Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Just now, PANOSMAMBAX said:

Καλο ειναι ναι αλλα δεν δινει αρκετα ξεκλειδωματα Powerlimit-voltage-throttle με 65-67c ;)

Άντεεε.... τι λές! :hehe:  Βρεέ για αυτούς που δεν το κατέχουν το άθλημα καλό είναι να κρατήσουν το stock!!! Μην κάνουνε και καμιά ζημιά δεν το κατάλαβες ακόμα!!:haha: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Εεε καλά άμα δεν ξέρεις δεν κακό... και το original καλό είναι!

Ε για αυτο σου λεω δεν θελω μαγικα.

Στα ρολογακια που ειπα στα 3440χ1440 ολα παίζουν τουμπανα.

Καποια στιγμη βεβαια λεω να παω το pc με την 1080 στο 34" monitor γιατί την χαραμιζω σε 1080p τηλ.

Ναι ξερω ιεροσυλία. Αλλα βαριεμαι τα πανω κατω σύνδεσε ξεσυνδεσε

Link to comment
Share on other sites

Just now, azazil1190 said:

Ε για αυτο σου λεω δεν θελω μαγικα.

Στα ρολογακια που ειπα στα 3440χ1440 ολα παίζουν τουμπανα.

Καποια στιγμη βεβαια λεω να παω το pc με την 1080 στο 34" monitor γιατί την χαραμιζω σε 1080p τηλ.

Ναι ξερω ιεροσυλία. Αλλα βαριεμαι τα πανω κατω σύνδεσε ξεσυνδεσε

Μου το ξανά πες! Δεν χρειάζεται επανάληψη!

Κράτα το stock λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδια συζητηση κανουμε με τα Bios μην μηλατε ετσι αμαν προχωραμε.Δεν μου λες αυτο το ανεμηστηρη που εβαλες επανω ακριβως απο το gpu τι ακριβως κανει?κατεβασει temps?δεν νομιζω ε?

 

Screenshot_2.png

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Ξέφυγες χωρίς κανένα λόγο. Μονάχα στην φαντασία σου είναι όσα νομίζεις περί επίθεσης. Το να κάθεσαι να γράφεις με αυτό το ύφος σε μένα.. να ξέρεις πάντως οτι δεν το περίμενα αυτό! Απο κεί και πέρα ας αφήσουμε τα κεράσματα και τα κόλπα και δεν ξέρω τι άλλο, λέω γώ!!! Είναι βράδυ και είμαι κουρασμένος και δεν έχω χρόνο για πέταμα! Οτι θέλεις σε pm!

Παω πασο ρε λεμεεε

πριν 10 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Ρε Παιδια συζητηση κανουμε με τα Bios μην μηλατε ετσι αμαν προχωραμε.Δεν μου λες αυτο το ανεμηστηρη που εβαλες επανω ακριβως απο το gpu τι ακριβως κανει?κατεβασει temps?δεν νομιζω ε?

 

Screenshot_2.png

Να σου πω εαν παρατηρήσεις ειναι μεταξυ πυρηνα και vrams ριχνει έστω και λιγο τις θερμοκρασιες σταvrms βεβαια τωρα εχω αλλαξει και ειμαι με asus strix oc.

Ειδα οτι το καναν καποια ατομα στο ocn.net και μετρησανε με ψηφιακο θερμομετρο και ειχε διαφορα ετσι το κανα και εγω

Alex φιλοι ξανα? Όπως καναμε οταν ειμασταν παιδακια? :p

Εντάξει μαλακια παρεξήγηση εγινε και κακος.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Ποσο περιπου σε θεμοκρασια?καλυτερη η strix oc?Ναι αγκαλιτσα τωρα και φιλακι στο μαγουλο:amen::amen::amen::amen::p

Λενε περίπου3-4c κατω.

Η strix σε σχεση με την msi gaming x εχει καλύτερες θερμοκρασιες πιο καλη σε oc(θεμα τυχης chip) .αλλα το κουλερ της ειναι πιο θορυβώδες απο της msi.Η msi φετος απο θεμα θορυβου δεν πιάνεται. Με 100% τα fun δεν ακους σχεδον τιποτα.

Η καλύτερη σε oc που ειχα ηταν η founder

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:amen:Δεν ΛΕΤΕΓΕ ουστ αζαζιλ αλλα ΟΥΡΤΤΤ.Ναι ενταξει εχω την Msi gaming 6g 980ti και οταν ειχα βαλει 100% ανεμηστηρια λεω χαλασμενο ειναι?δεν ακουγα τπτ χαχααχ

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, azazil1190 said:

Ποποο κάψιμο. 

