Jump to content



Laptop για την κοπέλα μου


Recommended Posts

ναι την ρώτησα για το linux και μου λέει ότι δεν την νοιάζει και τόσο μιας και μπορείς να κάνεις τα πάντα πλέον , στην χειρότερη βάζουμε απο πάνω windows 7 αν υπάρξει θέμα 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στο λάπτοπ που ανέφερες και με 200 ευρώ παίρνεις 500άρη ssd.

 

Διαφορετικά πας σε αυτόν που έχει καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu και 8giga μνήμη.

 

Σαν επιλογή η 1η είαι καλύτερη. Αυτά σε 17". Σε 15.6" υπάρχουν περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ e-shop. ειναι παρα εισαγωγής, χωρις ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο και νομιζω χωρις εγγυηση DELL παρα μονο εγγυηση e-shop.

 

Καλύτερα πάρε με εγκατεστημένα windows να σαι κύριος να βαλεις και τα 10αρια αργότερα και να μη μπλεκεις με activators κλπ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dell 3542 + SSD + Bracket για σκληρό στην θέση του οπτικού = L.F.E.

 

έκατσα για λίγο σε 3542 με μηχανικό και έψαχνα τι έπαθε και καθυστερούσε τόσο

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπαιρνα κάτι το οποίο έχει οθόνη πολύ καλής ποιότητας. Το λαπτοπ θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για δουλειά και θέλει άνετη οθόνη και πληκτρολόγιο. Τα φτηνα Dell είναι άθλια και στα δύο, και μεταξύ μας ούτε η ποιότητα είναι top notch.

Δεν έχω κάποια πρόταση να κάνω, μόνον μια συμβουλή μιας και έχω 17αρι Dell. Πηγαίνετε σε κάποιο μαγαζί και τσεκάρετε οθόνη και πληκτρολόγιο, και ότι βολεύει την κοπέλα, τσιμπηστε το.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει τα ίδια χαρακτηριστικά και τιμή με το Dell που προτάθηκε πιο πάνω. Στο Dell θα πήγαινα αλλά προσωπικά δεν θα έπαιρνα φορητό με integrated gpu. Βέβαια το λάπτοπ δεν περιορίζεται για βαριά χρήση.

 

Θα πρέπει όμως να αποφασίσετε πόσσες ίντσες.

 

Συμφωνώ με τον Yonah να πάτε να δείτε από κοντά τα λάπτοπ. Κυρίως το touchpad, keyboard και οθόνη 15.6 ή 17.3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει τα ίδια χαρακτηριστικά και τιμή με το Dell που προτάθηκε πιο πάνω. Στο Dell θα πήγαινα αλλά προσωπικά δεν θα έπαιρνα φορητό με integrated gpu. Βέβαια το λάπτοπ δεν περιορίζεται για βαριά χρήση.

 

Θα πρέπει όμως να αποφασίσετε πόσσες ίντσες.

 

Συμφωνώ με τον Yonah να πάτε να δείτε από κοντά τα λάπτοπ. Κυρίως το touchpad, keyboard και οθόνη 15.6 ή 17.3.

ναι συμφωνω και εγώ αλλα είμαστε χανιά. δεν παίζουν και πολλά να δουμε εδώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψιλο-ξεθαμα αλλά νταξει. :p

Και γω θα έλεγα να κοιταξετε κυριως όθονη της προκοπής. AkA IPS.

Για GPU, οτι  εξτρα και να φοράει θα ενεργοποιείται μονο σε 3Δ, στο desktop τρέχουν όλα με την ενσωματμένη. οποτε εφοσον δεν μπουν games, δεν έχει νόημα.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.