Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

πριν 40 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Η σιγουριά σου είναι που μου αρέσει! :p 

Οπως ειδες το ειπα με επιφυλαξη ΑΝ ειδες, τωρα επεδη το χουμε κουρασει το θεμα με την καρτα του φιλου αν τρεχει η οχι 1620 μερες τωρα γι αυτο σχολιασα.

Θα συνεχισω να διαβαζω με αμεριστο ενδιαφερον το τοπικ.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ποσταρα βιντεο με τελευταιους driver τι δεν παραδεχεσαι?της ξερω τις καρτες και της εχουν φιλοι μου αυτην η παραπληροφορηση που περναει στο μυαλο σας το πασαρετε και εδω δηλαδη ενταξει εγω εδωσα νουμερα και ζωντανα πραγματα.Οταν τα λετε θελω και επειχηρηματα απλα το να το λεω δεν λεει κατι

Ποσταρα τοσα και παλι λογου διαυλου παει ποιο επανω η 780τι

το ξανα ποσταρω μπας και το δεις 

 

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

ρε φιλε ποσταρα βιντεο με τελευταιους driver τι δεν παραδεχεσαι?της ξερω τις καρτες και της εχουν φιλοι μου αυτην η παραπληροφορηση που περναει στο μυαλο σας το πασαρετε και εδω δηλαδη ενταξει εγω εδωσα νουμερα και ζωντανα πραγματα.Οταν τα λετε θελω και επειχηρηματα απλα το να το λεω δεν λεει κατι

Ποσταρα τοσα και παλι λογου διαυλου παει ποιο επανω η 780τι

το ξανα ποσταρω μπας και το δεις 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μαν , γιατι αυτο το +1,5 fps της 780ti ειναι καθηλωτικο, και το γεγονος οτι ειναι και διαφορετικες υλοποιησεις, καθηλωτικο και αυτο. 

Εχω ξαφνιαστει τελειως με το ποσο μπροστα ειναι η 780ti . Μονος σου μου δειχνεις που θα ειναι σε λιγοτερο απο 1 χρονο απο τωρα η 980ti. Μη ξεχνας 700€+  καρτα vs 450€ καρτα. 

Ασχετα με το ποσο πηρες εσυ την μια τουλαχιστον. 

Link to comment
Share on other sites

Εσεις τα γραφετε αυτα με οπως π.χ 30% χανει πλεον απο την 970 η 780τι ενας το λεει 10 το γραφετε.Και δεν εχουμε μηλαμε αυτην την στιγμη για την 980τι αλλα 970vs 780ti δεν μπορειτε να πειτε τιποτα διοτι το βιντεο τα διχνει ολα και σου εχω πει σε 1χρονο δεν θα εχω καν 980τι.Ενας τωρα θα πει κατι καντε το copy paste Παντου

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω ακομα να δω τα 1600-1620 με μαμα bios.

Την καλυτερη extreme σε oc την εχει ανθρωπος στο ocn.net ο οποιος ειχε με μαμα bios 1600 και με custom 1620 με αιμα δακρυα και ιδρωτα.

Η δικια μου με custom βαρεσε τα 1600.μονο σε bench. 

Για παιχνίδια 1565 που την εχω σε μαμα bios ειναι υπεραρκετη.

Με μαμα bios μαξ oc σε bench 1585.

 

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Σε αυτο εχεις ενα δικαιο και με τι ρευμα επαιξες εκει?και μνημες?μαμα Bios 1620 δεν γινεται

Στα 1600 ήμουν με 1.278 ετρεξα ενα 3dmark fs και δεν ξανα ασχολήθηκα. Μνημες μεχρι 2050 παραπάνω εαν θυμαμαι καλα ειχα κρασαρισμα.

Ετσι ξαναπερασα το μαμα και την εχω στα 1565 με μαμα ρευματακια.Παντος απο τα 1540 που την ειχα μεχρι τα 1565 διαφορα πανω απο 2-3 frames σε παιχνιδια δεν εχει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερω μονο λιγο στα νουμερα καμια δεν εχει ξερω 1500/8000 ειναι overkill αλλα 1.278 πως παει ρε φιλε μαμα?1.255 δεν ειναι μαμα?

 

επεισης http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-10xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking εσυ ποια ειχες F1 η f10?

 

αυτο το custom bios λες?

 

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Ξερω μονο λιγο στα νουμερα καμια δεν εχει ξερω 1500/8000 ειναι overkill αλλα 1.278 πως παει ρε φιλε μαμα?1.255 δεν ειναι μαμα?

 

επεισης GIGABYTE GTX 9xx/10xx G1 GAMING H2O/AIR BIOS Tweaking ┌(ô益ô)┐ εσυ ποια ειχες F1 η f10?

 

αυτο το custom bios λες?

 

Screenshot_1.png

Ειπα οτι με custom ειχα το 1.27.

