Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Οταν υπαρχει αυτη εδω. https://www.caseking.de/en/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-8192-mb-gddr5-gci3-092.html

Δεν το λες ακομα ξεστοκαρισμα. Δεν το συζηταω βεβαια οτι αν θα γινει η τιμη 330-350, ειναι απιστευτη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος amdnikos έγραψε:

Μεχρι στιγμης η ti την καβαλαει..περιμενουμε απο  nvidia μερια drivers που θα κανιβαλιζουνε τις επιδοσεις της 980Ti, απορω που την κραταει τοσο ψηλα ακομη και δεν την εχει θαψει ηδη:hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 9000+rpm said:

Μεχρι στιγμης η ti την καβαλαει..περιμενουμε απο  nvidia μερια drivers που θα κανιβαλιζουνε τις επιδοσεις της 980Ti, απορω που την κραταει τοσο ψηλα ακομη και δεν την εχει θαψει ηδη:hehe:

Εδώ δίνει νέα features στο Maxwell και σύ περιμένεις να βγάλει σικέ drivers... :sarcastic: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Μεχρι στιγμης η ti την καβαλαει..περιμενουμε απο  nvidia μερια drivers που θα κανιβαλιζουνε τις επιδοσεις της 980Ti, απορω που την κραταει τοσο ψηλα ακομη και δεν την εχει θαψει ηδη:hehe:

Λες με λίγα λόγια για να καταλάβω ότι σε ένα τωρινό game που βγάζεις 100fps σε 5 μήνες πχ στο ίδιο game με νεοτερους drivers θα βγάζεις 90fps πχ...Μάλιστα.. Να δεις που είχα ενα λινκ από oc.net που δεν συμφωνει με αυτό το παραμύθι.. Θα ψάξω το βράδυ και θα ποστάρω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος AKISSS έγραψε:

Λες με λίγα λόγια για να καταλάβω ότι σε ένα τωρινό game που βγάζεις 100fps σε 5 μήνες πχ στο ίδιο game με νεοτερους drivers θα βγάζεις 90fps πχ...Μάλιστα.. Να δεις που είχα ενα λινκ από oc.net που δεν συμφωνει με αυτό το παραμύθι.. Θα ψάξω το βράδυ και θα ποστάρω. 

 

Οχι δεν λεω αυτο.

Λεω οτι απο ενα σημειο και μετα σε νεους επερχομενους τιτλους η nvidia θα την παρατησει στο ελεος τους θεου.

Το ιδιο εκανε και με την 780Ti.

Ενω αρχικα η 780Ti ητανε σαφως ταχυτερη καρτα απο 970 και σε αποσταση αναπνοης απο 980, φτασαμε μετα απο λιγους μηνες η 970 να της ριχνει 30% στο witcer 3 πχ:hehe:

Ξερω κατι θα αλλαξε στις μηχανες γραφικων απο ενα σημειο και μετα, αυτες φταινε που η 780ti εγινε απο καρταρα, γατακι:hehe:

Κρατα το ποστ να υπαρχει και να ξανακανουμε αυτη την κουβεντα σε ενα 6μηνο απο τωρα να δουμε αν η ti στους τοτε τιτλους θα συνεχισει να καβαλαει την 1070.Μακαρι να πεσω εξω βεβαια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες 9000rpm δεν ειναι 30% ειναι περιπου στα ισα και η 780τι ηταν λιγο καλυτερη τοτε απο την 970 τον ταξεως 5-10% πλεον η 970 την ριχνει περιπου 5-8% οχι 30 φιλε το παρακανεις

 3 μερες πριν βιντεο και αληθεια ειναι γρηγοροτερη η 780τι δεστε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 9000+rpm said:

Mιλησα συγκεκριμενα για witcher3 δεν ειπα οτι η 970 της ριχνει παντου 30%.

Αστα αυτα, απο εσενα περιμενω νουμερακι:D

Ναι αλλά απο αυτό το "συγκεκριμένο" παιχνίδι βγάζεις "γενικό" συμπέρασμα οτι η 970 απέχει έτη φωτός απο την 780ti κάτι που δεν έχει υπόσταση φυσικά...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

AΛΛΟ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΜΕ 780ΤΙ>970

 

Τι να σου πω στην αρχη οταν ειχε βγει ειχε πεσει το γελιο της αρκουδας στο oc.net, δεν τραβαγε καθολου στο συγκεκριμενο το 780Ti, αν εχει αλαξει κατι δραματικα απο τοτε δεν το ξερω, ισως εχω αδικο.

Τελικα κανενα νουμερα στα 1600mhz Plus θα δουμε?

πριν 2 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Ναι αλλά απο αυτό το "συγκεκριμένο" παιχνίδι βγάζεις "γενικό" συμπέρασμα οτι η 970 απέχει έτη φωτός απο την 780ti κάτι που δεν έχει υπόσταση φυσικά...

