Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Ανοιξα το MSI

Ρευμα που μου λες το +50mv (Δεν το εκανα γιατι είναι κλειστό) (θα ερθουν και εικονες..)

 

 

Αυτα για την ωρα εφαγα και ποση ωρα με τα Errors να βρω μεχρι που δουλευει.. γιατί μου σταματαγε ο Driver..

αμα είναι για παραπανω να κανω αυτο το Unofficial να ξεκλειδωσω ρευματα κτλπ και να ξανακανω ενα Run παλι..

θα με βολευε παντως να μου λεγατε απο το Evga Precision πως να το κανω γιατι θελω να μαθω αυτο παρα το MSI :p

 

 

 

 

 

Ηρθε το θυριο μου!! 

 

Εννοειται οτι μπηκε σε νερακι γιατι την αγαπαμε πολυ!

Asic quality

asic_quality_980ti_c.jpg

 

 

Μεγειές !!!

 

Ειδικά για benchmarking , να έχετε ενεργοποιημένη την επιλογή kboost.

(Για να μήν κολάνε ποτέ τα ρολόγια της κάρτας σε 2D clocks , συνήθως ενδιάμεσα στα τεστ).

 

Τι συμβαίνει όταν έχετε ανοιχτό το evga precision και πατήσετε Ctrl+Shift+Middle wheel on mouse ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές !!!

 

Ειδικά για benchmarking , να έχετε ενεργοποιημένη την επιλογή kboost.

(Για να μήν κολάνε ποτέ τα ρολόγια της κάρτας σε 2D clocks , συνήθως ενδιάμεσα στα τεστ).

 

Τι συμβαίνει όταν έχετε ανοιχτό το evga precision και πατήσετε Ctrl+Shift+Middle wheel on mouse ?

βγαζει 3 επιλογες

diable voltage control , turn of kboost limitation , change clock adjust step to 1khz

Link to comment
Share on other sites

Inno 3D 980Ti (stock bios) + 1.414Mhz ο πυρηνας + auto fan

 

Μετά από 1 ωρα gaming στο THE WITCHER III με θερμοκρασία δωματίου 24 βαθμοί και ανοιχτό το πλαϊνό στο κουτι.

 

http://postimg.org/image/4p7ejpccn/full/

 

Η καρτα ειναι ταφος, δεν κανει κιχ! 

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

screencast

αυτο ειναι απο την 780τι και βγαζει 60κ και εμενα μου βγαζει ουτε 40κ!

 

 

Δες και το 11αρι σου γιατι και αυτο ειναι χαλια...

 

Κατεβαζω Vantage να δω τι θα βγαλει....δεν το εχω τρεξει ποτε!

 

στα 1.450mhz

http://www.3dmark.com/3dmv/5353578

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

βάλε τους 355.98 με DDU clean instal έχω μια αμφιβολία-προαίσθημα ότι με αυτούς όλα θα πάνε πολύ καλύτερα!  

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

@LazyGreek, Καλορίζικη η καρτούλα σου, αλλά βγάλε άμεσα αυτούς τους οδηγούς και αν θες να μπεντσάρεις βάλε τους 355.98 (όπως λέει και ο φίλος Nemesis89) και όταν θελήσεις να παίξεις βάλε τους  355.82

 

 

Στο θέμα drivers βγάλε τους παπάτζα τους 358.50 χειρότερους δεν ξανα είδα , και βάλε τους τελευταίους τελευταίους.

 

 

 

vantage_780ti_oc_wc.jpg
screencast 

αυτο ειναι απο την 780τι και βγαζει 60κ και εμενα μου βγαζει ουτε 40κ!

 

 

Οντως το σκόρ σου , είναι χαμηλό.

Θα έπρεπε να βλέπεις 56k+ στο σύστημα σου.

 

Δές όμως τί έγραψαν παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο 2011 graphic score 21k όποτε κάτι δεν παει καλα με το vantage k τους drivers. Θα βαλω τους προηγούμενους να δω κ θα σας πω.

 

Ειναι χαλια βρε, τουλαχιστον 26.500 θα επρεπε (σου εδωσα νουμερα στο αντιστοιχο thread).... εγω παντως παιζω με τους latest official. Μια χαρα μου

δουλευουν!

Θα με τρελανεις! Βλεπεις 21.000 σε gpu score και λες μια χαρα score ? Καλα ειμαστε!   :D

 

Δηλαδη: 980Τι στα 1450Mhz = 980 gtx στα 1.500Mhz  :p 

 

Ωρες, ωρες, βλεπω οτι δεν ξερετε τι αγοραζετε! Σαν τον Λεπιδα που ετρεχε με FURY X και scorare 13.000αρικα και δεν εβλεπε προβλημα!  :p

 

 

Θα έπρεπε να βλέπεις 56k+ στο σύστημα σου.

