Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Με 1.23 η καρτα κραταει σταθερα 1550 χωρις artifacts αλλα η θερμοκρασια παει 87 βαθμους..οποτε στους 85 ξεκιναει throttle λογω θερμοκρασιας..Στο 1.17 με 1480 θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλα απτην στιγμη που δεν παιζει throttle και εχω και χαμηλα temps και ρευμα.

Οριστε οι ρυθμισεις απτο Maxwell Editor.

Αν δεν φαινεται καλα πες μου να το περασω σε καλυτερη ποιοτητα.

post-41027-0-63853200-1439424170_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με 1.23 η καρτα κραταει σταθερα 1550 χωρις artifacts αλλα η θερμοκρασια παει 87 βαθμους..οποτε στους 85 ξεκιναει throttle λογω θερμοκρασιας..Στο 1.17 με 1480 θεωρω οτι ειναι παρα πολυ καλα απτην στιγμη που δεν παιζει throttle και εχω και χαμηλα temps και ρευμα.

Οριστε οι ρυθμισεις απτο Maxwell Editor.

Αν δεν φαινεται καλα πες μου να το περασω σε καλυτερη ποιοτητα.

Ευχαριστω για το ανεβασμα φιλε μου.Αλλα θελει λιγο καλυτερη ποιοτητα για να φανουν καθαρα!

Οσο για την καρτα σου δεν το συζηταμε παει 'αιμα' στο ειπα απο εξ αρχης εχεις απο τα υψηλοτερα asic που παιζουν σε 980τι σε νερα θα κανες παπαδες με custom bios. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ανεβασμα φιλε μου.Αλλα θελει λιγο καλυτερη ποιοτητα για να φανουν καθαρα!

Οσο για την καρτα σου δεν το συζηταμε παει 'αιμα' στο ειπα απο εξ αρχης εχεις απο τα υψηλοτερα asic που παιζουν σε 980τι σε νερα θα κανες παπαδες με custom bios.

Το νερακι θα ηθελα αλλα επειδη μπαινω στρατο δεν γινεται..Αυτο που ψαχνω ειναι το καλυτερο ο/c με το πιο λιγο ρευμα και πιστευω 1480 με 1.17 ειναι πολυ καλα..Παντως δοκιμασε να αλλαξεις την παστα ειδικα αμα εχεις evga..ενα φιλαρακι την αλλαηε σε acx 980 ti και ειδε -5 βαθμους.

Edit: Οριστε φιλε μου και σε καλυτερη ποιοτητα οι ρυθμισεις: http://i.imgur.com/41PhvT3.jpg

Έγινε επεξεργασία από coolharris93
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το νερακι θα ηθελα αλλα επειδη μπαινω στρατο δεν γινεται..Αυτο που ψαχνω ειναι το καλυτερο ο/c με το πιο λιγο ρευμα και πιστευω 1480 με 1.17 ειναι πολυ καλα..Παντως δοκιμασε να αλλαξεις την παστα ειδικα αμα εχεις evga..ενα φιλαρακι την αλλαηε σε acx 980 ti και ειδε -5 βαθμους.

Edit: Οριστε φιλε μου και σε καλυτερη ποιοτητα οι ρυθμισεις: http://i.imgur.com/41PhvT3.jpg

Ευχαριστω φίλε μου.Ασε τοτε τα νερακια γιατι οπως ξερεις οταν θα ερθει η ωρα πώλησης της καρτας το μπλοκ παει δωρο.Τα περασα και με titan sli και με 780ti class kαι kpe.εκανα την ek μαγκα και μετα φευγανε δωρο με τις καρτες. Το μονο που αξιζει και θα κουμπωνει στην επομενη ειναι το σεναριο hybrid. Tωρα απο temps με custom profile στο ab ειμαι μεχρι 62c οποτε είμαι κομπλε.Ρευματα ειμαι με 1.18 στα 1465. Παραπανω θα ανέβω θερμοκρασία και δεν θελω throttle. Τι παστουλα έβαλε ο φιλος σου?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φίλε μου.Ασε τοτε τα νερακια γιατι οπως ξερεις οταν θα ερθει η ωρα πώλησης της καρτας το μπλοκ παει δωρο.Τα περασα και με titan sli και με 780ti class kαι kpe.εκανα την ek μαγκα και μετα φευγανε δωρο με τις καρτες. Το μονο που αξιζει και θα κουμπωνει στην επομενη ειναι το σεναριο hybrid. Tωρα απο temps με custom profile στο ab ειμαι μεχρι 62c οποτε είμαι κομπλε.Ρευματα ειμαι με 1.18 στα 1465. Παραπανω θα ανέβω θερμοκρασία και δεν θελω throttle. Τι παστουλα έβαλε ο φιλος σου?

