Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Πολύ καλό μαν...Σε λίγες μέρες θα ποστάρω και το δικό μου μια και το έχω για βάψιμο-κόψιμο-τρύπιμα και τα σχετικά..!

Μια ερώτηση το φώς δεν είναι ενοχλητικό ???? (γενικότερα) ή υπάρχει μόνο για show time ???

Y.Γ Λίγο μαζεματάκι στα καλώδια θα ομόρφιζε το κουτάκι αρκετά..(στο κάτω μέρος πάνω δεξια)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια! ηθελα να φτιάξω το pc μου ανταξιο με τα pc των φιλων που εχουν ποσταρει εδω! Πολύ καλη δουλεια απολους σας!

Τον καθοδικό σωλήνα τον ανάβω μόνο για showtime! (Εχει δικό του κουμπάκι που τοποθετειται στα κενα που τοποθετούμε και τις pci!)

Και μόνο τα ανεμιστηράκια που βλέπεις κανουν πολύ καλή δουλειά στο φωτισμό, όπως επίισης και ενα τέτοιο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=9098847&product=701017 στο μπροστά κάτω μέρος του κουτιού (δεν φαίνεται στις φοτό).

Δεν κοιμάμαι σε αυτό το δωμάτιο, ειναι το γραφείο μου, αλλά επειδή εχω και σε αυτό κρεββάτι, όποτε έχω κοιμιθεί δεν με ενοχλεί το φως, αλλά ούτε και ο θόρυβος απτα ανεμιστήρια. (γιατι κοιμαμαι σαν γουρουνι!!:033: )

Τα καλώδια εχω προσπαθήσει 3 φορές να τα μαζέψω αλλά αναγκαστικά (αν προσέξεις λόγω ανεμιστήρων,ide καλωδίου και frontpanel που βγαζει ενα σωρο καλώδια γίνεται αυτός ο χαμός) τα έχω έτσι όπως τα βλέπεις. Θα ξαναπροσπαθήσω ομως το σουκου ελπιζοντας να τα περιορίσω λιγο ακόμα. :063:

Link to comment
Share on other sites

Και ερχεται σε φωτο μεχρι το σαββατο (αν εχουν ερθει κατι καλουδια ανεμιστηρια και φωτακια που περιμενω ) το pc της κοπελας μου! Μεχρι στιγμης το εχω βαψει και του εχω βαλει και στο πλαι plexiglass και εγινε πιο ωραιο απτο δικο μου! Που να μπουν και τα φωτα!!! :033:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Aς βαλω και εγω το δικο μου. Οχι οτι αξιζει αλλα τελωσπαντων. Δεν παραπονιεμαι βεβαια γιατι το κουτι το μαζεψα απο τα σκουπιδια καταστηματος υπολογιστων. Παλια ειχα ενα mini tower atx απο το 98. Δεν μπορειτε να φανταστειτε για τι χαλι μιλαμε. Περα απο το οτι ειχε χαλασει καθως ειχαν σπασει μερικα πριτσινια στις ενωσεις.

838645img032.jpg

605162IMG_0583.jpg

Το pc αποτελειται απο:

Msi K7N2 Delta ILSR, AMD Sempron 3000+ (@2.4 1.75v Barton), Kingston Value 2*512 DDR400, Asus V9999 6800 (16p, @380/890), Western Digital 320 16mb sata2, Antec midi case, Heroichi Win Power 550W, Btc DVD-RW 1008, Pionner DVD106.

Καμμια ιδεα για να το βελτιωσω? Καποια στιγμη θα κοψω το πλαινο για να βαλω πλεξυ (γιατι καινουργιο παραθυρο ειναι κομματακι ακριβο).

Link to comment
Share on other sites

Oντως δεν ειναι dual channel. Επιτηδες ειναι ετσι. Πριν 2 μηνες μια μερα αρχισε να μου πεταει μπλε οθονες σε ασχετα χρονικα διαστηματα, ειτε εκανα ειτε δεν εκανα κατι. Μετα απο ψαξιμο κατεληξα οτι εφταιγε η μνημη. Τελικα, αλλαζοντας τη μνημη απο το 3ο σλοτ στο 2ο λυθηκε και το προβλημα. Αυτο που αρχισα να παρατηρω ειναι οτι χωρις dual channel σε μερικες εφαρμογες οταν μπουκωνει ο υπολογιστης εμφανιζει lag. Kατι που με dual channel δεν γινοταν αλλα ολα ετρεχαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ψιλοκαταφερα.

Το πριν 605162IMG_0583.jpg και το μετα 374287IMG_0584.jpg.

Αλλες φωτογραφιες:

374209IMG_0585.jpg284584IMG_0586.jpg735244IMG_0592.jpg.

Καποια αλλη προταση. Πως σας φαινεται τωρα? Θα κατσω να το καθαρισω κιολας καποια στιγμη μεσα στη βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω παραθετω και μερικες photos απο το δικο μου ....

Ακουω σχολια......

Πιο fan controller έχεις; Μήπως είναι το καινούργιο της Sqythe (Kama meter); Εαν ναι για πες εντυπώσεις και απο που το πήρες!

Link to comment
Share on other sites

Πιο fan controller έχεις; Μήπως είναι το καινούργιο της Sqythe (Kama meter); Εαν ναι για πες εντυπώσεις και απο που το πήρες!

Ναι αυτο ειναι...Το πηρα απο το Hac Shop προς 50 ευρο...

Ειναι πολυ καλο,μπορεις να ρυθμισεις 4 fans- 4 temps, εχει

8 backlight colors, temp-rpm alarm,volume control κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.