Jump to content



Tι AMD μητρικη χρησιμοποιειτε?


MrSeanKon

Recommended Posts

Eγω ειχα την εκδοση 1.1 της ιδιας σειρας η οποια οπως προειπα με ταλαιπωρησε ασχημα δε δουλευε τιποτε σε δαυτη και τελικα την πεταξα στα σκουπιδια απο τα νευρα μου σε τουτη την Εροχ που εχω θα δοκιμασω να της μονταρω το BIOS LOL κι αν καει καλυτερα....... :035:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply
Eγω ειχα την εκδοση 1.1 της ιδιας σειρας η οποια οπως προειπα με ταλαιπωρησε ασχημα δε δουλευε τιποτε σε δαυτη και τελικα την πεταξα στα σκουπιδια απο τα νευρα μου σε τουτη την Εροχ που εχω θα δοκιμασω να της μονταρω το BIOS LOL κι αν καει καλυτερα....... :035:

:040: :040: :040:

:044: :044: :044:

:023: :023: :023:

Link to comment
Share on other sites

για οσους δεν διαβασαν το πρωτο ποστ μου εχω δουλεψει και κτ 333 και κτ 600 και nforce 2.....δεν θα θαψω την via για να αναδειξω την nvidia και το αναποδο,παλι πατε να δημιουργησετε ενα ψευτοδιπολο το οποιο δεν με εκφραζει σε καμια περιπτωση....σαν χρηστης που δεν γουσταρει stock speeds=για στοκους αποφασισα να δω λιγο τις δυνατοτητες ενος nforce based mobo.....δεν νοειται power user σε socket a και να clockarei με via.γεγονος αυτο.- τωρα ο ανθρωπακος που δουλευει στην τραπεζα ας παρει asus,gigabyte κλπ,ας βαλει και ενα celeron να δει την υγεια του...θα με τρελανεται τωρα? καπου ειδα win98 ...."ρε μεγαλε" αυτα δεν καταργηθικαν ακομα??

τεσπα....καθε χρηστης εχει τις υποχρεωσεις και τα γουστα του.με ενα μηχανημα η πραξη εδειξε οτι αυτα δεν συμβιβαζονται.στηστε ενα σελερονι με 5 pci,2 sata και της παναγιας τα ματια με ιντελ μητρικη να δειτε ταχυτητες φορτωματος win(akoma kai 98) θανατηφορες,συμβατοτητες με το 99.9 του υπαρκτου hardware(kai oxi σοσιαλισμου) και δωστε και λιγα φραγκα για ενα μπαρτον,κανα nf7, καμια μνημη και βγαλτε του τα ματια....τωρα αν καποιοι θελουν 4 pci,8 σκληρους sata,win 98 κλπ και ταυτοχρονα 30 sec spi,11x240 stable,1/1 2-2-2-5 με μνημες value των 50 ευρο και nο corruption ε τοτε τι μου μενει πια να ευχηθω?? το αφηνω σε εσας

2 μηχανηματα λοιπον,ενα via ενα nforce.to ενα εργαλειο το αλλο παιχνιδι...ετσι γιατι το πολυ το κυριε ελεησον ....

yγ. jimmyfox τα στοιχεια που παραθετεις περι rma μεταξυ nforce και via μπορεις να μου πεις που τα διαβασες να ριξω μια ματια?? δεν πιστευω να εβγαλες συμπερασματα απο τις ατυχες περιπτωσεις 5-6 φιλων σου ετσι? μια επισκεψη στο stock house ths μεταμορφωσης ισως να ειναι διαφωτιστικη,1 στις 10 μητρικες για socket a ισως και να ειναι nforce based....kai δεν μιλαω για διαολεμενες abit epox κλπ αλλα για δηθεν τρελοαξιοπιστες asus,gigabyte,chaintech με κτ

Link to comment
Share on other sites

Ρε που να με πάρει.Διάβασα σωστά?230+ FSB σε κτ600??????Πώώώώώώώςςςςςςςςςς

237ΜΗζ FSB με JetRam DDR400 cl2.5-3-3-8 πάνω σε μια MSI KT6 Delta FISR

O kbilly είχε προφανώς καλύτερη μνήμη (ε, βοήθησε λίγο και το overclockability της EPoX...)

