Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

@Lerios,

 

Μείνε μ αυτούς (353.62) είναι μια χαρά, η σειρά 355... είναι γτπ τους έχω δοκιμάσει όλους και κατέληξα να είμαι με τους 353.62.

 

Διαβάζω και στο forum της nVidia, όλοι οι χρήστες αντιμετωπίζουν προβλήματα, ειδικά ο τελευταίος είναι μακράν ο χειρότερος.

Link to comment
Share on other sites

@Lerios,

 

Μείνε μ αυτούς (353.62) είναι μια χαρά, η σειρά 355... είναι γτπ τους έχω δοκιμάσει όλους και κατέληξα να είμαι με τους 353.62.

 

Διαβάζω και στο forum της nVidia, όλοι οι χρήστες αντιμετωπίζουν προβλήματα, ειδικά ο τελευταίος είναι μακράν ο χειρότερος.

 

Πότε θα σου έρθει η όρεξη να πάρεις σβάρνα τα bench ???

 

οέο ?

 

:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@TASOS

 

Τασο, δεν πάνε και πολύ ψηλά οι κάρτες, αν όμως θες κάτι ευχαρίστως.

 

Δες μπροστά τα νούμερα και πες μου τι σου κάνει, και το ξανακάνω ρε φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

@TASOS

 

Τασο, δεν πάνε και πολύ ψηλά οι κάρτες, αν όμως θες κάτι ευχαρίστως.

 

Δες μπροστά τα νούμερα και πες μου τι σου κάνει, και το ξανακάνω ρε φίλε!!

 

Τώρα τα είδα , δέν μου είχε έρθει ποτέ το mention του αρχικού πόστ.

 

Θα δώ τι παίζει ... και θα μιλήσουμε.

 

Thanks

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι συμφορουμιτες. σκεφτομαι και εγω να δωσω την 780ti classy και να παω στην 980ti
παω για την asus 980ti poseidon, την βρισκω απο γερμανια 790. τι λετε? ειμαι μονο για gaming 1440p 144hz. παιζω bf4 , hots και αναμενω το need for speed. παω για ποσειδωνα γιατι εχει ετοιμο water black οποτε δεν θα πρεπει να σκασω το 150αρι στο ek wb και οταν την πουλησω δεν θα μου μεινει το wb sto ραφι. τι λετε? καμια αλλη προσταση?

Link to comment
Share on other sites

o,O αληθεια? δεν το ηξερα!!

http://www.mix-computer.de/html/product/detail.html?artNo=JFXZ0A05&

758euro πιο φτηνη κ απο ποσειδων!! ειναι σιιγουρο οτι κανει @ppkstat ?

Έγινε επεξεργασία από kakao83
Link to comment
Share on other sites

Hello guyz!

Δεν αντεξα και πηρα την G1 980ti! Εχω μια ερωτηση ομως. Στο Witcher 3 οταν βαζω Unlimited FPSμ ζεσταινεται πολυ και τρεχει στους 76 βαθμους με 99% load συνεχως. Σε αλλα Games οπως battlefield 4 ειναι σταθερα 69-70 βαθμους.

Παιζει κατι με το Witcher? Απο τις 980 sli που ειχα δεν αλλαξα κατι, περασα νεους drivers και δουλευει τζι-τζι!


Επισης η Idle θερμοκρασια μου ειναι στους 50 βαθμους με τους ανεμιστηρες να μη γυρνανε.....
 

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Με τις 980 τις απλες δεν ειχα θεμα, δεν επαιζαν πανω απο 70 βαθμους. Η Ti τωρα δε μου τα λεει πολυ καλα! Οι καινουριοι 358.50 ειναι της προκοπης? Μηπως να τους διαγραψω και να τους ξαναπερασω ή δεν εχει καμια απολυτως σημασια?

