Jump to content



Recommended Posts

Ρε παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί με τις αναβαθμίσεις και τις ενεργοποιήσεις.

Έκανα upgrade στο λαπτοπ της γυναίκας κ όλα καλά. Ο παπαροOEM όμως είχε περασμένα 32αρια παραθυρια και θέλω να βάλω 64ρια. Αν πάρω το iso που έκανα από τον υπολογιστή μου με το media creation tool, θα ενεργοποιηθουν ή θα έχουμε ντράβαλα;

 

Εάν κάνεις μια αναβάθμιση σε Windows 10 x86, μόλις επιβεβαιώσεις ότι είναι ενεργοποιημένο σωστά, μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση Windows 10 x64 χωρίς πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις μια αναβάθμιση σε Windows 10 x86, μόλις επιβεβαιώσεις ότι είναι ενεργοποιημένο σωστά, μπορείς να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση Windows 10 x64 χωρίς πρόβλημα.

 

Μπράβο! Αυτό ήθελα να ακούσω. Ελπίζω να είσαι και 100% accurate γιατί ποιος ακούει τη γυναικομουρμούρα άμα τα σβήσω όλα χωρίς αποτέλεσμα :hehe: Οπότε μετά στα 64ρια πατάω skip και θα ενεργοποιηθούν αυτόματα Online, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Αυτό ήθελα να ακούσω. Ελπίζω να είσαι και 100% accurate γιατί ποιος ακούει τη γυναικομουρμούρα άμα τα σβήσω όλα χωρίς αποτέλεσμα :hehe: Οπότε μετά στα 64ρια πατάω skip και θα ενεργοποιηθούν αυτόματα Online, έτσι;

 

Όπως είπε και ο @panoc, είναι 100%, μέχρι να γίνει το κακό :). Σε εμένα (και σε όσους έχω διαβάσει) δούλεψε αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα. Εάν θέλεις να είσαι εντελώς σίγουρος και έχεις λίγο κενό χώρο σε κάποιον δίσκο, πάρε ένα backup - κάτι που ούτως ή άλλως είναι καλή ιδέα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήχος με Creative γιόκ...

Αναγκαστικά με την αηδία την onboard μέχρι νεωτέρας...

Τι ακριβώς σου συνέβη και με ποιά κάρτα της Creative?

Σε ρωτάω διότι με την SB Z απο όσο γνωρίζω δεν παίζει κανένα θέμα.

BTW εγώ ακόμα δεν έχω balanced stereo με την SupremeFX με ALC1150 codec.. κατά τα άλλα φτού φτού δεν έχω θέματα με τα Win10. :p

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου συνέβη και με ποιά κάρτα της Creative?

Σε ρωτάω διότι με την SB Z απο όσο γνωρίζω δεν παίζει κανένα θέμα.

Ντεν έκω ήκο κανρτιά μου...

Έχω την Recon3D Fatal1ty Champion PCIe με τους SBRP_CD_L13_1_02_03.exe (τελευταίοι) και βγάζει error όταν πας να κάνεις τεστ στον ήχο και λέει ότι δεν έχει playback devices. Δοκίμασα uninstall, reinstall, clean, fix, κλπ. Δε θέλει να παίξει.

Άφησα να βάλει μόνο του της Microsoft, δε βγάζει error, αλλά πάλι είναι μουγγό.

Ενεργοποίησα την onboard και παίζει σωστά αλλά καμία σχέση ο ήχος.

Windows 10 Pro x64, με format.

Τυπική creative

Καμία σχέση. Έχουν το ίδιο πρόβλημα πολλές κάρτες, το γνώριζαν από τη 10130 (Μάιος) και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Επίσης, άλλες Creative παίζουν σωστά.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ντεν έκω ήκο κανρτιά μου...  :excl: 

Έχω την Recon3D Fatal1ty Champion PCIe με τους SBRP_CD_L13_1_02_03.exe (τελευταίοι) και βγάζει error όταν πας να κάνεις τεστ στον ήχο και λέει ότι δεν έχει playback devices. Δοκίμασα uninstall, reinstall, clean, fix, κλπ. Δε θέλει να παίξει.

Άφησα να βάλει μόνο του της Microsoft, δε βγάζει error, αλλά πάλι είναι μουγγό.

Ενεργοποίησα την onboard και παίζει σωστά αλλά καμία σχέση ο ήχος.

Windows 10 Pro x64, με format.

Καμία σχέση. Έχουν το ίδιο πρόβλημα πολλές κάρτες, το γνώριζαν από τη 10130 (Μάιος) και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Επίσης, άλλες Creative παίζουν σωστά.

Θα μπορούσες να παραλείψεις την 1 σου φράση τελείως!

Κατά τα άλλα ευχαριστώ για την ενημέρωση/απάντηση.

Πάντως στην SB Z όπως προανέφερα παίζουν όλα normal.

Απο οτι έχω δεί (μέχρι στιγμής) το πρόβλημα με τον ήχο στα Win 10 είναι γενικά "θέμα" για πολλούς.

Τα έχουν κάνει μαντάρα με τον ήχο...

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

είμαι στην διαδικασία αναβάθμισεις απο 7 σε 10. κάποιο καλό starter guide γενικά για τα 10(ίσως κάποια tweaks? οτιδήποτε γενικά?)

πρέπει να ελέγξω/προσέξω κάτι μετά την αναβάθμιση? 

γενικά καμια συμβουλή?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα refresh το PC και τα αρχεία .srt αλλά και στον player μου τα δείχνει αλαμπουρνέζικα..

 

post-42140-0-90798300-1440104305.png

 

Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί;;

Το ψάχνω κανά μισάωρο αλλά άκρη δεν βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει η DSP έκδοση από την Retail εκτός από την τιμή 170/270 € ?

Οι DSP εκδόσεις δίνονται μαζί με αγορά hardware. Δεν μπορείς να πάρεις μόνο τα windows. Στην Retail έκδοση δεν υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

 

Ωστόσο πλέον τα win 7/8 δίνονται και χωρίς αγορά hardware  :)

Μόλις έκανα refresh το PC και τα αρχεία .srt αλλά και στον player μου τα δείχνει αλαμπουρνέζικα..

 

attachicon.giffonts.PNG

 

Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί;;

Το ψάχνω κανά μισάωρο αλλά άκρη δεν βρίσκω.

Ποιον player χρησιμοποιείς?

είμαι στην διαδικασία αναβάθμισεις απο 7 σε 10. κάποιο καλό starter guide γενικά για τα 10(ίσως κάποια tweaks? οτιδήποτε γενικά?)

πρέπει να ελέγξω/προσέξω κάτι μετά την αναβάθμιση? 

γενικά καμια συμβουλή?

Η καλύτερη συμβουλή είναι να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του θέματος  :)

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχει σημασία Pot Player.

Στην εικόνα που ανέβασα φαίνεται ότι και στο Notepad δεν δείχνει καλά τους ελληνικούς χαρακτήρες.

Αλλού είναι το πρόβλημα

Έγινε επεξεργασία από akilleas
Link to comment
Share on other sites

γενικά ποιος browser συμπεριφέρεται καλύτερα στα 10αρια? όσο αφορά τα resources και απόδοση.

 

μόλις τέλειωσε το upgrade btw και δεν έχω ήχο.(στο device manager δίχνουν οκ οι drivers)

 

conexant audio η κάρτα, το λάπτοπ της υπογραφής. καμιά ιδέα?

 

μετά απο αρκετά restarts έστρωσε απο μόνο του! δεν έχω ίδεα τι παίχτηκε :p

Έγινε επεξεργασία από haris013
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.