Jump to content



Ειδοποιήσεις που συνεχίζουν και έρχονται


fits79

Recommended Posts

Ενώ έχω επιλέξει να μην λαμβάνω ειδοποιήσεις για κάποια τοπικ που παρακολουθώ συνεχίζουν και μου έρχονται ειδοποιήσεις στο μειλ μου.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό και μπορώ να το διορθώσω με κάποιο τρόπο χωρίς να αφαιρέσω εντελώς το τοπικ που παρακολουθώ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι να το κανω τι?

 

Νομιζω το λεω και στο αρχικο μου ποστ οτι με ενδιαφερει να μην λαμβανω ειδοποιησεις με ημειλ στα τοπικ που το εχω επιλεξει.

 

Αν ειναι να διαγραψω εντελως τη συνδρομη τοτε ποιος ο λογος να μιλησω για bug?

 

Οριστε τι ακριβως εννοω:

image.jpg

 

Με την παραπανω επιλογη ναι μεν παραμενουν σαν συνδρομες μου αλλα δεν πρεπει να λαβανω καθολου ειδοποιησεις απο πουθενα απλα θα υπαρχουν σαν συνδρομες μου και οποτε θελω θα τσεκαρω τα εν λογο τοπικς χειροκίνητα.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι θελω να λαμβανω ειδοποιησεις για τα τοπικς που του εχω δηλωσει οτι θελω να λαμβανω αμεσες ειδοποιησεις και οχι δεν θελω να μην λαμβανω για τιποτα ειδοποιησεις.

 

Κατι που γινετε σε καθε τοπικ ξεχωριστα απο το μενου που εχω ανεβασει τη φωτο ποιο πανω.

 

Εν ολιγης αυτο που συμβαινει να μου στελνει ενημερωτικο μειλ καθε φορα που ποσταρει καποιος σε καποια τοπικς ενω ΔΕΝ το εχω επιλεξει ειναι bug του site πως να το κανουμε δηλαδη.

 

Γιατι επιμενεις να μου πεις οτι φταινε οι ρυθμισεις που εχω κανει εγω και οχι το site/forum?

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να λαμβανεις ειδοποιησεις (τις κλασσικες τυπου 'facebook' που ερχονται και εδω) αλλα δε θελεις οι ιδιες ειδοποιησεις να ερχονται στο mail σου , ετσι δεν ειναι;

 

Ρυθμισεις- Επιλογες Ειδοποιησεων - και ξετικαρεις το |EMAIL| απο εκει δεξια που λεει 

 

Μέθοδος ειδοποίησης για απαντήσεις σε θέματα παρακολούθησης 

 

Αν το εχεις κανει και παρολα αυτα παλι παιρνεις email , θα το δουνε οι διαχειριστες και θα το διορθωσουν. 

 

Εγω το εχω ξετσεκαρει και δε λαμβανω email σε θεματα που παρακολουθω. Αρα αν το εχεις ξετσεκαρει και συνεχιζει , ειναι καποιο θεμα με το λογαριασμο σου που μονο οι διαχειριστες μπορουν να λυσουν . 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θελω να λαμβανω ειδοποιήσεις που δεν εχω επιλεξει εγω.

 

Εν ολιγης θελω να λαμβανω ειδοποιήσεις ΜΟΝΟ σε οτι εχω επιλεξει εγω και οχι σε οτι θελει το site/forum.

 

 

Μα γιατι σας ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβεται οτι ΔΕΝ ΕΧΩ επιλεξει να λαμβανω ειδοποιήσεις απο facebook κ.τ.λ. απλα λαμβανω ειδοποιησεις απο τοπικς που εχω επιλεξει ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ(Οπως στη φωτο που ανεβασα ποιο πανω)

 

Λεω κατι τοσο δυσκολο να καταλαβετε?

Link to comment
Share on other sites

Επελεξα να ειδοποιουμαι σε ολα τα θεματα που ειμαι συνδρομητης αλλα τωρα επελεξα ΝΑ ΜΗΝ ειδοποιουμαι σε αυτο το θεμα . Στειλε κατι να δουμε οτι ειναι οντως bug. Και αν ειναι bug να μεταφερθει το 1st post στο καταλληλο thread (bug report ).

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω στις ειδοποιήσεις σου έχεις βάλει μόνο το email. Οπότε δε μπορώ να καταλάβω πως ζητάς απο το σύστημα να μη σου στέλνει mail

 

 

post-33144-0-67097200-1439715927_thumb.p

 

 

 

Αν απο την άλλη δεν θες να γίνεται συνδρομή αυτόματα σε κάθε topic που απαντάς,  βλέπω και η επιλογή είναι στο off. Εκεί είναι το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Παμε ακομα μια φορα.

 

Το οτι εχω βαλει να ειδοποιουμε με ημειλ ειναι για τα τοπικς που εχω επιλεξει να με ειδοποιει και ΟΧΙ να μου στελνει μυνηματα στο ημειλ ακομα και σε τοπικς που εχω επιλεξει αυτο:

image.jpg

 

Αυτο σημαινει οτι στα συγκεκρημενα τοπικς ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ μειλ.

 

Δηλαδη εσεις θα με κανετε να ξανα-μαθω τη χρηση των ρυθμισεων και πως δουλευουν.

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ site/forum που ενω εχεις επιλεξει στα τοπικς ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ αυτο παρολα αυτα σε ειδοποιει.

 

Τι να πω αν εσεις δεν το βλεπετε σαν προβλημα/bug του forum/site.....

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ηρέμησε και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει.

Πήγαινε και βγάλε την επιλογή απο αυτά τα τοπικς και ξαναβαλε την, μήπως απλά έχει γίνει κάποιο κόλλημα.

Αν επιμένει να το κοιτάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εννοει Αγαπη. Εγω εχω στις ρυθμισεις μου να ΜΗΝ παιρνω email απο τις ειδοποιησεις σε θεματα που ειμαι subscribed και ΔΕΝ παιρνω. Ο φιλος ομως, θελει να παραμενει subscribed και απο το μενου "συνδρομες" , να κανει το καθε θεμα ξεχωριστα να μη του στελνει ειδοποιησεις ή mail (εφοσον δινεται επιλογη απο το μενου "συνδρομες" ), χωρις να πρεπει να πειραξει τις γενικες ρυθμισεις ειδοποιησεων.

 

Και εγω εκανα αυτο 

 

post-60900-0-02652400-1439716537_thumb.j

 

παρολα αυτα λαμβανω ειδοποιησεις στο θεμα. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ηρέμησε και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει.

Πήγαινε και βγάλε την επιλογή απο αυτά τα τοπικς και ξαναβαλε την, μήπως απλά έχει γίνει κάποιο κόλλημα.

Αν επιμένει να το κοιτάξουμε.

 

Το εχω κανει ηδη οπως εκανα και διαγραφη εντελως αυτου του τοπικ και ξανα εγγραφη παντα χωρις ειδοποιηση αλλα παρολα αυτα ειδοποιησεις λαμβανω.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να βρω τίποτα. Θα πρέπει να περιμένουμε τον DJD μπας και βγει κάποια άκρη. Δυστυχώς είναι σε διακοπές λόγω των ημερών, οπότε λίγο ακόμα υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.