Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Nικολα βαλε +150 στον πυρηνα και +600 στις μνημες, ανοιξε και τερμα τα ρευματα και παιξε 3dmark11 & firestrike. Αν τα βγαλει εισαι κομπλε!!!

 

Παραπανω χτυπαει power 110% και πεφτουν τα ρολογια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ τα ετρεξα πυρηνα +175 μημες στοκ. +600 δεν ειναι πολλα για hynix?

By the way ρε συ εβαλα τον κωδικο ενεργ.για batman steam και μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρος.

Να το κανα λαθος δεν παιζει τον εκανα copy/paste 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα τεστ τα ετρεξα πυρηνα +175 μημες στοκ. +600 δεν ειναι πολλα για hynix?

By the way ρε συ εβαλα τον κωδικο ενεργ.για batman steam και μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρος.

Να το κανα λαθος δεν παιζει τον εκανα copy/paste 

 

Οχι το βγαζει και εμενα και του Τακη η καρτα. Δωσε μην κολλας! ;)

 

Τον κωδικο που σου δινει στο site της evga τον βαζεις στο λινκ απο κατω και μετα απο εκει σου δινει αλλο κωδικο για το steam. Ετσι το κανες?

 

https://redeem.geforce.com/el-gr/?campaignID=BATMANARKHAMKNIGHT

Link to comment
Share on other sites

Οχι το βγαζει και εμενα και του Τακη η καρτα. Δωσε μην κολλας! ;)

 

Τον κωδικο που σου δινει στο site της evga τον βαζεις στο λινκ απο κατω και μετα απο εκει σου δινει αλλο κωδικο για το steam. Ετσι το κανες?

 

https://redeem.geforce.com/el-gr/?campaignID=BATMANARKHAMKNIGHT

oxi μ@λακια εκανα για κατσε ρε μια να δοκιμασω .Ευχαριστω φιλε!

Το απογευματακι θα τρεξω κανα bench ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλοριζικες οι καρτες σας !! Αναμενουμε να δουμε και τι ψαρια πιανουν οι custom υλοποιησεις (g1 , msi κλπ)! ! 

 

:offtopic:

 

post-60900-0-48004700-1435510438_thumb.j  

 

αυτο σημαινει οτι μπορω να κλοκαρω την καρτα;  ? δεν εχω ασχοληθει γι'αυτο ρωταω. Απλα θυμαμαι οτι με τις elpida μνημες δεν εχω και πολλη ...ελπιδα :p 

 

:offtopic2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Off topic _@tommybertsen Πολυ καλο τσιπακι φιλε μου. Γαμωτο ειμαι και χωρις οθονη αλλιως θα κοιτουσα τα αντιστoιχα δικα μου τεστακια. Αν θυμαμαι με 83.6% asic ειχα παει 1300 core άνετα με καλα temps

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να δω που φτανει η καρτα με στοκ ρευμα και με μαμα bios. 

 

Win 8.1 pro x64, +150mhz core, +600mhz mem.

 

Mε ανοιγμενο ρευμα τσιμπαει λιγο παραπανω.

 

Capture.jpg

 

Capture1.jpg

Έγινε επεξεργασία από csaris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η καρτούλα σκίζει, το μόνο που μου κάνει είναι οτι κολάει ο driver κάποιες φορές και κάνει recover.

 

Αυτό οφείλεται σε πολύ oc? Έχω δώσει +150 στο core, και καθόλου στις μνήμες. Θερμοκρασίες μαξ 45 βαθμοί με νεράκι.

 

Να ανεβάσω το ρεύμα? Προς το παρόν το έχω αφήσει μαμά και ανέβασα μόνο το power limit στο μαξ.

 

H καρτούλα είναι η EVGA 980 Ti SC.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η καρτούλα σκίζει, το μόνο που μου κάνει είναι οτι κολάει ο driver κάποιες φορές και κάνει recover.

 

Αυτό οφείλεται σε πολύ oc? Έχω δώσει +150 στο core, και καθόλου στις μνήμες. Θερμοκρασίες μαξ 45 βαθμοί με νεράκι.

 

Να ανεβάσω το ρεύμα? Προς το παρόν το έχω αφήσει μαμά και ανέβασα μόνο το power limit στο μαξ.

 

H καρτούλα είναι η EVGA 980 Ti SC.

 

Yπαρχει ενα θεμα με τον driver και τον chrome. Αν παιζεις καποιο game και εχεις απο πισω να τρεχει κανενας chrome παιζει να οφειλεται σε αυτο.

 

Περνα τον 353.38 να δεις αμα στρωσει, αλλιως μαλλον εχεις κανει πολυ o/c. Για καθε μερα δεν χρειαζεται να ανοιγεις ρευμα.

 

Τι asic εχει η καρτα σου?

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει ενα θεμα με τον driver και τον chrome. Αν παιζεις καποιο game και εχεις απο πισω να τρεχει κανενας chrome παιζει να οφειλεται σε αυτο.

 

Περνα τον 353.38 να δεις αμα στρωσει, αλλιως μαλλον εχεις κανει πολυ o/c. Για καθε μερα δεν χρειαζεται να ανοιγεις ρευμα.

 

Τι asic εχει η καρτα σου?

 

Δοκίμασα και το 353.38, πάλι το έκανε. Εκανα disable και το gpu acceleration στον chrome, τα ιδια.

 

Μαλλον πολυ o/c πρεπει να είναι, στα +100 δε μου έχει κολήσει μέχρι τώρα. asic 69.2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στα 670 ευρω πλεον οι Rererence και 700 ευρω η Gigabyte G1 Gaming!

Μια χαρα τιμες! Α ρε τι κανει ο ανταγωνισμος!! Που να ηταν και πιο δυνατη η AMD!

http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-Gigabyte-GeForce-GTX-980-Ti-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1004670.html

Έγινε επεξεργασία από Freak27
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.