Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Πιστεψε με είναι δυδκολα τα 1550 η δικια μου που έχει asic 75.4 μαξ με μαμα bios ειμαι 1545/2100 αλλα σε καποιες φασεις παιζει throttle και απο power ολες οι 980τι στους 65c ξεκινανε throttle θελουν νερα για τετοια ρολογια και mod bios.Με mod bios ημουν σταθερος στα 1530 αλλα πλησιαζα θερμοκρασιες.Οποτε εαν εισαι σταθερος στα 1500 παιχνιδια να είσαι ευτυχισμενος.Ετσι και αλλιως πανω απο τα 1450 δεν βλέπεις σημαντική διαφορά σε frames στα παιχνιδια μαξ στην καλύτερη 5.Το πιο αυστηρο παιχνίδι για να δεις εαν εισαι σταθερος αυτη την στιγμη σε ρολογια ειναι το Witcher 3 απο οσο διαβασα ocn.net

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χμμ ναι αυτό υποθέτω κ γω. Πάνω από τα 1525-30 είναι σκούρα τα πράγματα. Δν ευκαίρεσα να δοκιμάσω όμως. Ισχύει ότι κάνει throttle 13 MHz μετά τους 65. Άντε ν ρθει ο χειμώνας να γουστάρουμε :p Πάντως και τα 1500 καλά είναι. Τρελά framerates! Με μία κάρτα. Έγραψε η πράσινη πραγματικά! Στα 2Κ με όλα στο Ultra στο witcher είμαι στα 75+ average

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η δικια μου καρτουλα επιτελους!! Πραγματικα εχω εντυπωσιαστει με το ποσο καλο asic quality εχει (83.8%=κολοφαρδος)..Η καρτα χωρις να πειραξω τιποτα στα μαμα ρολογια κανει max boost στα 1378..Οσο για την msi αψογη ποιοτητα κατασκευης και μηδενικο coil whine Και θορυβος απο fans..Εκανα ενα σχετικο overclock (+80 core +200 μνημες) και η καρτα κανει max boost στα 1460!!Προς το παρων θα την αφησω εκει την καρτα για καθε μερα (αφου τεσταρω αν ειναι σταθερη).Πραγματικα απολυτα ευχαριστημενος απο την καρτα..τερατακι!

Παραθετω και δυο φωτος :)

post-41027-0-81656900-1438961909_thumb.p

post-41027-0-84199900-1438962109_thumb.j

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μεγιες μεγιες το καρτονι.Ισως να εισαι ενας απο τους 5 στον κοσμο με τετοιο asic χαχα. Για κανόνισε να δωσεις ρευματα να δουμε πως παει γιατι πιστευω οτι η καρτα σου θα μπορει να παει τα 1540 με 1550 στα bench.Αλλιως θελει φλασαρισμα και στάνταρ θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες μεγιες το καρτονι.Ισως να εισαι ενας απο τους 5 στον κοσμο με τετοιο asic χαχα. Για κανόνισε να δωσεις ρευματα να δουμε πως παει γιατι πιστευω οτι η καρτα σου θα μπορει να παει τα 1540 με 1550 στα bench.Αλλιως θελει φλασαρισμα και στάνταρ θα παει.

Το βραδυ που θα γυρισω θα ποσταρω φωτος απο 3dmark στα 1550 αν αντεξει η κακομοιρη :p

Έγινε επεξεργασία από coolharris93
Link to comment
Share on other sites

1550 ειναι ακατόρθωτο με μαμα bios θα έχεις σιγουρα throttle. Σε υπολογιζω με το μαμα 1520-1535 μαξ.Βεβαια ποτε δεν ξερεις.Οποτε full aircodition και μολις πέσει σε idle 24c ξεκινας το run.

Αν λοιπον βγαλεις στα 1530 το 3dmark στα παιχνιδια θα εισαι σταθερος 1480 με 1500 το οποιο ειναι απο τα καλυτερα ρολογια σε παιχνίδια με original bios.Λιγοι στο ocn.net σε αυτα τα ρολογια ειναι σταθεροι στα παιχνίδια. Εγω μεχρι στιγμης ειμαι στα 1482 δεν εχω δοκιμασει παραπανω και δεν αξιζει δεν παίρνεις τπτ παραπανω στα παιχνιδια απλα ετσι για το γαμωτο το εχω αφησει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε..Απο tech support..

Στο θεμα μας..με τερμα ρευμα στο μαμα bios Μπορω να δωσω μεχρι +150 core για να ειναι σταθερη η καρτα χωρις artifacts.Στα +150 ομως η καρτα κανει max boost στα 1554.3..Βεβαια δεν ειναι σταθερο..παιζει απο 1520 μεχρι 1554..0 artifacts..

Παρακατω ενα test απο 3dmark και gpu-z..Πειτε μου γνωμες!

post-41027-0-11072600-1438992057_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από coolharris93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ λογικά είμαι στο τέρμα με στοκ τάση και στοκ bios δεν δοκίμασα με 1525 είναι η αλήθεια.

