδίσεις καμμία 10ρα fps. Επίσης shadow quality medium. Και είσαι άρχοντας. Δε θα δεις και διάφορες οπτικά! Κατά τ'άλλα αν δε σε ενοχλεί ,άστο έτσι. Σίγουρα είναι καλύτερα από το unity. Έβαλα low textures εγώ και κέρδισα αρκετά με τη φτωχή μου 770 [emoji17]

Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen

 

Δεν εχει νοημα ρε συ .... οπως εγραψα και επανω ...οσο και να μειωσω το κερδος των επιδοσεων μου ειναι εντελος αμελητεο

 

 

Πρωτη φωτο με τα δικα μου settings , δευτερη με τις αλλαγες που προτινες .... 2 fps διαφορα ....

Οταν σκαρφαλωνω και η καμερα ειναι κοντα , χτυπαω ευκολα 55-60 ενω στα ανοιχτα 45 (με το OC πλεον) . Δεν με χαλανε μιας και δεν υπαρχουν frame drops

 

 

Επισης για καποιον που δεν ξερει , ειμαι με 1200π monitor -δηλαδη σχεδον 10% παραπανω πιξελς- οποτε σε 1080π ,η 380 πιθανον να βγαζει 50fps σταθερα

post-62119-0-94122400-1448627622_thumb.p

post-62119-0-84112100-1448627693_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.