Απο 980 σε Ti τους εκανα τους νεους clean install.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν ξέρω για τις 980 αλλά σχετικά με το witcher τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί ότι και να τρέξω στην Ti μου. Έχει παραπάνω power usage ακόμα και απο benchmarks. Πχ Valley είμαι στο 90-95% και witcher πάνω απο 105%. Go figure. Κανε το και εσύ να δείς.

Τους τελευταίους drivers δεν τους έχω δοκιμάσει.

Έγινε επεξεργασία από ppkstat
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι του Witcher το θεμα. Τεσταρα και Project Cars με 67 βαθμους μεσο ορο.

Θα το λιωσει το μηχανημα μου ο Μαγος! lol\

Και μια photo της καρτας! Θα δω αργοτερα μηπως ανεβασω νουμερακια! Μαρεσει πολυ που το logo αναβοσβηνει αναλογα με τους fans! xD

el1ptv.jpg

Έγινε επεξεργασία από Freak27
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα παω και για 2η μεσα στο μηνα! Xoxo! 

Ηθελα να δω πρωτα πως τα καταφερνει μονη της. Σε σχεση με τις 2x980 δε βλεπω αισθητη διαφορα στα FPS, εχω κατι 8-9fps λιγοτερα στα games που ειδα μεχρι τωρα και το βασικο εφυγε το Micro-Stutter που εμφανιζοταν αρκετα συχνα.

Οποτε μιας και ερχεται ο Pascal(με πολυ μεγαλτυερα perf gains οπως λενε τα leaks, αλλα οχι επισημα) δε ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω, να πεταξω λεφτα σε μια δευτερη Ti η να παρω ενα καλο 144Hz Monitor απο Asus ή Acer? Τωρα εχω 2K μονιτορ και δεν με ενθουσιαζει σε σχεση με το 1080p.

Έγινε επεξεργασία από Freak27
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I know. Περιμενω μηπως δεν ειναι για τα σκουπιδια τα νεα Acer και Asus. Στα περσινα μοντελα δεν ειχαν ακουσει τις λεξεις Quality και Control διπλα-διπλα ποτε τους οι απατεωνες

Link to comment
Share on other sites

@Freak27 καλύτερα περίμενε για τον Πασχάλη ( pascal ) με HBM μνήμη κλπ, αφού δεν νομίζω να υπάρχει παιχνίδι που να ζορίζει την Τi πουθενά. 

Δες για κάποιο μόνιτορ όπως λέει και ο ppkstat

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδιά..

 

Είμαι και εγω σε μια περιεργη φαση που δεν ξερω τι θελω..

 

970 / 980 η 980ti? 

 

Απλά το θέμα μου είναι οτι πλέον παιζω σε κονσολα..

Και δεν ξερω αμα αξιζει να δωσω τοσα πολλα λεφτα και ετσι λεω να πω σε μια 970 και ειμαι κομπλε..

σκεφτομαι και λιγο 980 γιατι η διαφορα ειναι μικρη..

 

Αλλα με την 980ti παρολο που παιζω κονσολα Xbox One / εχουμε Halo έχουμε Forza 6

παιζουμε και στο PC + Streaming Twitch

πράγμα που θα βοηθήσει.. βλ. θα παίζουμε GTA V τουμπανα.. Battlefront κτλπ..

αλλα ξερω ότι θα τα σκασω και θα ειμαι κομπλε ομως..

 

Δεν πανε να βγουνε Pascal Mascal φτάνει η 980ti 1080p 144 Hz που είμαι.. και σιγουρα αλλαγη σε μονιτορ τουλαχιστον τωρα κοντα δεν πρόκειτε να γινει..

Εχουμε CPU και αλλα θεματα μετα..

 

Τι προτεινετε? να δωσω για καμια 970/980 και να το αφησω εκει και να το ξανασκεφτω αφου βγουνε τα Pascal?

η να ολοκληρωσω? με την 980ti..

 

ΥΓ.. πάντα για G1 Gaming μιλαμε..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.