 

30wtlvk.jpg

 

Εδώ έπαιξε για λίγο στο 1ο τεστ μόνο throttling από 1512 σε 1500.

 

Που μπορούμε να βρούμε custom bios να μην έχουμε throttling?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάει και με 1525 με στοκ τάση. Στα 1538 εχει πολλά artifacts και στο τέλος κρασάρει. Ρεύματα ακόμα δεν δίνω, too much η ζέστη. Το σκορ πάντως είναι πραγματικά εκπληκτικό...

 

2vkjcci.jpg

.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ λογικά είμαι στο τέρμα με στοκ τάση και στοκ bios δεν δοκίμασα με 1525 είναι η αλήθεια.

 

30wtlvk.jpg

 

Εδώ έπαιξε για λίγο στο 1ο τεστ μόνο throttling από 1512 σε 1500.

 

Που μπορούμε να βρούμε custom bios να μην έχουμε throttling?

Φιλε μου τι windows εχεις? εμενα η καρτα boostarei max μεχρι 1550 και παρολα αυτα εχω λιγο χαμηλοτερο σκορ..υπαρχει καποια εξηγηση γι αυτο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8.1 έχω. Τα 10αρια δίνουν κιόλας ένα performance boost μικρό. 100 πόντους περίπου νομίζω. Δώσε μνήμες 2000. Παίζει κ η CPU ρόλο μάλλον. Είμαι στα 4.7. Λογικά στα 4.9 που πάω άνετα θα έχω ακόμα μεγαλύτερο σκορ. Μήπως δίνουν κ οι ραμ κατιτις, είμαι στα 2666 MHz με 16GB.

Link to comment
Share on other sites

8.1 έχω. Τα 10αρια δίνουν κιόλας ένα performance boost μικρό. 100 πόντους περίπου νομίζω. Δώσε μνήμες 2000. Παίζει κ η CPU ρόλο μάλλον. Είμαι στα 4.7. Λογικά στα 4.9 που πάω άνετα θα έχω ακόμα μεγαλύτερο σκορ. Μήπως δίνουν κ οι ραμ κατιτις, είμαι στα 2666 MHz με 16GB.

Στο graphics test που ειναι πιο πολυ για gpu εχω ισα ισα λιγοτερο..τρεξε και ενα valley αν μπορεις φιλαρακι να δουμε τι γινεται :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποσο μπουσταρει η καρτα το θεμα ειναι τι ρολογια μπορεί να κρατησει σταθερα.Τα 1550 δεν μπορεις να τα δεις ουτε εγω ουτε εσυ με 980τι απλη ουτε με αερα.Μονο kpe μπορει και αυτη σε νερα+.

Εμενα παει 1545 boost αλλα με το throttle βγαζει το 3dmark στα 1520.Τωρα στην περιπτωση mod bios αντε να παρεις 10mhz παραπανω και να εισαι σταθερος.Οσο για τα win 10 ναι δινουν το κατι παραπανω σε σκορ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποσο μπουσταρει η καρτα το θεμα ειναι τι ρολογια μπορεί να κρατησει σταθερα.Τα 1550 δεν μπορεις να τα δεις ουτε εγω ουτε εσυ με 980τι απλη ουτε με αερα.Μονο kpe μπορει και αυτη σε νερα+.

Εμενα παει 1545 boost αλλα με το throttle βγαζει το 3dmark στα 1520.Τωρα στην περιπτωση mod bios αντε να παρεις 10mhz παραπανω και να εισαι σταθερος.Οσο για τα win 10 ναι δινουν το κατι παραπανω σε σκορ

Θα συμφωνησω 1550 σταθερα δεν βλεπω οτι και να κανω..στο +130 core παντως η καρτα παιζει απο 1460 μεχρι 1509 σε games με το πιο σταθερο να ειναι το 1488.

Link to comment
Share on other sites

Guyz καλησπερα! Ημουν ενα 10ημερο διακοπες και δεν ξερω τι παιζει με αγορες απεξω.

Τι γινεται αυτη τη στιγμη? Φερνουν τα Ελληνικα καταστηματα 980ti? Μπορω εγω καπως να παραγγειλω απεξω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guyz καλησπερα! Ημουν ενα 10ημερο διακοπες και δεν ξερω τι παιζει με αγορες απεξω.

Τι γινεται αυτη τη στιγμη? Φερνουν τα Ελληνικα καταστηματα 980ti? Μπορω εγω καπως να παραγγειλω απεξω?

Ευχαριστω

Καλησπερα φιλε μου..εγω πηρα την καρτουλα χτες απο ελληνικο μαγαζι..εψαχνα γυρω στον ενα μηνα να βρω ελληνικο μαγαζι αλλα δεν εβρισκα..το μονο που βρηκα ηταν ενα που λεγεται tech support..πρωτη φορα ψωνισα και εμεινα πολυ ευχαριστημενος..ριχτου μια ματια αν δεν θες να περιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.