Jump to content


ΧΒΟΧ ΟΝΕ Control PC πρόβλημα...


Recommended Posts

Λοιπόν καλήσπερα...Έχω ένα πρόβλημα με το χειριστήριο του XBOX ONE για το PC..

Το πρόβλημα το έχω μόνο σε ενα παιχνίδι...Το FIFA15 όταν μπαίνω να παίξω κολλάνε τα κουμπιά και πάνε πάνω κάτω και δεν μπορώ να το ελέγξω...:( help 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ε τοτε μηπως να κοιταξεις τις ρυθμισεις στα controls του fifa ? ή να το επανεγκαταστησεις; 

Επισης προηγουμενως επαιζες κανονικα, και τωρα ξαφνικα στο κανει αυτο; Δωσε λιγες παραπανω πληροφοριες.

 

Εαν ειναι φρεσκο το controller , ενδεχεται να υπαρχει ασυμβατοτητα. Αλλιως πρεπει να κανεις κατι απο τα παραπανω, ή να ψαξεις στα σχετικα forum (αυτα της EA περι fifa )

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε σχεδόν από την αρχή που πήρα το φιφα όταν βγήκε...είχε σταματήσει για ένα διάστημα αλλά ξανά άρχισε....Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω τπτ...θα τι κοιτάξω καλύτερα. ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν ξεκινάς το παιχνίδι έχοντας είδη το χειριστήριο συνδεμένο στην θύρα usb ή το συνδέεις όταν είδη το παιχνίδι τρέχει;

 

Επίσης δοκίμασε στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού να τι κάνεις reset to default.

Link to comment
Share on other sites

Σε Windows 8.1 αυτο ολο; Μου μυριζει fifa σε συναρτηση με windows. 

 

http://answers.ea.com/t5/FIFA-15/Fifa-15-xbox-360-controller-for-pc-not-working-in-fifa-15/td-p/4097131 δες και εδω. Λολ . Καποιος λεει οτι απο τη στιγμη που εβαλε driver γραφικων για AMD , σταματησε να του δουλευει . Βρε λες; 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ θεμα ειναι οτι το ειχες απο την αρχη το προβλημα. Οποτε σε αυτον μπορει να ηταν συγκυρια. Παντως το fifa ειναι μια λακαμια , με το συμπαθειο. Το χειροτερο fifa EVER. Καλα που δε το αγορασα... Και ενα καρο προβληματα οπως βλεπω. Αντε και πες οτι φταιει ο driver της amd, γιατι  να "χτυπαει" μονο το Fifa? Καποιο λακκο εχει η φαβα :p

Link to comment
Share on other sites

Νταξει , ξεφευγουμε αν μιλησουμε για τις βλακειες που εχει το Fifa 15... Οσο το "δοκιμασα" , επαιξα και με keyboard, και με το Logitech Chillstream , με το οποιο δεν υπηρχε κανενα προβλημα , δουλευε αψογα. Πρεπει να αναζητησεις το προβλημα στο forum που σου εστειλα (αυτο της e.a ) μηπως και βρεις καποια απαντηση καλυτερη ! Ή καποιον που να ειχε το ιδιο προβλημα και να το ελυσε καπως! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.