 

 

Σε 3D  Mark Vantage, 52.000αρικα εβγαλα συνολικο και 63.600 σε gpu score

 

Πως θα βγαλει 56.000 που λες ? Ιδιο μηχανημα εχουμε....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kakao83, πάνε στον nvidia control panel και κλείσε το gsync απο την ROG, μετά απενεργοποιησε το vsync και βάλε "Προτίμηση μέγιστων επιδόσεων" απο την διαχείριση ενέργειας. Ξαναδοκίμασε να τρέξεις τα benchmarks.

Έγινε επεξεργασία από diam0ndKinG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@kakao83, πάνε στον nvidia control panel και κλείσε το gsync απο την ROG, μετά απενεργοποιησε το vsync και βάλε "Προτίμηση μέγιστων επιδόσεων" απο την διαχείριση ενέργειας. Ξαναδοκίμασε να τρέξεις τα benchmarks.

Καλα θα παω σπιτι να κανω ενα format win 7 που ειναι εγγυηση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα παω σπιτι να κανω ενα format win 7 που ειναι εγγυηση!!

 

Τι φορματ θα κανεις! 

 

Βρε το gsync με το vsync ανω τον 144hz ή εαν εχεις frame limiter που λογικα θα το εχεις στα 144fps με τα  144 hz 

Aυτο σου κοβει τα up και στην ουσια χανεις σκορια....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαλια βρε, τουλαχιστον 26.500 θα επρεπε (σου εδωσα νουμερα στο αντιστοιχο thread).... εγω παντως παιζω με τους latest official. Μια χαρα μου

δουλευουν!

Θα με τρελανεις! Βλεπεις 21.000 σε gpu score και λες μια χαρα score ? Καλα ειμαστε!   :D

 

Δηλαδη: 980Τι στα 1450Mhz = 980 gtx στα 1.500Mhz  :p 

 

Ωρες, ωρες, βλεπω οτι δεν ξερετε τι αγοραζετε! Σαν τον Λεπιδα που ετρεχε με FURY X και scorare 13.000αρικα και δεν εβλεπε προβλημα!  :p

 

 

Σε 3D  Mark Vantage, 52.000αρικα εβγαλα συνολικο και 63.600 σε gpu score

 

Πως θα βγαλει 56.000 που λες ? Ιδιο μηχανημα εχουμε....

 

Πολλές φορές το σκόρ σε ένα μηχάνημα , εξαρτάται από τον χρήστη του.

 

Από συνήθεια , έγραψα σαν να απευθυνόμουν σε benchmarkers , και όχι σε casual gamers ... ή regular users.

 

Ενας benchmarker προφανώς μπορεί να βγάλει το σκόρ που έγραψα.

http://hwbot.org/submission/2989016_john_x_3dmark_vantage___performance_geforce_gtx_980_ti_56016_marks

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές το σκόρ σε ένα μηχάνημα , εξαρτάται από τον χρήστη του.

 

Από συνήθεια , έγραψα σαν να απευθυνόμουν σε benchmarkers , και όχι σε casual gamers ... ή regular users.

 

Ενας benchmarker προφανώς μπορεί να βγάλει το σκόρ που έγραψα.

http://hwbot.org/submission/2989016_john_x_3dmark_vantage___performance_geforce_gtx_980_ti_56016_marks

 

 

Το καταλαβα βρε που το πήγαινες....

Αλλα ο Kakao δεν νομιζω να κανει τετοια... οποτε περιμενει ενα score πανω κατω σα το δικο μου.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα βρε που το πήγαινες....

Αλλα ο Kakao δεν νομιζω να κανει τετοια... οποτε περιμενει ενα score πανω κατω σα το δικο μου.

 

ok

 

Απλά σταμάτα να τον "μαλώνεις" :D

 

Είναι λίγο σκουριασμένος από ολιγόμηνη αποχή από το άθλημα.

Με εντατική προετοιμασία 2 εβδομάδων θα επανέλθει στο βασικό σχήμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@csaris, ποσες μερες κανει να ερθει μια classi απο evga europe? ^_^

 

γλυκάθηκες βλέπω!

Να περιμενεις σε σχεση με την MSI 980 GTX στα 1450/7.800 με μια 980Ti στα 1450/7.800 θα δεις απο 30 εως 35% αύξηση επιδόσεων.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.