Jump to content



radeon η geforce?


Recommended Posts

Και εγω εχω ακουσει για την g1 gaming οτι το παρουσιαζει λιγο παραπανω απο τις υπολοιπες. Αυτο δε θα με απετρεπε απο το να την αγορασω (μονο η τσεπη μου με αποτρεπει :hehe:

 

Μη το πολυσκεφτεσαι , παρε οποια σου καθεται καλυτερα στο ματι. Εαν αυτη ειναι η g1 , so be it. Αλλιως δες και τι εγραψε ο φιλος @idonthave, παραπανω, και τσεκαρε και εκεινες τις υλοποιησεις :)

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο ασχετος και δεν μπορω να καταλαβω τις μικρολεπτομερειες που κανουν καλυτερη μια καρτα απο καποια αλλη..εμενα μου εκατσε στο ματι η asus αλλα οι περισσοτεροι μου λενε να παω σε g1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι κατοχος καμμιας καρτας και διαβαζω οσα βλεπω απο κατοχους, με αυτο το σκεπτικο δε μπορω να προτεινω κατι :) 

Απλα σου δινω μια ιδεα για το τι περιπου παιζει (βασει οσων διαβαζω και εγω δηλαδη). 

 

 

Ο φιλος παραπανω , οντας κατοχος της Asus Black, φαινεται να την προτεινει γιατι διορθωθηκαν μικροθεματα που ειχε η Strix. 

 

Ο φιλος @giorgos2187,  που ειναι κατοχος της G1 gaming , ισως να μπορει να σου δωσει τα φωτα του :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι ειναι και θεμα τυχης και ειναι και να μην σου τυχει αλλα να ρωτησω..μπορει να το παρουσιασουν ολες οι καρτες οι καποιες συγκεκριμενες το παρουσιαζουν περισσοτερο..επειδη λεω να παρω την 970 g1 και ακουω απο πολλους να λενε οτι η g1 το παρουσιαζει περισσοτερο το coil whine
 

 

Πάρε όποια βρεις φθηνότερη (αρκεί να έχουν εγγύηση 3 χρόνια). Το cοιl whine μπορεί να σου τύχει μπορεί και όχι, είναι και σε τι παρτίδα 

θα πέσεις.

Άλλοι λέγανε η gigabyte έχει το λιγότερο, άλλοι η msi. Είναι τι θα σου τύχει.

Δες και την evga ftw αν την βρεις φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις gigabyte ξέρω ότι έχουν το μεγαλύτερο θέμα με coil whine και όχι μόνο στις μεγάλες κάρτες αλλά και στις πιο φτηνές. Από προσωπική εμπειρία και όχι μόνο.

Για τις evga έχω διαβάσει ότι έχουν θέμα με θόρυβο στα cooler. Το έψαξα γιατί έχω evga.

Νομίζω ότι τελικά είναι να μην σου τύχει.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Φιλε @axilleas30 και μελλοντικε μπαμπα..οπως εγώ!

Για να μη κουράζεσαι στο ψαξιμο αν θες με ακους.θα πάρεις μια gtx 970 msi gaming εαν μπορεις χτυπα την μεταχ. Παιζουν 350ευρω και κατω εαν δεν κανω λαθος την εχω δει και 320.Απλα κοιτα να εχει παρελκομενα κουτί και εγγυηση και εισαι μια χαρα κομπλετ.Κουμπωνεις και παιζεις τα παντα σε 1080p και με ενα oc πλησιάζεις αρκετα 980

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.