Μακαρι να εχω αδικο, εμενα παντως σαν κατοχο 980Ti πλεον σιγουρα δεν θελω να την κανιβαλισει η μαμα nvidia:p

Link to comment
Share on other sites

θα δεις.Αλλα σε παρακαλω δεν βγαζουμε νουμερα οτι θελουμε το τι λεει ενας χωρις να βλεπουμε και εγω μπορω να λεω οτι θελω.εχει φιλος μου 780τι και την εχω δει ακομα και τωρα και 970 το ιδιο ειναι ειναι λιγο πισω η 970 απο Overclock περνει ακομα ποιο πολυ η 780τι επανω της λογο οτι εχει καλυτερο διαυλο.Το οτι παραταν της καρτες ειναι μια μουφια ψεμα εδω ακομα περνει Boost και η GTX 480

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 9000+rpm said:

Τι να σου πω στην αρχη οταν ειχε βγει ειχε πεσει το γελιο της αρκουδας στο oc.net, δεν τραβαγε καθολου στο συγκεκριμενο το 780Ti, αν εχει αλαξει κατι δραματικα απο τοτε δεν το ξερω, ισως εχω αδικο.

Τελικα κανενα νουμερα στα 1600mhz Plus θα δουμε?

Μακαρι να εχω αδικο, εμενα παντως σαν κατοχο 980Ti πλεον σιγουρα δεν θελω να την κανιβαλισει η μαμα nvidia:p

Ξανά διάβασε το πόστ #565... τα υπόλοιπα θα τα βρείς στο change log των ForceWare 372.70..! ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι θα σε καβαλισει?χααχαχαχ πολυ παραπληροφορηση εχει πεσει μου φενεται....

 στο DX12 παλι ποιο γρηγορη παμε παρακατω

αλλο ενα παλι ποιο γρηγορη 780τι .

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

θα δεις.Αλλα σε παρακαλω δεν βγαζουμε νουμερα οτι θελουμε το τι λεει ενας χωρις να βλεπουμε και εγω μπορω να λεω οτι θελω.εχει φιλος μου 780τι και την εχω δει ακομα και τωρα και 970 το ιδιο ειναι ειναι λιγο πισω η 970 απο Overclock περνει ακομα ποιο πολυ η 780τι επανω της λογο οτι εχει καλυτερο διαυλο.Το οτι παραταν της καρτες ειναι μια μουφια ψεμα εδω ακομα περνει Boost και η GTX 480

Σιγα μωρε  σου θιξαμε την 780Ti:p

Δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου, για το witcher3 συγκεκριμενα ακομη θα υπαρχουν τα ποστ στο oc.net,  στην αρχη δεν τραβαγε καθολου ειναι γεγονοςμ τωρα αν κατι αλλαξε δραματικα απο τοτε δεν το ξερω οπως ειπα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το κουράζουμε το θέμα... το Maxwell με το Pascal είναι "αδερφάκια"... όσοι ξέρουν θα καταλάβουν τι εννοώ! Οι drivers θα είναι κομπλέ και για τους 2! Ήδη στους 372.70 έδωσε η Nvidia νέα features στο Maxwell. Δεν νομίζω οτι είχε κανένα λόγο να το κάνει αλλά όπως φαίνεται το supportάρει κανονικότατα!! 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εθιξες την καρτα απλα επειδη το ξερω δεν ειναι ετσι οπως τα λες ΑΚΟΜΑ ΛΕΩ ΠΑΙΡΝΕΙ boost GTX480

Εδω supportarei την 780τι και ανεβηκε αρκετα πλακα κανουμε?

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Δεν μου εθιξες την καρτα απλα επειδη το ξερω δεν ειναι ετσι οπως τα λες ΑΚΟΜΑ ΛΕΩ ΠΕΡΝΕΙ boost GTX480

Εδω supportarei την 780τι και ανεβηκε αρκετα πλακα κανουμε?

Στην αρχη υπηρχε θεμε με witcher3 ειναι γεγονος.

Δεν γνωριζα οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα απο τοτε, εχω γραψει ισα με 3-4 φορς εως τωρα οτι πιθανον να εχω αδικο.

Οποτε η καλη μας η Nvidia εν τελη δεν σαμποταρει της καρτες, ωραια μια χαρα,αυτο κανει την αγορα της 980Ti ακομη καλυτερη αγορα αν βρεθει σε τιμη προσφορας,  παμε παρακατω...

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Φυσηκα η παραπληροφορηση παει στο θεο και φουσκωνουν μυαλα.Δεν θημαμαι να εχει γινει ποτε αυτο που λες παλι καμια σαχλαμαρα θα ειναι ναι παμε παρακατω το κακο ειναι οτι εχει 3072MB Vram αλλα εχει δυνατο chip.

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.