Jump to content



Recommended Posts

Εγω χρησιμοποιω Chrome χωρις προβλημα, αλλα ο Firefox αξιζει να δοκιμαστει (πρεπει να ειναι αρκετα ανανεωμενος) .

 

@akilleas, χαιρομαι. Εχω τον ιδιο player , και αυτο το θεμα επαιζε απο τα 7 οταν ειχες αγγλικα και δεν αλλαζες το system locale :) 

Link to comment
Share on other sites

μόλις τέλειωσε το upgrade btw και δεν έχω ήχο.(στο device manager δίχνουν οκ οι drivers)

 

conexant audio η κάρτα, το λάπτοπ της υπογραφής. καμιά ιδέα?

 

μετά απο αρκετά restarts έστρωσε απο μόνο του! δεν έχω ίδεα τι παίχτηκε :p

Μακάρι να είχες ιδέα, μπας κι έφτιαχνε και το δικό μου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα όλα δουλεύουν κομπλέ άπλα δεν είναι activated :hehe:

 

η τα έχουν κάνει τόσο μαντάρα με τους insiders και τρέχουν και δεν φτάνουν η άπλα δεν τους νοιάζει.

το feedback είναι τίγκα από non activated insiders με 10525.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δουλευε , χωρις ομως τους drivers με το πανελ κλπ. Για να τους περασει εκανε 3-4 restart , ολο κατι ειχε θεμα. Τελικα περαστηκαν και δεν εχω προβλημα. 

Sorry, δεν το κατάλαβα.... Μετά τα 3-4 restarts δούλεψε η Creative με τους σωστούς drivers και το panel?

Link to comment
Share on other sites

Οχι , για την creative εκανα πλακα (σιγα  μη δουλεψει η αρχαια creative 1024 - ουτε για τα 7 δεν εβρισκα drivers σωστους). Δουλεψε το πανελ της realtek. Γενικα ο ηχος δουλευε απο την αρχη , αλλα χωρις το εξτρα πανελ με τις υπολοιπες ρυθμισεις ηχου. Πηγα να βαλω τους drivers και εκανε καποιες επανεκκινησεις και επανεναρξη της εγκαταστασης απο μονο του. Οταν εκανα το 3ο ή 4ο ρισταρτ, τοτε μπηκε και το πανελ , και δε με ξαναενοχλησε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε laptop με Hybrid/Switchable Graphics πρώτης γενιάς (Intel HD graphics + AMD Mobility 5xxx) τα 8.1/10 παίζουν μόνο με την Intel. Πίστευα ότι κάτι δεν έχω εγκαταστήσει σωστά αλλά μάλλον είναι γενικό το πρόβλημα.

 

link

Link to comment
Share on other sites

Update:

Εγώ έβαλα τελικά πρίν κανά 2ώρο τους οδηγούς για Win8.1 X64 και όλα παίζουν ρολόι :D με την διαφορά οτι στο realtek πάνελ εκεί που έλεγε DX12-ALC1150 codec τώρα λέει DX11-ALC1150.. Ελπίζω κάαααποια στιγμή να αξιωθούν να φτιάξουν σωστούς οδηγούς για Win10 WHQL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να τα κάνουν τόσο δύσκολα ορισμένα πράγματα....;;;;

Πως κάνετε share ένα φάκελο στο δίκτυο;
Έκανα ότι κάναμε μέχρι τώρα, αλλά δε μπαίνω με τίποτα.
Αρχικά έστησα το laptop με Windows account, αλλά μετά όταν έβαλα το msn account, τα έκανε merge.
Με ποιό account/pass μπορώ να μπω στα shared;
Δοκίμαστα win account/pass, msn account/pass, msn account/pin και δε μπαίνει με κανένα!

Edit: το βρήκα... win account/msn pass  :wall:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα έναν φάκελο shared στο δίκτυό μου, έκανα την αναβάθμιση και παίζει ακόμα χωρίς καμία αλλαγή. 

Έκανα share με τον κλασικό τρόπο άλλον έναν φάκελο κ καμία διαφορά. Όλα παίζουν καλά. 

Αυτό με τους λογαριασμούς δεν το ξέρω. Είχα από τα 8 χρησιμοποιήσει το gmail μου και μέχρι τώρα με αυτό μπαίνω και στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν υπόγα να φέρω λίγο λάδι πάνω και είδα οτι έχω και ένα netbook παρατημένο :hehe: Το έχω dual boot με Linux Mint. Θα το πάρει το upgrade μόνο στο Win7 partition ή θα τα διαλύσει όλα;;

 

΄Η να μείνω με τα 7ρια λέτε; 2 γιγα Ram και Atom έχει το Aspire One μου,

Link to comment
Share on other sites

΄Η να μείνω με τα 7ρια λέτε; 2 γιγα Ram και Atom έχει το Aspire One μου,

Άραξε όπως είσαι... εάν έχεις χρόνο (για πέταμα) και θές να δοκιμάσεις βάλε τα Win10 Pro 32bit αν και γώ προσωπικά ΔΕΝ θα ασχολιόμουνα καν με τέτοια HW specs.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άραξε όπως είσαι... εάν έχεις χρόνο (για πέταμα) και θές να δοκιμάσεις βάλε τα Win10 Pro 32bit αν και γώ προσωπικά ΔΕΝ θα ασχολιόμουνα καν με τέτοια HW specs..

Αντίθετα εγώ λέω να προχωρήσεις. Σε αντίστοιχη περίπτωση (win8 Ubuntu) δεν χάλασε τίποτα.. Έγινε επεξεργασία από anikologr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σαν επιπροσθετη πληροφορια για τα low spec μηχανηματα, καθαρη εγκατασταση 10 pro και enterprise x64 στο πειραματικο λαπτοπακι 8ετιας μου hp 530 (300ε εκανε τοτε ηταν απο τα φτηνοτερα), το λαπτοπ παει γρηγοροτερα απο οτιδηποτε αλλο του χω βαλει μη πω και λινουξ. και boot σε 20-30 δευτερολεπτα μαξ...

το μονο που εχει παραπανω απο στοκ ειναι 3 γιγα ραμ συνολο.

το δουλεψα 2 βδομαδες ολα σουπερ.

(αν θυμαμαι καλα εχει centrino duo Τ5400 στα 1.7)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.