Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Χαχαχαχα Σεπτεβρη?!!! Ειχα μια 780 Ti την πουλησα και τωρα εχω μεινει με την igpu του 4790k... :(  :(  :(

Ε κοιτα πιστευω μεσα στον Αυγουστο θα παιξουν 2-3 καρτουλες στην Ελλαδα.

Θα σου δινα την δικη μου αλλα θα μεινω χωρις καρτα.Σε περιπτωση που μπορεσω να παρω μεσα απο evga kpe βγαζω την δικη μου στο σφυρι.

Οσοι πιστοι προσελθετε!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε κοιτα πιστευω μεσα στον Αυγουστο θα παιξουν 2-3 καρτουλες στην Ελλαδα.

Θα σου δινα την δικη μου αλλα θα μεινω χωρις καρτα.Σε περιπτωση που μπορεσω να παρω μεσα απο evga kpe βγαζω την δικη μου στο σφυρι.

Οσοι πιστοι προσελθετε!!!

Color me interested. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι μεχρι Σεπτεμβρη χωρις καρτα θα ναι απαλεψια (cs:go 720p αναλυση με 60 fps) και θελω συγκεκριμενα την msi 980 ti γιατι εμεινα πολυ ευχαριστημενος απτην msi 780 ti..ας ελπισουμε να φτιαξουν πιο γρηγορα τα πραγματα..

Υ.Γ. Το μοναδικο μαγαζι Ελλαδα που εχει καρτες σε αποθεμα ειναι ενα vnp shop..Τις εχει 50 ευρω πιο ακριβα ομως.

Έγινε επεξεργασία από coolharris93
Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα που διαβαζω τελευταια, περι διπλασιαμου των transistor του Pascal με 17δις transistor 4096bit διαυλο και HBM 2 σκεφτομαι αν αξιζει η μεταβαση απο 2x980 σε 2x980 ti. Ειδικα απο τη στιγμη που μεχρι τοτε(2016 θα ειναι σιγουρα, το ποτε δεν ξερουμε, λογικα Μαιο ή Σεπτεμβρη) δεν θα κυκλοφορησει κανενα απαιτητικο game.

Απο την αλλη............... Upgrade <3

Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα που διαβαζω τελευταια, περι διπλασιαμου των transistor του Pascal με 17δις transistor 4096bit διαυλο και HBM 2 σκεφτομαι αν αξιζει η μεταβαση απο 2x980 σε 2x980 ti. Ειδικα απο τη στιγμη που μεχρι τοτε(2016 θα ειναι σιγουρα, το ποτε δεν ξερουμε, λογικα Μαιο ή Σεπτεμβρη) δεν θα κυκλοφορησει κανενα απαιτητικο game.

Απο την αλλη............... Upgrade <3

Φιλε μου αν εχεις τα λεφτα κανε το upgrade αλλα το πιο εξυπνο ειναι να περιμενεις για pascal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με Pascal ανετα θα παζεις 4k με μια καρτα. Με την 980ti σχεδον σε ολα τα Games εισαι 4k/45-50fps. Με pascal λοιπον θα εισαι 4k/60fps σταθερα. Οχι οτι μαρεσει η παιζω 4K απλα λογος να γινεται. Εγω ειμαι του 144Hz παιδι! Xoxo

Ειδικα απο τη στιγμη που ακομα δεν εχουμε εισαγωγες στην Ελληνικη αγορα τα πραματα γινονται αρκετα δυσκολα για ολους τους gamers. Μακαρι να ξεδιαλυνει η κατασταση να δουμε καμια φυσιολογικη τιμη για τις Custom

Link to comment
Share on other sites

6 η ώρα παρέλαβα την MSI GTX 980 Ti Gaming 6G! Αύριο φωτός και εντυπώσεις :)

Μεγιες φιλε μου! Εχω παραγγειλει την ιδια καρτα..απο ποιο μαγαζι την πηρες αν επιτρεπεται και υπαρχει διαθεσιμοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια θα την ευχαριστηθώ στο έπακρο :)

Ένα σύντομο run στα μαμά ρολόγια της κάρτας και ο 4790Κ στα 4.7 GHz

 

33ej6vl.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lerios
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα run με τον πηρύνα στα 1500 σταθερά χωρίς throttling και τις μνήμες στα 2000. Έχω μείνει άφωνος μπορώ να πω το λιγότερο με την κάρτα... Έπαιζα σε αυτά τα ρολόγια για δοκιμή πάνω από 2 ώρες Dying Light και ήταν rock stable. Και χωρίς ν δώσω ρεύματα σταθερά 1.19V. Βλέπω άνετα να πηγαίνω στα 1550/2050. Στόχος τα 17.5Κ τώρα.

 

256b3mt.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.