Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

Dremel ηδη εχω. Για να κανω αυτο που λες πρεπει α) να ξηλωσω το φανακι που εχει πανω το stacker και β) να βγαλω το αρκετα ομορφο καπακι που εχει πανω για να κανω 2 12ρες τρυπες για τα φανακια. + το οτι δεν θα εχουν και πολυ χωρο απο κατω να αναπνευσουν.

Και δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο να ανοιξω καινουριες τρυπες ενω το κουτι μου τη δινει ΕΤΟΙΜΗ. Για να αποδειξω οτι ειμαι μαστορης και δεν εχω το ψυγειο στην ιδια θεση με τους αλλους? Ευχαριστω δεν θα παρω, προτιμω το κουτι μου να μην αποκτησει 2 εξτρα τρυπες.

εγω ξεκινισα λεγοντας οτι οσοι εχετε στακερ το εχετε κανει σουπα εσυ το πηγες προσοπικα το θεμα. δεν εχω στακερ κ δεν θελω αλλα το κουτι που εχω δεν εχει κανεις αλλος ιδιο γιατι το εχω κανει οπως θελω εγω.. τωρα αν δεν καταλαβενεις τι ειναι το σουπα δικο σου λαθος. οσο για το αν σου αρεσει ετσι αστο ετσι

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply
καλα μην μας βαρεσεις κιολας... οσο για θεσεις μπορω να σου βρω 1002 για το ψυγειο.. φαντασια θελει..

ελειξε το θεμα λαθος μου που το ξεκινισα. αλλα βλεπω τον 64αρι τον εχεις ανεβασει οπως κ την 6600 αυτα μαλον θα κανουν απο 25€

Καμία σχέση φίλε μου, γιατί αν πάω ψημένο επεξεργαστή ή κάρτα γραφικών, θα μου την αλλάξουν μέσα στην εγγύηση, αν πάω το κουτί μου κομμένο (επειδή τελικά δεν μου άρεσε αυτό που έκανα) θα μου το αλλάξουν???

Έχω ρημάξει πολλά κουτιά χαμηλής αξίας, αλλά ακόμα και για το hec που το είχα πληρώσει τότε 90€ δεν μου πηγαινε καρδια να βάλω dremmel πάνω του, πόσο μάλλον για το Armor.

Τέλος να προσθέσω κάτι για την δική μου περίπτωση, Για μένα το moding ήταν πετυχημένο και ας μοιάζει με άλλα 30 armor. Αυτό που ήθελα το πέτυχα, να φαίνεται οτι δουλέυει το pc μόνο απο τα φώτα και όχι απο τον θόρυβο.

Δεν θέλω να σου επιτεθώ, απλά σου ζητάω να καταλάβεις οτι είναι εύκολο να κάψεις κάτι που το αλλάζεις μέσα σε εγγύηση και δεν σου κοστίζει τιποτα τελικα, δεν είναι ευκολο όμως να χαλάσεις ένα κουτί που κάνει σχεδόν όσο ένας πλήρης υπολογιστής της πλάκας. (all in one κτλ)

Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινισα λεγοντας οτι οσοι εχετε στακερ το εχετε κανει σουπα εσυ το πηγες προσοπικα το θεμα. δεν εχω στακερ κ δεν θελω αλλα το κουτι που εχω δεν εχει κανεις αλλος ιδιο γιατι το εχω κανει οπως θελω εγω.. τωρα αν δεν καταλαβενεις τι ειναι το σουπα δικο σου λαθος. οσο για το αν σου αρεσει ετσι αστο ετσι

Κανενα θεμα δεν πηρα προσωπικα. Επισης δεν καταλαβα που κανω λαθος εκει με τις σουπες....

Τέλος να προσθέσω κάτι για την δική μου περίπτωση, Για μένα το moding ήταν πετυχημένο και ας μοιάζει με άλλα 30 armor.

Πες τα χρυσοστομε. Απο τη στιγμη που το εκανα οπως ηθελα εγω, δεν νομιζω να πεφτει λογος σε καποιον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδάκια ο καθένας βάζει το χέρι στην τσέπη του και κάνει ότι θέλει.

Αν κάποιος νιώσει την ανάγκη να κάνει κάτι διαφορετικό αφιερώνει χρόνο χρήμα και λεφτά και κάνει κάτι προτότυπο.

Είναι καθαρά θέμα επιλογών και γούστων.

Απο την στιγμή που είσαι ευχαριστημένος με το σύστημά σου δεν σε απασχολεί αν είναι όμοιο με κάποιου άλλου or so...

Link to comment
Share on other sites

Out Of Space Mod.

before5xc.th.jpg15mb.th.jpg33gk.th.jpgluminus12yx.th.jpgluminus7ar.th.jpg

το κουτί του DJ SokiN... τι άλλο θα είχε;

Υλικά κατασκευής:

pc case :)

dremel

plexy glass

μαύρο, κόκκινο και ειδική βαφή για UV λάμπες.

2x sharkoon purple λάμπες.

πολύ μουσική: voodoo people (pendulum rmx), stakka & skynet, jonny L, calyx & current value ;)

και φυσικά μεγάλη όρεξη όπως πάντα.

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

περιμενοντας το vga block απο τον 11 (10μερες ακομα αχχχχ) για να τελειωσω το mod (εγιναν τρυπες για 120αριδες ανεμηστηρες μπροστα και πισω γιατι ειχε τρυπες για 4χ80 και εκαναν λιγο φασαρια,εβαψα και το πισω κομματι μαυρο και αλαξα θεση αντλιας και καλοδιων) τωρα περιμενω το μλποκ, τα ακασα για να βαλω κατω απο την αντλια και φτιαχνω και ενα rack για τους δισκους που θα μπει μπροστα απο την αντλια για να την καλυψει. αυτα εγιναν απο την τελευταια φορα που εδειξα το pc μου.

154mg.th.jpg 164jp.th.jpg 38wb.th.jpg 133cu.th.jpg 53cs.th.jpg

177fp.th.jpg 89kq.th.jpg 110yl.th.jpg 123ol.th.jpg 147wl.th.jpg

οι φωτος δεν ειναι και τοσο καλες :101:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.