Link to comment
Share on other sites

Οσο γιαυτο που ειπες περι Soyo ετσι ειναι μερικα πραγματα χανονται απο την αγορα για διαφορους λογους σαν πρωην Intelας προτιμουσα τις QDI ομως σε AMD δεν παιζουν τοσο αν κρινω κι απο το ποσοστο που πηρε.......

Μαλλον δε παιζουν καθολου σε amd.

ο ψηφος ειναι δικος μου κ τον εβαλα περισσοτερο απο νοσταλγια ή οικτο!

μετα ομως προσεξα οτι ειναι για amd μητρικες ενω εγω την ειχα σε celeron 466!

αρα τα ποσοστα της soyo ειναι πλεον απογοητευτικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ ψήφησα την Gigabyte επειδή το μόνο που με ενδιαφέρει σε μια μητρική είναι η σταθερότητα. Απο το 2000 που έπιασα στα χέρια μου την πρώτη μου μητρική της συγκεκριμένης μάρκας και μέχρι την τωρινή GA-7N400Pro 2 δεν είχα ποτέ μέχρι σήμερα απολύτως κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

abit nf7-s 2. για το soundstorm, agp pci lock, τα beta bios και την όλη φάση.

αν θέλετε άνεση και ομαλότητα, τάξη και ασφάλεια λολ, πάρτε intel έχει καλύτερα κανάλια ide... ακόμα και το 815 που χρησιμοποιώ σε ένα άλλο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι πεφτουν ακομη ψηφοι και χαιρομαι γιαυτο..........

Οσοι δεν εχετε ψηφισει ριχτε κι εδω ψηφους! :030:

τη μαρκα του PSU σας (καθε χρηστης)

τι AMD επεξεργαστη εχετε (μονο οι AMDαδες)

Ποσες ωρες τρεχετε stability programs (καθε χρηστης)

Την o/ced συχνοτητα του AMD σας (μονο οι AMDαδες)

Tι σκληρο δισκο εχετε (καθε χρηστης)

Τι μαρκα μνημης εχετε στον AMD επεξεργαστη σας (μονο οι AMDαδες)

Ποσο % αυξηση στο Vcore εχετε δωσει στον AMD σας (μονο οι AMDαδες)

Ουκ ολιγες δημοσκοπησεις αλλα επεξεργαζομαι τα στοιχεια! :059:

Link to comment
Share on other sites

Αbit Nf7 V.2 RULEZZZZ!!!

Αν και η προηγουμενη ανεβαινε αρκετα καλυτερα (2-3-2-11 στα 231) αλλα την εκαψα και αυτη που μου εδωσαν για αλλαγη το τελευταιο διαστημα παει καλουτσικα στα 229 (3-3-2-11).

Με καλυτερο cpu και πιο καινουριες μνημες σιγουρα θα χτυπουσα αρκτα παραπανω FSB.

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte 7n400 pro2 για μενα. Πολυ καλος εξοπλισμος πολυ σταθερη αλλα επειδη δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας δεν ανεβενει πολυ μεχρι 210Χ11 οπως εχω γραψει σε αλλο thred. Οσοι την εχετε ριξτε μια ματια εδω http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?threadid=2128

Ελπιζω στη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Albatron KX18D pro, καλό overclock (240fsb) αλλά σε συγκεκριμένα μόνο multi, ασταθείς τάσεις, ιδιότροπη γενικά αλλά φθηνή. Δεν τη συνιστώ πάντως. Την ψηφίζω μόνο επειδή τυχαίνει να την έχω.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ArJ θα ριξω μια ματια κι ελπιζω να σε βοηθησω αν ξερω........

Βλεπω οτι συμμετεχεις ενεργα στις ψηφοφοριες οποτε μαλλον θα σε εχω υποψιν για την Professional Edition....... :045:

Thanks buddy.

Κατεβαζω τωρα την Standard να την δω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.