Ειχα περασει bios ενος μελους του οcn.net ονοματι mr.dark που μου εφτιαξε bios χωρις boost 

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Σε αυτο εχεις ενα δικαιο και με τι ρευμα επαιξες εκει?και μνημες?μαμα Bios 1620 δεν γινεται

 

On 30/8/2016 at 3:11 ΜΜ, το μέλος PANOSMAMBAX έγραψε:

Για τετοια καρτα 1520 ειναι καλα εμενα περιπου 1620 παιζει θα το δοκιμασω διοτι δεν το τεσταρα φουλ με ρευμα 1.243 θα βαλω κανενα Bios με 1.287 μπας και πεταξω κανενα 1650

 Τελικα παιζει η οχι η καρτα σου 1620mhz.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ ξερω ποιος ειναι φιλαρακι ειναι παιζαμε λιγο και BF1 να ξερεις οτι σε αυτην την καρτα οι ανεμηστηρες βαρανε 3600 μπορεις να τους ξεκλειδωσεις και να πανε 4200 μεσα απο το προγραμμα maxwell bios editor αλλα δεν με ειπες f1 ειχες η f10?

Θα δοκιμασω φιλε 1620 πιστευω ναι θα προσπαθησω αν πεταξω bios οπως αυτο που ανεβασα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, azazil1190 said:

Ειπα οτι με custom ειχα το 1.27.

Ειχα περασει bios ενος μελους του οcn.net ονοματι mr.dark που μου εφτιαξε bios χωρις boost 

Η "μαγεία" είναι να φτιάχνεις μόνος σου! Εγώ το απολαμβάνω να ασχολούμε με το Maxwell bios tweaker!

Το χωρίς boost είναι το ποιό απλό πράγμα! Το όλο θέμα έγκειται στις σωστές επιλογές/ρυθμίσεις στα power targets & voltages!

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Η "μαγεία" είναι να φτιάχνεις μόνος σου! Εγώ το απολαμβάνω να ασχολούμε με το Maxwell bios tweaker!

Το χωρίς boost είναι το ποιό απλό πράγμα! Το όλο θέμα έγκειται στις σωστές επιλογές/ρυθμίσεις στα power targets & voltages!

Το bios ομως που σε εστειλα κακο ε?με 150 powerlimit και +100 voltage σε πηραξε?απο το Overclock.net

http://www.overclock.net/t/1544574/gigabyte-gtx-9xx-10xx-g1-gaming-h2o-air-bios-tweaking

οποιος ενδειαφερετε ας τσεκαρει εδω

Έγινε επεξεργασία από PANOSMAMBAX
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Η "μαγεία" είναι να φτιάχνεις μόνος σου! Εγώ το απολαμβάνω να ασχολούμε με το Maxwell bios tweaker!

Το χωρίς boost είναι το ποιό απλό πράγμα! Το όλο θέμα έγκειται στις σωστές επιλογές/ρυθμίσεις στα power targets & voltages!

Δεν μου αρεσουν τα "μαγικα" χαχα.

Για αυτο εβαλα ανθρωπο να μου το φτιαξει γιατι δια "μαγιας" εαν εβαζα το χερι μου στο bios editor μπορεί να μην έπαιζε σωστα η καρτουλα και σε περιπτωση black screen δεν ειχα 2η καρτα να βάλω για να ξαναφλασαρω.

Btw ειμαι με στοκ bios και ειμαι μια χαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, PANOSMAMBAX said:

Το bios ομως που σε εστειλα κακο ε?με 150 powerlimit και +100 voltage σε πηραξε?

Στο OC.net βρίσκεται, ο καθένας μπορεί να το κατεβάσει! ;) Για να μην το κουράζουμε εγώ ύστερα έφτιαξα δικό μου με βάση αυτό που είχες στείλει! Κανένα vbios δεν είναι ακριβώς όπως το θέλω! Έκανα ορισμένες παραμετροποιήσεις και το φλασάρισα και έκτοτε είναι φέτα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω προσπαθησα με Bios να φτιαξω διαφορα με ετοιμο με μερικες αλλαγες ετσι οπως το ηθελα αλλα τελικα το σκεφτηκα και δεν το εβαλα χαχααχ:amen: Παντως εκει μεσα σε αυτο που εστειλα για οσους εχουν Gygabyte 9xx series εχουν ας δουνε αν θελουν να πηραξουν και να ανεβασουν ρευματα κλπ κλπ

Μια χαρα 

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Στο OC.net βρίσκεται, ο καθένας μπορεί να το κατεβάσει! ;) Για να μην το κουράζουμε εγώ ύστερα έφτιαξα δικό μου με βάση αυτό που είχες στείλει! Κανένα vbios δεν είναι ακριβώς όπως το θέλω! Έκανα ορισμένες παραμετροποιήσεις και το φλασάρισα και έκτοτε είναι φέτα!

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, azazil1190 said:

Δεν μου αρεσουν τα "μαγικα" χαχα.

Για αυτο εβαλα ανθρωπο να μου το φτιαξει γιατι δια "μαγιας" εαν εβαζα το χερι μου στο bios editor μπορεί να μην έπαιζε σωστα η καρτουλα και σε περιπτωση black screen δεν ειχα 2η καρτα να βάλω για να ξαναφλασαρω.

Btw ειμαι με στοκ bios και ειμαι μια χαρα.

Εεε καλά άμα δεν ξέρεις δεν κακό... και το original καλό είναι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.