Το μαμησαμε το θεμα λεμε

Τέλος...

Spoiler

Πάω σε AMD ΟΥΡΤΤΤ! :hehe:

Btw μήπως να φτιάξουμε κανά thread για Special vbios mods?? :p 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

OXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :stop::hehe:

Τελικά η 980ti καλό VFM..!

  Hide contents

Αν και είναι legacy! :sarcastic:

 

Legacy ναι αλλα κατι ξερουν οσοι τις κρατήσανε και δεν πηραν.... ???

Τεσπα μια καλη σε ρολογια 980ti πλησιάζει κατα πολυ μια στοκ 1080 αρεσει δεν αρεσει αυτο σε κάποιους ως κάτοχος και των 2 οι διαφορες δεν δικαιολογουν την χρηματικη διαφορα στο να πουλησω την 980ti 400 ευρω και να δωσω αλλα τοσα για 1080.

Μεγαλο θετικο θα ειναι η μεταβαση απο 980ti να πας η σε 1080ti εαν βγει η αν εχεις το χρημα σε titan px

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, azazil1190 said:

Legacy ναι αλλα κατι ξερουν οσοι τις κρατήσανε και δεν πηραν.... ???

Τεσπα μια καλη σε ρολογια 980ti πλησιάζει κατα πολυ μια στοκ 1080 αρεσει δεν αρεσει αυτο σε κάποιους ως κάτοχος και των 2 οι διαφορες δεν δικαιολογουν την χρηματικη διαφορα στο να πουλησω την 980ti 400 ευρω και να δωσω αλλα τοσα για 1080.

Μεγαλο θετικο θα ειναι η μεταβαση απο 980ti να πας η σε 1080ti εαν βγει η αν εχεις το χρημα σε titan px

Σωστά τα λές... απλά εγώ το είπα κάνοντας πλάκα! :p Εδώ είναι ΟΛΑ! ;) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Σωστά τα λές... απλά εγώ το είπα κάνοντας πλάκα! :p Εδώ είναι ΟΛΑ! ;) 

 

Απο drivers εχεις τους τελευταίους? Γιατι διαβαζω διάφορα αρνητικά στο nvidia forum και ετσι δεν τους εχω βαλει ουτε στην ti ουτε στην 1080

Link to comment
Share on other sites

Just now, azazil1190 said:

Εαν δεν βαρεθω τους περνάω αυριο

DDU (safe mode) + install τους 372.70. Τέλος :p

Το καρτόνι έτσι όπως το έχω "στημένο" πάει σφαιράτα... αλλά έχω ένα κενό εκεί πέρα στο 2ό PCI-E και....

Spoiler

δεν μπορώ να το βλέπω! :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

DDU (safe mode) + install τους 372.70. Τέλος :p

Το καρτόνι έτσι όπως το έχω "στημένο" πάει σφαιράτα... αλλά έχω ένα κενό εκεί πέρα στο 2ό PCI-E και....

  Hide contents

δεν μπορώ να το βλέπω! :hehe:

 

Ναι ρε παντα με ddu ειναι must στο uninstall πλέον. 

Ε κοιτα εαν ειναι να μην μπορεις να βλέπεις το κενο τοτε βαλε μια ακομα την μαμημενη τις δίνουν σε καλες τιμες.

Δεν ξερω εαν προλαβεις να παρεις απο διπλα φόρουμ αυτη που ειναι gold chip επιδόσεις like ti χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, azazil1190 said:

Ναι ρε παντα με ddu ειναι must στο uninstall πλέον. 

Ε κοιτα εαν ειναι να μην μπορεις να βλέπεις το κενο τοτε βαλε μια ακομα την μαμημενη τις δίνουν σε καλες τιμες.

Δεν ξερω εαν προλαβεις να παρεις απο διπλα φόρουμ αυτη που ειναι gold chip επιδόσεις like ti χαχαχα

1) Καλά θέμα χρόνου είναι η 2ή..

2) Αυτός εκεί (τον έχω δεί) είναι πραγματικά άκυρος αλλά oh well! Πάντως η GTX980 @1550-1600Mhz δίνει πόνο! Εγώ είμαι υπέρκαλυμένος...

Spoiler

μέχρι να έρθει η 2ή! :p

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.