Jump to content


Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Αυτό με το ddu κλπ δεν έχω δει την ανάγκη ακόμα και με πάσηνες και με κόκκινες... πήγα από 970 σε 250χ σε 7950 και τώρα gtx1070 και δεν έιχα κανένα πρόβλημα κάνοντας απλή απεγκατάσταση. Για άλλο λόγο έκανα καινούρια εγκτάσταση W10 και δεν βλέπω διαφορά με πρίν να πεις ότι κατι ήταν στραβό μόνιμα και δεν το καταλάβαινα. απλά κολόφαρδος;

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι!

 

Εκτός του ότι το ξεφτιλίσατε, κάνατε και ένα Mention για να μη γλιτώσω και να δω τα χάλια με το έτσι θέλω. Έσβησα σχεδόν 3 σελίδες με off topic και για να μιλήσω και στη γλώσσα μερικών, τρεις σελίδες με ΜΑΛΑΚΙΕΣ για το ποιος την έχει μεγαλύτερη και πρασινότερη από τις κόκκινες των άλλων.

 

Κάρτα δεν ρίχνω σε κανέναν (προς το παρόν) παρόλο που 2-3 σηκώνατε και μερικές μέρες διακοπές. Μεγάλα παιδιά είστε και θέλω να πιστεύω και να ελπίζω, ότι καταλάβαινόμαστε.

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2016 at 3:52 AM, Dj_ALeX said:

1) Καλά θέμα χρόνου είναι η 2ή..

2) Αυτός εκεί (τον έχω δεί) είναι πραγματικά άκυρος αλλά oh well! Πάντως η GTX980 @1550-1600Mhz δίνει πόνο! Εγώ είμαι υπέρκαλυμένος...

  Reveal hidden contents

μέχρι να έρθει η 2ή! :p

 

Άκυρος ε? Αφού μόνος σου λες οτι:  "Πάντως η GTX980 @1550-1600Mhz δίνει πόνο!" Να'στε καλά ΕΣΕΙΣ οι ΕΓΚΥΡΟΙ και σχετικοί χαχαχαχα .... Η ΕΠΑΡΣΗ και η ΞΕΡΟΛΙΑΣΗ πάει σύννεφο εδώ μέσα... Οι περισσότεροι ΔΕΝ ξέρετε ούτε τί είναι το MOSFET και πως λειτουργεί αλλά έχετε και ΑΠΟΨΗ προσβάλλοντας ανθρώπους που ΔΕΝ γνωρίζετε... Ναστε καλά παιδιά συνεχίστε έτσι ...

Έγινε επεξεργασία από sdemetri
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Blinky μεγειες και καλοδουλευτη!

Που επαιξε προσφορα αυτη και δεν την πηρα χαμπαρι?

Απο oc πως τα παει επεσες σε καλο κομματι?ΑSIC?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια... παντως πρασινος δεν θα ελεγα πως ειμαι, ειμαι οτι συμφερει ανα πασα στιγμη με βαση τις τιμες :)

Θεωρω οτι αυτη τη στιγμη η 980ti στα ~350ε (εστω και μεταχειρησμενη, εστω και "μαπα" υλοποιηση, αρκει να εχει μπολικη εγγυηση) ειναι μακραν η καλυτερη αγορα, αφου για σημερα παιρνεις top αποδοση, και η αβεβαιοτητα για το μελλον των maxwell/pascal σε DX12/Vulkan δε θα σε νοιαξει πολυ οταν εχεις επενδυσει αυτα τα χρηματα και οχι παραπανω (ενω αν εχεις δωσει 500ρικο για 1070 πχ εκει σιγουρα θα σε νοιαξει παραπανω αν κανουν tank οι nvidia).

 

5 hours ago, 9000+rpm said:

@Blinky μεγειες και καλοδουλευτη!

Που επαιξε προσφορα αυτη και δεν την πηρα χαμπαρι?

Απο oc πως τα παει επεσες σε καλο κομματι?ΑSIC?

Δεν επαιξε προσφορα, απλα τη βρηκα στο ebay γερμανιας και εκανα ενα deal 350ε τελικη με μεταφορικα, συμφωνησε ο αλλος και την τσιμπησα. Ειναι μεταχειρησμενη 10 μηνων με αποδειξη απο Alternate (850ε την αγορασε ο τυπος πριν 10 μηνες lol) αλλα πραγματικα αψογη και αφου εχει εγγυηση 2 χρονια+ , ηταν και η υλοποιηση τετοια που το τολμησα. 

Σκεφτομαι τωρα αν μπορω να την κανω και register στην MSI με τα δικα μου στοιχεια για απευθειας εγγυηση...γινεται αραγε?

 

OC δεν εχω προλαβει να δοκιμασω, αλλα το ASIC δεν ειναι ιδιαιτερα καλο, 70,3% . Τι ταση να περιμενω περιπου για 1500 στρογγυλα? Δε με νοιαζει να παει παραπανω, αλλα θα μου αρεσε να παιξει εκει 24/7 . Οι μνημες θα πανε σχεδον σιγουρα καλα γιατι ειναι η μονη καρτα που υποστηριζει και +100mv σε αυτες...

 

Θα αρχισω δοκιμες τωρα για OC αλλα εχω και πολυ διαβασμα να κανω, παει κανας χρονος που ειχα κλοκαρει μια 970 και δε θυμαμαι τιποτα.

 

Παντως το cooler της ειναι απιθανο... μετα απο ωρες firestrike demo loop ειναι αθορυβη στις 1250 στροφες και 67 βαθμοι (και υποψιν παιζει ηδη στα 1405mhz stock).... ειναι και τερας βεβαια σε μεγεθος!

Έγινε επεξεργασία από Blinky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτή η lightning πάντως είναι κούκλα η άτιμη. Στα 350 την αγοράζεις με κλειστά μάτια (και ας είναι overkill για τους μη ασχολούμενους με το ευγενές άθλημα του o/c).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.