Jump to content



Αυξήσεις τιμών ΟΤΕ παρά σε υπάρχοντες πελάτες


Recommended Posts

Εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά να φύγω... Τώρα που ξεπουλιέται στην Deutsche Telekom ο ΟΤΕ δεν θα μείνω να πηγαίνουν τα λεφτά μου στους Γερμανούς...

Καλά, και ότι το 10% ανήκει ακόμα στο Δημόσιο δεν τον κάνει Ελληνική επιχείρηση :). Το μόνο Ελληνικό ακόμα είναι οι άνθρωποι που απασχολεί...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη σκέφτομαι να πάω προς ΟΤΕ :p

Ήμουν forthnet/nova κυρίως για το αθλητικό περιεχόμενο (και τα "απεριόριστα" κινητά). Τώρα που έφυγε και το champions league, έκανα αίτηση για ΟΤΕ, στα 44,80 full pack και υποτίθεται ότι αυτή είναι η τιμή για μετά τις 20/8.

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις! Επειδή πήραν όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα την είδαν μονοπώλιο και θα μας ταράξουν στις αυξήσεις! Μόνο και μόνο γι αυτή τους την τακτική πρέπει να τους τιμωρήσει η πελατεία τους και να φύγει!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί που είχαν επιλέξει τον OTEtv για το συνολικό του πρόγραμμα βρίσκονται τώρα να πληρώνουν 5 ευρώ παραπάνω για 4-5 παιχνίδια το χρόνο, που στο κάτω κάτω τα βλέπεις και σε μια καφετέρια (εγώ ποτέ :p)

Link to comment
Share on other sites

4-5 τη βδομάδα εννοεις

 

Ναι οκ, γι αυτούς που κάθονται όλη μερα στον καναπέ να βλέπουν ακριβοπληρωμένους αθληταραδες σε καθε απίθανο πρωτάθλημα Παραγουάης που έχει αγοράσει ο ΟΤΕ για να δικαιολογήσει την αύξηση τιμών, δεν το συζητώ είναι ευκαιρία. Εγω λιγο premier league και κανενα ελληνικο ματς στην Ευρώπη, και αυτά σπάνια.

 

Το θέμα είναι ότι έχεις υπογράψει συμβόλαιο και η δωρεάν αναβάθμιση υπηρεσιών θα έπρεπε να είναι αυτονόητη για τους υπάρχοντες πελάτες για κάθε εταιρία. Δηλαδή αν πας σε ενα ξενοδοχείο αρχη της σεζόν και μετα απο δυο μέρες ανοιξουν τις πισινές - που εσυ αντε να κανεις 1-2 βουτιες - θα πρέπει να σε χρεώσουν παραπάνω, και αν δεν θες να πληρώσεις να σε πετάξουν έξω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, γι αυτούς που κάθονται όλη μερα στον καναπέ να βλέπουν ακριβοπληρωμένους αθληταραδες σε καθε απίθανο πρωτάθλημα Παραγουάης που έχει αγοράσει ο ΟΤΕ για να δικαιολογήσει την αύξηση τιμών, δεν το συζητώ είναι ευκαιρία. Εγω λιγο premier league και κανενα ελληνικο ματς στην Ευρώπη, και αυτά σπάνια.

Το θέμα είναι ότι έχεις υπογράψει συμβόλαιο και η δωρεάν αναβάθμιση υπηρεσιών θα έπρεπε να είναι αυτονόητη για τους υπάρχοντες πελάτες για κάθε εταιρία. Δηλαδή αν πας σε ενα ξενοδοχείο αρχη της σεζόν και μετα απο δυο μέρες ανοιξουν τις πισινές - που εσυ αντε να κανεις 1-2 βουτιες - θα πρέπει να σε χρεώσουν παραπάνω, και αν δεν θες να πληρώσεις να σε πετάξουν έξω;

Είπες για το Champions League.., όχι για Παραγουάη. Επιπλέον μαζί με το Europe League οι live αγώνες είναι περίπου πέντε τη βδομάδα. Δε μιλάω για το αν θες να τους δεις μαγνητοσκοπημενους ή να δεις τις εκπομπές μετα

Άρα δε στέκει απολύτως καθόλου αυτό που λες. Άλλωστε το να πας ΟΤΕ TV σημαίνει ότι το παίρνεις για αθλητικα, όχι για Disney

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπες για το Champions League.., όχι για Παραγουάη. Επιπλέον μαζί με το Europe League οι live αγώνες είναι περίπου πέντε τη βδομάδα. Δε μιλάω για το αν θες να τους δεις μαγνητοσκοπημενους ή να δεις τις εκπομπές μετα

Άρα δε στέκει απολύτως καθόλου αυτό που λες. Άλλωστε το να πας ΟΤΕ TV σημαίνει ότι το παίρνεις για αθλητικα, όχι για Disney

 

οκ, όλα όμως είναι συνάρτηση τιμής και του τι θες. Δεν παρακολουθω ποδοσφαιρο μανιωδώς, οποτε εγω προσωπικά θεωρώ ότι η αυξηση στην τιμή δεν μου προσφέρει κάτι καλύτερο. Επιβαρύνομαι για κάτι που δεν μπορω να το εκμεταλλευτώ πλήρως συν του ότι άλλα είχαμε συμφωνήσει.

 

 

Ισπανικό πρωτάθλημα ( τι ξέρουν αυτοί απίθανο πρωτάθλημα :D )

Αγγλικό

Ιταλικό

Γερμανικό

Champions League

Europa League

NBA

 

άμπαλοι όλοι τους!

 

Πιστευω λίγο περιττή η επεξήγηση, προφανως εκανα πλάκα, δεν ξερω αν χρειαζεται να τα επεξηγουμε ολα, αλλα τεσπα. Αυτο που λέω ειναι πως αν κάποιος έχει όρεξη να κάθεται να παρακολουθεί ολα αυτα τα πρωταθλήματα, τότε τα λεφτά του πιάνουν τόπο. Για μένα είναι πλέον περιττή και overpriced υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω, το συμβόλαιο που υπογράφεις καθορίζει την εμπιστοσύνη σου στην εταιρία. Γενικά με εχει απογοητεύσει ο ΟΤΕ στο παρελθον παρα το ότι είμαι καλός πελάτης. Αργη εξυπηρέτηση πελατών, αποσυνδέσεις στο ιντερνετ… Αυτό όμως τώρα με την αύξηση είναι too much και έχω ακόμα 11 μήνες συμβόλαιο. Καμία εμπιστοσύνη πλέον

Link to comment
Share on other sites

Οσο δεν υπάρχουν μαζικά παράπονα απο τους συνδρομητές για αυτή τη συμπεριφορά θα νομίζουν ότι είναι οκ αυτή η πρακτική και αφου το κανανε 2 φορές ήδη, θα το ξανακάνουν σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν παράπονα, με αυτόν τον τρόπο σιγα σιγα το να έχεις συνδρομητική και να βλέπεις μπαλα θα γίνει υπηρεσία πολυτελείας. Το θέμα είναι ότι ο ΟΤΕ το έχει ξανακάνει αυτό, οποτε υπάρχουν πολλές πιθανότητες σε κανα εξαμηνο με χρόνο να εχουμε και αλλη αυξηση, αν δεν σου αρεσει σου λέει φύγε. It will only get more expensive.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.