Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Σημερα έγινε η παραγγελία τις καρτας γραφικων κατέληξα τελικα στη oc έκδοση απο amazon.com και σε ευρω μαζι με τα μεταφορικά κοστισε 680€ https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/STRIXGTX980TIDC3OC6GD5GAMING/

Επειδή ειχε με 35 δολαρια αν θυμάμαι καλα να βαλω 3 χρονια εγγύηση έστειλα στο support της asus μήνυμα αν θα εχω εδω στη Ελλάδα 3 χρόνια εγγύηση ούτως η άλλως και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος jmakro έγραψε:

Σημερα έγινε η παραγγελία τις καρτας γραφικων κατέληξα τελικα στη oc έκδοση απο amazon.com και σε ευρω μαζι με τα μεταφορικά κοστισε 680€ https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/STRIXGTX980TIDC3OC6GD5GAMING/

Επειδή ειχε με 35 δολαρια αν θυμάμαι καλα να βαλω 3 χρονια εγγύηση έστειλα στο support της asus μήνυμα αν θα εχω εδω στη Ελλάδα 3 χρόνια εγγύηση ούτως η άλλως και περιμένω απάντηση.

Το σκέφτηκες καλά;

Αν περάσει τελωνείο, θα επιβαρυνθείς με κάπου 300€.

Edit: Άκυρο... Τώρα είδα ότι πάει σε Αμερικάνικη βάση. Ελπίζω να μην έχεις θέμα.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Το σκέφτηκες καλά;

Αν περάσει τελωνείο, θα επιβαρυνθείς με κάπου 300€.

Edit: Άκυρο... Τώρα είδα ότι πάει σε Αμερικάνικη βάση. Ελπίζω να μην έχεις θέμα.

Ναι δεν θα εχω θέμα ειναι στο όνομα του φιλου και παει απ ευθείας στη βαση οποτε γλυτωνω τελωνεία κτλ.Το μονο κακο ειναι οτι θα κανει καμια 20αρια εργασιμες να ερθει.Οταν θα την παραλαβω θα ενημερωσω εδω.

Έγινε επεξεργασία από jmakro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μιά γρήγορη ερώτηση.Μπορούν οι κάτοχοι της msi 980ti 6g να μου πουν που βρίσκετε το ταμπελάκι με το δεύτερο serial number?Θέλω να την καταχωρήσω και δεν το βρίσκω.Ευχαριστώ

edit.Το βρήκα.Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από fortenick
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20/2/2016 at 23:42, το μέλος jmakro έγραψε:

Σημερα έγινε η παραγγελία τις καρτας γραφικων κατέληξα τελικα στη oc έκδοση απο amazon.com και σε ευρω μαζι με τα μεταφορικά κοστισε 680€ https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/STRIXGTX980TIDC3OC6GD5GAMING/

Επειδή ειχε με 35 δολαρια αν θυμάμαι καλα να βαλω 3 χρονια εγγύηση έστειλα στο support της asus μήνυμα αν θα εχω εδω στη Ελλάδα 3 χρόνια εγγύηση ούτως η άλλως και περιμένω απάντηση.

 

On 20/2/2016 at 00:19, το μέλος jmakro έγραψε:

Ναι δεν θα εχω θέμα ειναι στο όνομα του φιλου και παει απ ευθείας στη βαση οποτε γλυτωνω τελωνεία κτλ.Το μονο κακο ειναι οτι θα κανει καμια 20αρια εργασιμες να ερθει.Οταν θα την παραλαβω θα ενημερωσω εδω.

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα πολυ καλές εντυπώσεις θα παραθέσω φωτος αύριο.Καμιά επιβάρυνση έξτρα δεν χρεώθηκε ολα καλά.

 

http://20160307_211828.jpg

 

http://20160307_212011.jpg

gpu-z.jpg.ed38204f2a19c819adc215de664d19

 

Έγινε επεξεργασία από jmakro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2016 at 5:31 PM, fortenick said:

Καλησπέρα παιδιά.Μιά γρήγορη ερώτηση.Μπορούν οι κάτοχοι της msi 980ti 6g να μου πουν που βρίσκετε το ταμπελάκι με το δεύτερο serial number?Θέλω να την καταχωρήσω και δεν το βρίσκω.Ευχαριστώ

edit.Το βρήκα.Ευχαριστώ.

Πάνω απο τοn ενα ακροδέκτη για to sli bridge, έχει ενα πολύ μικρο sticker

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ολα τα leaks "του κ...." κάνουν λόγο μόνο για τo performance chip gp 104, ούτε λόγος για το gp100 που θα είναι ο φυσικός διάδοχος του gm 200  και τοποθετούν την κυκλοφορία του προς το τέλος του χρόνου

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

WTF 15-20% το μικρο chip????? Απο που προκυπτει αυτο? Aν ειναι ετσι τοτε πουλαμε ολοι τωρα...

Δεν ξέρω αν υπάρχει inside info αλλά ήδη άρχισε το παζάρι με τις GTX 980ti στα 600€ περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι το ξερω. Αλλα εγω νομιζα οτι οι πρωτες καρτες θα ειναι ισαξιες η οριακα χαμηλοτερες απο τις ti... Τελος του χρονου νομιζα οτι θα εχει νοημα το upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Το να πάς απο μία 980ti (σαν επιδόσεις πάντα) σε μία καρτα με +10-15% προσωπικά το θεωρώ λάθος κίνηση! Απλά το Pascal θα έχει νέα features και original DX12 support για αυτό και θα αξίζει σαν ολοκληρωμένη αναβάθμιση απο το Maxwell. Σαν σκέτες επιδόσεις δεν "ακούγεται" και τόσο δελεαστικό! Απο την άλλη ο καθένας αγοράζει οτι θέλει! :) Περιμένω και γώ να δώ τι θα γίνει διότι η αποθήκη απο τα παλιά έχει σχεδόν αδειάσει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.