Jump to content



Επιλογη Επεξεργαστη


Recommended Posts

καλημερα κατι αλλο βλεπο εδω σχολεια

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-4590-330ghz-lga1150-box-p-PER.558464

 

68 βαθμους? χωρις να εχω θεμα ο 9590 ειναι στους 55 με δουλευουνεε? και καλα οι ιντελ εχουνε χαμηλοτερες θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες το 68 βαθμους ρε συ @achiddimitris, ; 

 

εδω ? 

 

δεν εχει κολησει ποτε και πουθενα. τον εχω περιπου ενα μηνα κ με μαμα ψυκτρα η πιο μεγαλη θερμοκρασια που το ειδα ηταν 68 

 

 

Με μαμα ψυκτρα σου λεει. Με μαμα ψυκτρα σε ενα νορμαλ κουτι τοσο ειδα και εγω. Οταν αλλαχτει η ψυκτρα θα δεις 15 βαθμους πιο κατω. Επισης με την 212 evo ο 4670 πανω απο 59 δε πηγε σε gaming με αρκετη χρηση cpu. 

Εχω και τον 4590 οπως βλεπεις και η θερμικη συμπεριφορα του με μαμα μαλιστα ψυκτρα και τη μαμα thermal paste πανω, ειναι αψογη. Μεσα στον Αυγουστο που θα αλλαξω ψυκτρα θα ερθω να πω και τις διαφορές που ειδα. 

Εαν σε ενδιαφερει να τρεχεις prime και τετοια καλοκαιριατικα, κανενας επεξεργαστης δε σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κατι αλλο βλεπο εδω σχολεια

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-4590-330ghz-lga1150-box-p-PER.558464

 

68 βαθμους? χωρις να εχω θεμα ο 9590 ειναι στους 55 με δουλευουνεε? και καλα οι ιντελ εχουνε χαμηλοτερες θερμοκρασιες?

Μα δεν έχεις εικόνα από την θερμοκρασία δωματίου. Αν έχει 30ο βαθμούς? Επίσης το κουτί του δεν είναι καλό. Είναι silent με πορτάκι μπροστά που σημαίνει περιορισμένο airflow και μόνι 1 fan για έξοδο. Μην ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.