Jump to content



Tι AMD μητρικη χρησιμοποιειτε?


MrSeanKon

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Εγώ έχω μια ECS K7VTA3 η οποία έως τώρα έχει αποδειχτεί παλικάρι.

Η αλήθεια είναι πως αυτή η "φουρνιά" ήταν πολύ καλή σε σχέση με τα μεταγενέστερα μοντέλα της τα οποία δεν είναι ιδιαιτέρως ποιοτικά ή πληθώρας ευκολιών!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες στο forum forthnet. :)

Τhanks για την ψηφο (φαινεται οτι ψαχνεις πολυ τα threads μου).

Οσο για τη μητρικη σου αμα εισαι ικανοποιημενος ασε τους αλλους να λενε.

ΟΚ βασικα μερικες εταιρειες εχουν καθιερωθει στο χωρο κατασκευης μητρικων αλλα κατα καιρους βγαζουν και :078: μπανανες και ταλαιπωρουμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα την ΑΒΙΤ (ΑΝ8) αλλα δεν μπορω να μην πω μια καλη κουβεντα για την προηγουμενη μητρικη που ειχα την msi k8n neo platinum.Και οι δυο ειναι φοβερες με την ΑΒΙΤ να τα πηγαινει καλυτερα με τα hynix (αν και με την msi oi adata ειχαν hynix d43 ενω οι τωρινες hynix d5).

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεχάσει να ποστάρω με την αλλαγή μητρικής. Η ΒΙΑ τελικά έφτιαξε μαμάτο τσιπάκι με κλείδωμα αλλά άργησε λίγο.Το έχουμε συζητήσει γενικώς και αλλού αλλά για την ιστορία ASUS A7V8800 με το ΚΤ880. Η συγκεκριμένη έχει στοπ στο ΒΙΟΣ στα 227 αλλά ξεπερνιέται από παραθύρια .Τουλάστιχον ως τα τώρα άριστη μητρική βράχος ακόμη και στις υπερβολές,γεμάτη μέχρι αηδίας με καλούδιακαι η γνωστή αξιοπιστία της ΒΙΑ μαζί με την ταχύτητα και το ψυχρότατο τσίπσετ

Link to comment
Share on other sites

msi k8n neo2 platinum --> εκπληκτικό mobo ., αλλά

- Δεν έχει επιλογές για τις μνήμες [βασικότατο]

- Δεν δίνει ρευμα στις μνήμες [βασικότατο και λίγο ακόμη]

- Δεν έχει επιλογές για τα ρευματα [ltd&chipset]

και 2-3 πραγματάκια ακόμη που χρειάζεται ο overcloker . Kατα τ'αλλα για everyday use πολύ καλο .

Και τώρα το dfi nf4 , Το οποίο είναι απλά το όνειρο του overclokcer [όπως μου είχε πέι κάποιος έυστοχα όταν είχα κάποιες απορίες ''man μην το παιδεύεις το mobo πηγαίνει απο μόνο του '' ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.