Jump to content



Καταμέτρηση !! ASUS P4C800-E DLX .. στο φόρουμ


overvolt

Recommended Posts

Εγώ είχα για ένα χρόνο την P4C800 deluxe μέχρι που πριν 2 βδομάδες με αποχαιρέτησε χωρίς λόγο. Τη θέση της πήρε μια προβληματική εξαρχής P4C800 deluxe - Ε που εφυγε μετα παό 2 μέρες για επιστροφή. Έκτοτε είμαι με την νέα P4C800 deluxe - Ε revision 2.0 η οποία πάει καλά μέχρι τώρα.

Καλές μητρικές αλλά όχι άριστες. Μετα από αυτά που περασα η επόμενη μητρική μου δεν θα είναι ούτε ασους ούτε ιντελ πλατφόρμα (το δηλώνω τώρα)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Στραβομάρες συμβαίνουν Freedom ..

Και εγώ ακόμα που είμαι μάστορας , σε κάθε τι καινούργιο πάντα κρατάω μια επιφύλαξη για τρεις μήνες , άμα περάσει αυτό το διάστημα τότε , το να είναι κάτι σκάρτο είναι λίγο σπάνιο .

antonisk7 ,μήπως είσαι μέλος του DPGR ?

Η φωτογραφική σου μηχανή με έβαλε σε σκέψεις .. :-)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 01:26]

και γω με μια p4c800 με 1,57v καηκε....rma πλαισιο και μου δωσανε μια του κουτιου p4c800-e deluxe... προς το παρον ολα καλα...

Τελικά είναι αλήθεια ότι το Πλαίσιο πουλάει μόνο επαναεπισκευασμενα ASUS ή όχι ..

Από ότι ξέρω η INTERSYS και Πουλιαδης είναι οι επίσημοι εισαγωγείς !!

Link to comment
Share on other sites

ΦΡΕΣΚΟΣ νεος driver για το μωρακι μας απο την INTEL 1000LAN 9.2 , η σελιδα της ASUS εχει ακομα την εκδοση 7.0 :...:

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df/Detail_Desc.asp?agr=Y&ProductID=870&DwnldID=4275

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt [Σήμερα, στις 01:13]

Στραβομάρες συμβαίνουν Freedom ..

Ξέρω, ξέρω...τώρα τελευταία μου τυχαίνουν πολλές...πρώτα ο 160αρης SATA Seagate 4 ημερών...μετά η Asus...τωρα το ΕΧ...δεν μου μπήκε καλά το 2005...

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 01:37]

Teach the bitch

:devil: :devil: :devil: :devil:

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Κάτσε, τώρα δαμάζω το ΕΧ65...

Οταν με το καλό έρθει η καινουρια Deluxe την άλλη εβδομάδα θα φάει το μαστίγωμα του αιώνα...

I'm gonna teach her a lesson...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt

Εχεις μηπως πειραξη την ASUS V9999TD , κολπακια με τα pipelline και τετοια ?

Οχι οχι φιλε τπτ!!

Δοκιμασμενο με DEFAULT ολα σε MX400, Asus V9950, Asus V9999, Asus 9600SE...

Ειλικρινα θελω να τη σπασω...

Μπορει να φταιει ο επεξεργαστης??Μα να μην κλοκαρει καθολου??

Κ στα 220FSB μου λεει μπλε οθονη να τσεκαρω το σκληρο για error corruption κ κατι τετοια...

Στα 215 ειναι οκ...

Δοκιμασμενο με ΝΕΡΟ, και με SP-94 αερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt [Σήμερα, στις 03:02]

Τουλαχιστων, εχεις καμια ψυχτρουλα CPU που να λεει ? :)

Αν αναφέρεσαι σε μένα...ναι, έχω μια SP94 με έναν Enermax 90άρη που κάθεται και περιμένει να έρθει η Asus...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt

Τελικά είναι αλήθεια ότι το Πλαίσιο πουλάει μόνο επαναεπισκευασμενα ASUS ή όχι ..

Από ότι ξέρω η INTERSYS και Πουλιαδης είναι οι επίσημοι εισαγωγείς !!

Εαν η INTERSYS φερνει ασους εγω αυριο παραιτουμαι απο το φορουμ , πουλαω το pc , παραγγελνω ζαρτεριες στο νουμερο μου και το γυρναω στην ενοργανη ρυθμικη γυμναστικη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Εαν η INTERSYS φερνει ασους εγω αυριο παραιτουμαι απο το φορουμ , πουλαω το pc , παραγγελνω ζαρτεριες στο νουμερο μου και το γυρναω στην ενοργανη ρυθμικη γυμναστικη.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D :D :D :D :D :D

ΚΑΛΟ ΕΕΕΕ !!!!

fANi , δεν έχω καθαρή απάντηση να σου δώσω.

Όμως και τα 3400 δεν είναι άσχημα, το καλό είναι ότι η μητρική αντέχει να δώσει τάση και αμπέρ ,έστω και οριακά για Prescot ,ο οποίος θέλει περισσότερη ενέργεια από τους Nortwood στην ίδια ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα δεις φως με το DFI , η ιστορία του πως στέκονται τα μηχανήματα πάνω από τα 3400 πραγματικά σταθερά , είναι γεμάτη με δράκους και μάγισσες .

Σίγουρα δεν φταις εσύ αλλά οι παραμυθάδες του ιντερνετ .

Βγάζουν μια Φώτο με το σύστημα στα 3600> , και λένε πάω σταθερά , και μόνο σταθερά δεν πάνε .

Μακάρι να είχα έναν Northwood 3.2 , να τον δούλευα default , και ούτε γάτα, ούτε ζημία .

Το Ταβάνι του P4 σε 478 ,είναι τα 3.4 G , όλα τα άλλα τα ακούω δωρεάν .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt [Σήμερα, στις 18:01]

Δεν νομίζω ότι θα δεις φως με το DFI , η ιστορία του πως στέκονται τα μηχανήματα πάνω από τα 3400 πραγματικά σταθερά , είναι γεμάτη με δράκους και μάγισσες .

Σίγουρα δεν φταις εσύ αλλά οι παραμυθάδες του ιντερνετ .

Βγάζουν μια Φώτο με το σύστημα στα 3600> , και λένε πάω σταθερά , και μόνο σταθερά δεν πάνε .

Μακάρι να είχα έναν Northwood 3.2 , να τον δούλευα default , και ούτε γάτα, ούτε ζημία .

Το Ταβάνι του P4 σε 478 ,είναι τα 3.4 G , όλα τα άλλα τα ακούω δωρεάν .

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Όσα δεν φτάνει η αλεπού.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.