Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Ρε παιδιά τώρα που μας κόψανε το PayPal και το evga eu μόνο αυτό δέχεται τι κάνουμε.σκαμε μια κατοστάρα παραπάνω για να πάρουμε την ίδια κάρτα από Σκρουτζ η να αρχίσω τις προσευχές μπάς και μας αφήσουν να κάνουμε συναλλαγές με εξωτερικό ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που μας κόψανε το PayPal και το evga eu μόνο αυτό δέχεται τι κάνουμε.σκαμε μια κατοστάρα παραπάνω για να πάρουμε την ίδια κάρτα από Σκρουτζ η να αρχίσω τις προσευχές μπάς και μας αφήσουν να κάνουμε συναλλαγές με εξωτερικό ?

Άσε υπομονή κάνουμε και εγώ εδώ και τρεις βδομάδες περιμένω για να πάρω οθόνη και κάρτα γραφικών, αλλά όταν από computeruniverse μου βγαίνουν με μεταφορικά 1100€ και από εδώ γύρω στα 1300 δεν το σκέφτομαι καν...
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η kpe καλα οι τυποι στην evga  ξυπνησαν για τα καλα οσο πιο μεγαλο asic η καρτα πληρωνεις περισσοτερα...καλα παμε 

απο αυριο διαθεσιμη για παραγγελια. Θελω μια με 80% asic σουπερ τιμη :hehe:  :hehe:  :hehe:

http://eu.evga.com/articles/00944/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-KINGPIN/

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι....αλλά .....ξέρεις τι παίρνεις.

Δεν αγοράζεις λαχείο.

Το βρίσκω δικαιότερο όταν δίνεις τόσα λεφτά.

Με μέσο όρο τα 1050 και χαμηλό asic βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο :wall:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μία όψη του νομίσματος.

 

Σκέψου όμως και τους τυπάδες που σκάνε $820 για τις classified και δε θα μπορούν να έχουν την ευκαιρία να πέσουν σε καλό κομμάτι επειδή έχει γίνει του binning το κάγκελο.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η kpe καλα οι τυποι στην evga  ξυπνησαν για τα καλα οσο πιο μεγαλο asic η καρτα πληρωνεις περισσοτερα

 

Ας φάει ένα άκυρο στην αγορά από τους καταναλωτές για να έρθει στα ίσια της.

 

Μην ακολουθήσει  καμία τέτοια πολιτική και η intel με τους επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Ας φάει ένα άκυρο στην αγορά από τους καταναλωτές για να έρθει στα ίσια της.

 

Μην ακολουθήσει  καμία τέτοια πολιτική και η intel με τους επεξεργαστές.

 

 

Ενω με την amd που το ειχε κανει .... ολο και καποιοι τον αγορασαν 

Link to comment
Share on other sites

Ενω με την amd που το ειχε κανει .... ολο και καποιοι τον αγορασαν 

Αν λες για τους fx 9370/9590 τώρα καίγονται  :p

Πάντα θα υπάρχει η εξαίρεση.

 

Το θέμα είναι μην τσιμπήσουν και ακολουθήσουν αυτή την πολιτική κι άλλοι κατασκευαστές.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τους fx 9370/9590 τώρα καίγονται  :p

Πάντα θα υπάρχει η εξαίρεση.

 

Το θέμα είναι μην τσιμπήσουν και ακολουθήσουν αυτή την πολιτική κι άλλοι κατασκευαστές.

 

 

Εμμμ για ποιους αλλους να λεω .... 

Δεν ειμαι  -εντελος αντιθετος- προς αυτην την λογικη , αλλα μου φαινεται τρελλη ξεφτιλα το  +8% παραπανω για 220$ 

Θα το δεχομουν μονο αμα ας πουμε εβγαιναν 2 εκδοσεις , μια με 70% και μια με 90% . Αλλα δεν γινονται τετοια πραματα στο πυριτιο 

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ για ποιους αλλους να λεω ....  Δεν ειμαι  -εντελος αντιθετος- προς αυτην την λογικη , αλλα μου φαινεται τρελλη ξεφτιλα το  +8% παραπανω για 220$  Θα το δεχομουν μονο αμα ας πουμε εβγαιναν 2 εκδοσεις , μια με 70% και μια με 90% . Αλλα δεν γινονται τετοια πραματα στο πυριτιο 

 

Βγάζει την kingpin που είναι η κορυφαία έκδοση της, η διαλογή της σχετικά ως προς το ASIC/δυνατότητα OC έχει γίνει. 

Οπότε έπρεπε να έχει μια στάνταρ τιμή. Την έκδοση πληρώνουν οι καταναλωτές, το ASIC έπρεπε να είναι από μια τιμή και πάνω πχ 80%+ 

 

Οι υπόλοιπες υλοποιήσεις παίζουν στα 700-750€ και σου βάζει την φθηνότερη KP στα 930€ και φτάνει στα 1150€ (το έχει χάσει λίγο)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχουμε κατι νεοτερο με τις τραπεζες? Εχω παραγγειλει την καρτα απο Msystems και μου λενε οτι περιμενουν να ξανααρχισουν οι εισαγωγες και οτι δεν ξερουν κατι αλλο..ξερει καποιος εδω περιπου ποτε θα ξανααρχισουν οι εισαγωγες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχουμε κατι νεοτερο με τις τραπεζες? Εχω παραγγειλει την καρτα απο Msystems και μου λενε οτι περιμενουν να ξανααρχισουν οι εισαγωγες και οτι δεν ξερουν κατι αλλο..ξερει καποιος εδω περιπου ποτε θα ξανααρχισουν οι εισαγωγες?

Aπλα δεν μπορουν να αγορασουν απ εξω ,κανεις απο Ελλαδα ,εχουν βαλει πολυ μικρα ορια σε αγορες και αν μπορεις κι ολας.Απο οτι δειχνουν τα πραγματα απο Σεπτεμβρη θα μπορουμε να ξανα κινηθουμε οπως πριν.

Και εγω ηθελα να παρω την kpe αλλα πηρα τα 3 του kp  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Σπασιματακια των πουστοευρωπαιων ειναι αυτα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aπλα δεν μπορουν να αγορασουν απ εξω ,κανεις απο Ελλαδα ,εχουν βαλει πολυ μικρα ορια σε αγορες και αν μπορεις κι ολας.Απο οτι δειχνουν τα πραγματα απο Σεπτεμβρη θα μπορουμε να ξανα κινηθουμε οπως πριν.

Και εγω ηθελα να παρω την kpe αλλα πηρα τα 3 του kp  :hehe:  :hehe:  :hehe:

Σπασιματακια των πουστοευρωπαιων ειναι αυτα!

Χαχαχαχα Σεπτεβρη?!!! Ειχα μια 780 Ti την πουλησα και τωρα εχω μεινει με την igpu του 4790k... :(  :(  :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.