Jump to content



Ανεμιστήρας για Cpu. Καμια ιδέα?


blkik

Recommended Posts

Δεν πάει άλλο. Ο Υπολογιστής μου κάνει πολύ θόρυβο

Άλλαξα το τροφοδοτικο κατέβασα το case fan στα 7v αλλά τελικά τον περισσότερο θόρυβο τον κάνει ο ανεμιστήρας της cpu

Προτείνεται κάτι ΑΘΟΡΥΒΟ φθηνό ποιοτικό και αξιόπιστο για Prescott 2.8

Πρόβλημα με θερμοκρασίες δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει άλλο. Ο Υπολογιστής μου κάνει πολύ θόρυβο

Άλλαξα το τροφοδοτικο κατέβασα το case fan στα 7v αλλά τελικά τον περισσότερο θόρυβο τον κάνει ο ανεμιστήρας της cpu

Προτείνεται κάτι ΑΘΟΡΥΒΟ φθηνό ποιοτικό και αξιόπιστο για Prescott 2.8

Πρόβλημα με θερμοκρασίες δεν παίζει.

Zalman 7000 :D

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τη γνωμη μου. Εχω την Polo735 η οποια ειναι univesal (A64,XP & Intel) που εχει πολυ δυνατο ανεμιστηρακι το οποιο χαμηλωνει απο το ρυθμιστη στροφων. Ειναι ολη χαλκινη (μαζι με το ανεμιστηρακι ζυγιζει 730 γραμμαρια) και κουμπωνει στη βαση οπως μια απλη ψυκτρα. Και μολις με 35 ευρω

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=1561

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ψαχνεις μονο για fan θα σου ελεγα για κανενα Smart Fan 2 (Thermaltake) 80mm. Ειναι αρκετα καλο και φτηνο

Μάλλον ο Alarm έχει τη stock ψύκτρα της Intel οπότε δεν γίνεται να βάλει μόνο τον ανεμιστήρα. :112:

Ακόμα ένας ψήφος στη Zalman 7000 (αν δεν την έχεις αγοράσει ήδη). Είναι πολύ καλή, σχετικά φθηνή και αθόρυβη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

~~~Bump~~~

Μετά από τρία χρόνια :p

Βασικά επειδή ο θόρυβος από το pc έχει φτάσει σε απίστευτα επίπεδα, έχετε να προτίνετε κάποιο καλό ανεμιστηράκι για τη ψύκτρα [p4 478 1.7ghz] ή μήπως να αλλάξω και τη ψύκτρα για ποιο σίγουρα αποτελέσματα. Μπορώ να βάλω κάποιο case ανεμιστηράκι που έχω βρεί ή δεν παίζει. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Στις πόσες rpm δουλεύει το fan? Και τι temp πιάνει κατά μέσο όρο ο Prescott?

Για presHOT 3.2 με temp prob πήρα thermalright ψύκτρα την xp90. Έβαλα και πάνω της ένα fan από thermaltake και ξεμπέρδεψα. 20-25 c κάτω σε σχέση με πριν περίπου, και το fan να το δουλεύω στις 1500rpm. Ησυχία…

ΥΓ: πάνω στην stock ψύκτρα δεν μπορείς να βάλεις άλλο fan…

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.