Ναι ειχα κι εγω πιο παλια blocks σε 480 και 590 gtx και ολοι ζηταγανε την μαμα ψυκτρα.Δεν ξερω τι παστα εβαλε εγω εβαλα arctic mx-4 και ειδα -3 βαθμους.

Link to comment
Share on other sites

Coolharris93 να ρωτήσω αν βάλω στο δικό μου bios τις τέρμα δεξιά τιμές που αναφέρονται στο power target κ αφήσω τα άλλα stock θ έχω 134% power target σωστά?

Σωστα αλλα αν θες σταθερο ρευμα καλυτερα κατεβασε το δικο μου bios.Αμα ανεβασεις το power target στο stock bios στο τερμα τοτε πιστευω θα ανεβει και το ρευμα αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθα απο γερμανια με τις καρτουλες αγκαλια !!!! 

την δικια μου και ενος φιλου !!! ευτυχως προλαβα και πηρα γιατι δεν υπαρχουν πουθενα.

μου τις ειχε παραγειλει η ξαδερφη μου πριν απο δεκα μερες απο αυριο μεθαυριο θα αναιβασω ASIC και κανα σκορακι !!!

 

11910752_912322468846789_1528166925_n.jp

Έγινε επεξεργασία από osfp1980
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθα απο γερμανια με τις καρτουλες αγκαλια !!!! 

την δικια μου και ενος φιλου !!! ευτυχως προλαβα και πηρα γιατι δεν υπαρχουν πουθενα.

μου τις ειχε παραγειλει η ξαδερφη μου πριν απο δεκα μερες απο αυριο μεθαυριο θα αναιβασω ASIC και κανα σκορακι !!!

 

11910752_912322468846789_1528166925_n.jp

Κατι μου λεει κουμπαρακι οτι οι καρτες αυτες θα πηγαινουν ψηλα !!!Χο χο χο  :D Ετοιμασου για σκορια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθα απο γερμανια με τις καρτουλες αγκαλια !!!! 

την δικια μου και ενος φιλου !!! ευτυχως προλαβα και πηρα γιατι δεν υπαρχουν πουθενα.

μου τις ειχε παραγειλει η ξαδερφη μου πριν απο δεκα μερες απο αυριο μεθαυριο θα αναιβασω ASIC και κανα σκορακι !!!

 

11910752_912322468846789_1528166925_n.jp

 

Μεγιες και καλα λιωσιματα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γελασα λιγακι και ειπα να γελασετε και εσεις με τα ζωα

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-GTX-980Ti-Gaming-6GD5.htm

Απογείωσε τα παιχνίδια σου, με 6 GB RAM και σύστημα ψύξης TWIN FROZR V

Σχεδον ανατριχιασα! 

ΚΑΙ ΟΛΑ αυτα , με ουτε 1000€ (ονλαιν ) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΛΑ αυτα , με ουτε 1000€ (ονλαιν

 

Να τα λέμε αυτά. Τρελή προσφορά. Από το κατάστημα πάει 60Ε+.

 

Αν μάλιστα ισχύουν οι καταγγελίες οτι το Πλαίσιο εκμεταλλεύεται τους υπαλλήλους τους, φανταστείτε τι δουλειά θα πατάνε για να κοστολογείται 60 ευρώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γελασα λιγακι και ειπα να γελασετε και εσεις με τα ζωα

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-VGA-GTX-980Ti-Gaming-6GD5.htm

Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε όλοι σας ..αχάριστοι!

Οι ξένοι (της nVidia κυρίως) μπορεί να ξέρουν οτι η αξία μιας TitanX είναι 1000 ντόλαρς. Οι άνθρωποι του Πλαισίου όμως γνωρίζουν ("από τα βάθη της ψυχής τους", ένα πράμα) οτι η αξία της MSI 980ti είναι κάτι παραπάνω. 1059 έουρος δηλαδή.

Που είναι το παράξενο και τους κατηγορείτε; :p

Δεν φτάνει που σας δίνουν και έκπτωση 60€ για online παραγγελία!

 

:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.