Jump to content



Επισκευη ψυγειου υδροψυξης; Που;


Shadowjump

Recommended Posts

Εχει παρει πουθενα το ματι σας ή το αυτι σας για το που μπορω να φτιαξω ενα ψυγειακι μου που μου εκανε διαρροη; Το λυπαμαι να το πεταξω. (Black Ice GTX 240).


 


Απο τιμες ξερετε τι παιζει;


 

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα οταν το πλαισιο ειχε ακομα το xtreme store ή οπως λεγοταν :p

 

Απ οτι καταλαβα, μια βιδα πρεπει να εξυσε το πλαινο απο εκει που περναει το νερο και σταζει με ρυθμο μια σταγονα καθε 10 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Εχει παρει πουθενα το ματι σας ή το αυτι σας για το που μπορω να φτιαξω ενα ψυγειακι μου που μου εκανε διαρροη; Το λυπαμαι να το πεταξω. (Black Ice GTX 240).

 

Απο τιμες ξερετε τι παιζει;

 

Bρες στην περιοχη σου καποιον να κανει κολλησεις (αν ρωτησεις σε συνεργειο με μηχανακια που κολλανε καρτερ η ψυγεια θα σε στειλουν ) στη χειροτερη αν ειναι μεγαλη ζημια θα σου παρει 10 ευρω αν ειναι μια μικρη τρυπα πολυ πιθανο μην ζητησει και τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν η τρύπα είναι σε τέτοιο σημείο όπως στο βίντεο του unseen δεν πρόκειται να στο κάνει κανείς

γιατί πολύ απλά δεν θα μείνει ψυγείο αν βάλει εκεί τσιμπίδα να κολλήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα απ οτι εχω καταλαβει, ειναι στο πλαι. Δεν ειναι απο επανω οπως στο βιντεο. Οποτε πως μπορουν να κανουν την κολληση στο πλάι; Και τι εννοεις να το παω εξω;

Έγινε επεξεργασία από Shadowjump
Link to comment
Share on other sites

@evolution,

Δεν νομίζω να κολλάει φίλε μου.Αν θυμάμαι καλά το αλουμίνιο έχει σημείο τήξης 660 βαθμούς κελσίου.

Για σκέψου τι έχει να γίνει μόλις πλησιάσει εκεί την τσιμπίδα?!!

 

Δεν είναι ψυγείο από μηχανάκι ούτε κάρτερ που θα μπορούσαν να κολληθούν ακόμη και με Mig.

Εκτός και αν έχεις προσωπική εμπειρία από κόλλημα τέτοιου ψυγείου με τον συγκεκριμένο τρόπο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ψυγείο από μηχανάκι ούτε κάρτερ που θα μπορούσαν να κολληθούν ακόμη και με Mig.

το λουκούμι θυμάμαι δούλευε καλά τα παλαιά χρόνια... 

 

Anyway, σκεφτόμουν εάν υπάρχει περίπτωση να "δουλέψει" σωστά μία εποξική κόλλα (2 συστατικών)..?? σε αυτή την περίπτωση?

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

@evolution,

Δεν νομίζω να κολλάει φίλε μου.Αν θυμάμαι καλά το αλουμίνιο έχει σημείο τήξης 660 βαθμούς κελσίου.

Για σκέψου τι έχει να γίνει μόλις πλησιάσει εκεί την τσιμπίδα?!!

 

Δεν είναι ψυγείο από μηχανάκι ούτε κάρτερ που θα μπορούσαν να κολληθούν ακόμη και με Mig.

Εκτός και αν έχεις προσωπική εμπειρία από κόλλημα τέτοιου ψυγείου με τον συγκεκριμένο τρόπο :)

o συγκεκριμενος τεχνιτης μας εχει κολλησει δοχειακι απο αλουμινο παχους 0.4μμ , οποτε δεν νομιζω να χασει κατι να ρωτησει , εχει καποιες εποξικες που θα του κανουν δουλεια αλλα για μια μαρκα της προκοπης μαλλον θα δωσει αρκετα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.